DVD okienko

Pulp Fiction
 Jedenásť rokov po nakrútení sa objavila na DVD kultová snímka Quentina Tarantina. Fakt, že od natočenia filmu po uvedenie na DVD ubehol taký dlhý čas, aspoň čiastočne kompenzuje skutočnosť, že ide o trojdiskovú verziu. Osloví iba pamätníkov a zberateľov alebo má nádej zabodovať aj u širšieho publika?

Obsahovú rovinu filmu tvoria skutočné príbehy z podsvetia. Pulp Fiction ponúka divákom tri kratšie poviedky, ktoré sú spojené do jednoliateho celku. Ak ste Pulp Fiction nevideli, vložte ho do DVD a nechajte sa vtiahnuť do deja, v ktorom budú zloduchovia opäť tým, čím majú byť, a to napriek tomu, že sa na ich účet isto pobavíte. Aj množstvo krvi a iných telesných „súčastí“ lietajúcich povetrím znesiete od Tarantina akosi ľahšie.

CD disk nesúci hrdé označenie soundtrack na rozdiel od toho originálneho obsahuje iba 5 skladieb! Posledným komponentom „trojdiskovky“ je DVD s bonusmi. Tie sa začínajú už na disku s filmom, kde nájdete komentáre opisujúce nakrúcanie a zaujímavosti o jednotlivých scénach. No až na bonusovom disku sa dozviete o filme a všetkom, čo s ním súvisí, doslova všetko.

Pulp Fiction je klasika, ktorá by nemala chýbať vo filmotéke žiadneho priaznivca filmu. Podľa môjho názoru trojdisková edícia má čo ponúknuť nielen zberateľom a nadšencom filmového umenia, pre ktorých je Tarantino modlou, ale aj nás ostatných. O kvalite filmového DVD sa prieť netreba. Pre našinca bude dôležitý aj výborný český dabing z roku 1995.

Distribúcia    SPI International
Dĺžka    148 min.
Réžia    Quentin Tarantino
Hrajú    John Travolta, Samuel L. Jackson, Ving Rhames, Uma Thurman, Bruce Willis
Formát    16:9
Jazyk    Eng     CZ
Zvuk    5.1/DTS     2.0
Titulky    Eng     CZ
Bonusy    filmový komentár

Ivana Mičeková

KOSTKA 0
(Cube Zero)
 V miestnostiach tvaru kocky sa prebúdzajú ľudia, ktorí si nepamätajú vôbec nič zo svojej minulosti a ich jedinou úlohou je dostať sa z nebezpečného bludiska kociek von, čo vo väčšine prípadov znamená istú smrť. Wynn, ktorý pracuje v pozorovacom centre a má za úlohu zaznamenávať správanie „objektov“ vnútri Kocky, si všimne krásnu Rains. Dievčina ho neodolateľne priťahuje, a tak sa rozhodne pomôcť jej. To sa však nepáči jemnému „vládcovi“ celého komplexu, ktorý na Wyanna a Rains posiela pološialenca Jaxa s jeho dvoma pomocníkmi...

Špeciálne  bonusy na DVD:
Trailer, film o filme, storyboardy, výtvarné návrhy, videoklip

Technické informácie na DVD:
Zvuk: český 5.1, anglický 5.1
Titulky: české
Obraz:  16:9
Dĺžka:  94 min.

Informácie o filme:
Horor, sci-fi
Kanada, 2004
Réžia: Ernie Barbarash
Hrajú: Zachary Bennett, Stephanie Moore, Michael RileyOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Re­cen­zia: So­ny XPE­RIA M4 Aqua
Lákadlom nového modelu predstaveného na MWC je nielen jeho deklarovaná odolnosť proti vode a prachu, ale aj atraktívny, elegantný prémiový dizajn, interne nazývaný OmniBalance, ktorý sa Sony osvedčil vo vlajkovom modeli Xperia Z3. čítať »
 
Re­cen­zia: In­tel Com­pu­te Stick - po­čí­tač do vrec­ka
Kompletný počítač v puzdre o niečo väčšom ako bežný kľúč USB od Intelu je jeden z prvých predstaviteľov novej kategórie výpočtových zariadení. čítať »
 
PC RE­VUE vi­deo: Sam­sung Gear VR In­no­va­tor Edi­tion
Otestovali sme okuliare pre virtuálnu realitu využívajúce telefóny Samsung Galaxy S6 a S6 edge. čítať »
 
PowerI­SO
Dlho sme hľadali univerzálny nástroj, ktorý by zvládol všetky operácie s obrazmi CD, DVD alebo Blu-ray. čítať »
 
Aomei Par­ti­tion As­sis­tant Pro
Každý IT nadšenec iste už raz prišiel do styku s partíciami na diskoch a potrebou ich úpravy či opravy. čítať »
 
Vi­deo: Prih­lá­se­nie do inter­net ban­kin­gu od­tlač­kom prs­ta
UniCredit Bank pre svojich klientov pripravil zaujímavé novinky v mobilnom bankovníctve. Vďaka využitiu najnovších funkcií inteligentných telefónov sa do mobilných aplikácií Smart Banking a Smart kľúč môžu prihlásiť jednoduchým zosnímaním odtlačku prsta. čítať »
 
Re­cen­zia: Har­man/Kar­don OM­NI
Zvukový systém OMNI je na prvý pohľad ďalší z radu reproduktorov, ktoré majú bezdrôtový prenos a možnosť párovania medzi sebou. čítať »
 
Re­cen­zia: GoP­ro He­ro 4
Spoločnosť GoPro prišla koncom minulého roka s ďalšou generáciou obľúbeného modelu športovej kamery s označením Hero 4. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter