Prázdninové dvojčíslo BZ! už v predaji

BZ_07-2010obalka-RGB.jpg Na prázdniny sme pre našich čitateľov pripravili kopec zaujímavých tém. Leto, čas letných dovoleniek je tu, hoci to tak vonku niekedy nevyzerá. Chystáte sa k moru, či k vode u nás na Slovensku? Nezabudnite si zobrať fotoaparát a zvečniť spomienky. V článku Ako na fotografovanie pri vode a pod vodou poskytneme niekoľko drahocenných informácií, ako urobiť vaše fotky netradičnými.
Radi trávite čas sledovaním filmov? Vytvorte si vo vašej obývačke zvuk ako v kine. Predstavíme vám systém, ktorý vám to jednoducho umožní.
V rámci letných dovoleniek odporúčame vyskúšať si aj geocaching. Stačí vám GPS navigátor a o zábavu máte postarané, nehovoriac o tom, že to môžete spojiť s rodinným výletom. Máme však pripravených oveľa viac tém. Poradíme ako variť zdravo a hravo a nechýbajú ani predstavenia najnovších produktov z oblasti spotrebnej elektroniky. Poďte sa s nami pozrieť čo všetko vám prináša prázdninové dvojčíslo BZ! :-)

Ako na fotografovanie pri vode a pod vodou?

bz_20_jul_2010.jpg


Konečne je tu leto, môžeme si užiť dostatok mora i slnka. V tomto článku sa pozrieme na veľmi žiadané fotografovanie a natáčanie pri vode a pod ňou. Vo všeobecnosti je použitie bežného fotoaparátu a kamery na pláži dosť rizikové. Hrozí problém s morskou vodou, ktorá pôsobí na chúlostivé časti elektronických zariadení skoro ako žieravina. Ťažkosti môže spôsobiť aj piesok alebo krém na opaľovanie, pokiaľ ho nosíte v jednej taške so svojou výbavou foto-video. Odporúčame preto tieto zariadenia nosiť napr. v igelitovom vrecúšku, ktoré poskytuje cenovo nenáročnú ochranu. Samozrejme, existujú aj špecializované puzdrá, ktoré sú vhodné hlavne v prípade, že svoju dovolenku strávite napr. na horách, kde by sa zariadenia mohli poškodiť pádom alebo dažďom.

Fotografujte a filmujte v HD kvalite - Canon EOS 550D

bz_23_jul_2010.jpg


„Popustite uzdu vlastnej fantázii – fotografujte a filmujte v kvalite HD s fotoaparátom Canon EOS 550D.“ Tak znie oficiálny slogan sprevádzajúci uvedenie tejto digitálnej zrkadlovky, ktorá dizajnovo aj funkčne vychádza zo svojho predchodcu EOS 500D spred roka. Z najmarkantnejších zmien, ktoré prináša model 550D, spomeňme aspoň 18-megapixelové rozlíšenie, 63-zónové meranie expozície, 3" LCD displej s pomerom strán 3:2 a kompenzáciu expozície ± 5 EV. Tak ako sa na poli televíznych prijímačov presadzuje 3D obraz, v oblasti digitálnych zrkadloviek sa udomácňuje natáčanie videa. V súčasnosti až polovica z portfólia zrkadloviek firmy Canon dokáže natáčať video, a to dokonca vo full HD rozlíšení. Pri testovaní fotoaparátu sme používali objektív Canon EF-S 15 ÷ 85mm f/3,5-5,6 IS USM, ktorého ohnisková vzdialenosť po prepočte na 35 mm bola 24 ÷ 136 mm.

Zvuk v obývačke ako v kine

bz_28_jul_2010.jpg


Philips uvádza na slovenský trh nové systémy domáceho kina. HTS9520 je predstaviteľ systému 5.1 so štyrmi satelitnými reproduktormi, centrálnym reproduktorom a subwooferom. Oproti doterajším systémom domáceho kina predstavuje hlavné zlepšenie systém označovaný ako 360Sound. V každom satelitnom reproduktore sú tri budiče – jeden predný a dva bočné. Zvuk sa tak šíri priestorovo, nemusíte sedieť na presne vymedzenom mieste.

Malý, šikovný a s Androidom - Sony Ericsson Xperia X10 mini

bz_33_jul_2010.jpg


Po prvom zhliadnutí tejto novinky ešte na svetovej mobilnej výstave v Barcelone sme sa na tohto drobca extra tešili – malý, ľahučký (88 gramov) telefónik prichádza na trh totiž s operačným systémom Android vo verzii 1.6, čím sa stáva najmenším a najľahším Androidom na svete. Má síce zabudovanú batériu, čo je netradičné, no prichádza v plnom nasadení – s podporou HSDPA, Wi-Fi, GPS a mnohých ďalších skratiek. Sony Ericsson pridáva štvorrohové ovládanie a aplikáciu Timescape, ktorá združuje komunikáciu v sociálnych sieťach, čo je prudko návykové.

Geocaching – ihriskom je celá zemeguľa

bz_36_jul_2010.jpg


Veľa užitočných zariadení, ktoré nás obklopujú v bežnom živote, sa dá využiť aj na šport a zábavu. Typickým príkladom sú navigátory GPS, ktorých najrozšírenejším herným využitím je geocaching. Názov je odvodený od dvojice slov geo (zem) a cache (skrýša). Vyslovuje sa ako [džíoukešin], no predpokladáme, že časom vznikne nejaká domestikovanejšia podoba tohto pojmu. Princíp geocachingu je veľmi jednoduchý. Hráč, prípadne skupina hráčov hľadajú skrýšu, presnejšie skrytú schránku, ktorá obsahuje rôzne predmety.

Varte zdravo a hravo

bz_44_jul_2010.jpg


Nepoznám gazdinku, ktorá by nechcela mať veľkú, priestrannú kuchyňu a dostatok miesta na prípravu tých najchutnejších jedál. A nepoznám gazdu, ktorý by nechcel mať v kuchyni tie najmodernejšie kuchynské spotrebiče, ktoré varia, prihrievajú, pečú, grilujú, vyprážajú úplne samy (teda oni si to myslia). O ženách sa hovorí, že nemajú rady veľmi prešpekulované prístroje s kopou rôznych tlačidiel a programov. No pokiaľ sa im ukáže, čo tieto mašinky dokážu a ako ich treba obsluhovať, nemyslím si, že by ich aj naďalej tvrdošijne odmietali používať. A okrem toho budú mať z varenia a pobytu v kuchyni radosť (aspoň zopár dní). V minulosti nebolo veľmi na výber a žienky domáce boli šťastné, keď mohli variť na normálnom plynovom sporáku, a nie dvojplatničke. Rúra bola takisto plynová a odhadnúť správnu teplotu si vyžadovalo niekoľkoročnú prax alebo nadprirodzené schopnosti. Okrem toho sa nedbalo veľmi na zdravú výživu, a keď do módy prišli fritézy na vyprážanie, bravčový rezeň s hranolčekmi bol obľúbenou voľbou na sviatočný nedeľný obed.

Kompletný obsah prázdninového dvojčísla BZ!:

bz_2_jul_2010.jpg


Prázdninové dvojčíslo magazínu BZ! nájdete v stánkoch a v hypermarketoch už 2. júla, iba za 1,90 eur :-)Ohodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Zmeny vo vydávaní magazínu BZ!
Radi by sme vás oboznámili so zmenami, ktoré nastali vo vydávaní magazínu BZ! od jesene tohto roku. Magazín BZ! bude vychádzať v predĺženej periodicite. čítať »
 
Veľká letná súťaž CANON - vyhodnotenie
V letnom dvojčísle magazínu BZ! bola vyhlásená Veľká letná súťaž so spoločnosťou CANON. čítať »
 
Vyhodnotenie súťaže ako sa Vám páči BZ! z mesiaca jún 2010
Výhercami súťaže sú: Belkin Slim Protected Light Backack - Tomáš Agócs, Gemerský Jablonec Belkin Slim Protected Light Messenger Bag - Miroslava Večerová, Hlohovec Belkin Notebook Toploader - Miroslav Ledecký, Spišské Vrchy čítať »
 
Prázdninové dvojčíslo BZ! už v predaji
Na prázdniny sme pre našich čitateľov pripravili kopec zaujímavých tém. Leto, čas letných dovoleniek je tu, hoci to tak vonku niekedy nevyzerá. Chystáte sa k moru, či k vode u nás na Slovensku? čítať »
 
Veľká letná súťaž s Canon
V spolupráci so spoločnosťou Canon sme pre vás pripravili letnú fotografickú súťaž o atraktívne ceny. čítať »
 
Júnové číslo BZ! už v predaji!
V júnovom vydaní magazínu BZ! si posvietime na moderné technológie určené pre špiónov. Ukážeme vám aj jeden z najperspektívnejších spôsobov výroby elektrickej energie. čítať »
 
Májové číslo BZ! už v predaji!
Májové BZ! prináša veľa zaujímavostí zo sveta biznisu a zábavy. Zoznámime vás s technológiami budúcnosti, čiže nanotechnológiami. Pokiaľ hľadáte zaujímavý spôsob, ako sa kedykoľvek a kdekoľvek podeliť s kamarátmi o zážitky. čítať »
 
FOTOSÚŤAŽ 2009 - Vyhodnotenie 5. kola: Architektúra
Nie je nič ľahšie ako cvaknúť v meste nejaký dom, sochu či budovu, ktorá vás zaujme. Kráčate, zrazu vás zaujme, tak ju cvaknete a idete ďalej. No doma zostanete sklamaní, pretože zistíte, že fotografovaný dom vôbec nevynikol a je sprevádzaný rôznymi rušivými momentmi. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter