Júnové číslo BZ! už v predaji!

BZ_01obalka RGB.jpg V júnovom vydaní magazínu BZ! si posvietime na moderné technológie určené pre špiónov. Ukážeme vám aj jeden z najperspektívnejších spôsobov výroby elektrickej energie. Je ním zužitkovanie slnečného žiarenia, ktoré ako bohatý energetický zdroj je k dispozícii zadarmo a neobmedzene (Fotovoltaika). Venovať sa budeme aj 3D technológiám, ktoré sú budúcnosťou v zobrazovaní. Prestavíme Apple MacMini, či nadupaný mobilný telefón HTC HD mini. Otestovali sme aj 11 tašiek na notebooky. Z ponuky si vyberie naozaj každá dáma. Tradične sme mysleli aj na pánov a nadšencov vedy. Nechýba však ani množstvo ďalších noviniek a zaujímavostí z biznisu a zábavy.

Poďte sa s nami pozrieť čo všetko vám prináša júnové vydanie BZ! :-)

Technické hračky pre špiónov

bz_6_jun_2010.jpg


Pri sledovaní špionážnych filmov vám určite napadlo, že máloktoré povolanie (v tomto prípade sa hodí aj výraz poslanie) je tak bytostne závislé od moderných technológií ako práve tento spôsob utajeného zberu informácií. Špióni 80. rokov by nám nekonečne závideli bežné mobily s fotoaparátmi a kamerami, a tí „vyslúžilí“ si určite povzdychli, čo všetko by s takou hračkou boli dokázali.

Fotovoltaika má budúcnosť

bz_8_jun_2010.jpg


Jeden z najperspektívnejších spôsobov výroby elektrickej energie je zužitkovanie slnečného žiarenia, ktoré ako bohatý energetický zdroj je k dispozícii zadarmo a neobmedzene. Obrovské množstvo energie dopadajúce na povrch Zeme zo Slnka (89 petawattov) by súčasnú celosvetovú spotrebu pokrylo 6000-krát. Jeden petawatt predstavuje 1 biliardu wattov (1015 W) alebo 1 000 000 000 000 000 wattov. Celkové množstvo výkonu vyžiareného Slnkom na plochu je označované ako slnečná konštanta a na Zemi dosahuje v priemere 1,367 kW/m2. Slnečné žiarenie je na zemskom povrchu menšie ako mimo atmosféry, pretože zemská atmosféra pohltí 20 až 40 percent elektromagnetického žiarenia a určitá časť sa zasa ako infračervené žiarenie odrazí späť do vesmíru.

Fotografie s tretím rozmerom alebo priestorové videnie

bz_12_jun_2010.jpg


Trh domácej elektroniky je stále v pohybe, po televízoroch s vysokým rozlíšením (HD) sa do obývačiek dostáva tretia dimenzia (3D). Nedávno sa na trhu objavili prvé monitory podporujúce full HD 3D a k dispozícii sú už aj projektory, ktoré si „rozumejú“ s priestorovým obrazom. Trojrozmerné zobrazovanie však neobišlo ani počítače. Napríklad výrobca grafických kariet nVidia má v ponuke systémy 3D Vision a 3D Vision Discover na hranie počítačových hier v 3D.

Apple MacMini

bz_22_jun_2010.jpg


V januári uplynulo päť rokov odo dňa, keď Steve Jobs na veľké plátno premietol akronym, ktorý sa našťastie veľmi neujal – BYODKM – Bring your own display, keyboard and mouse. Následne vzal do rúk malý štýlový kváder a ukázal verejnosti najmenší Mac v histórii. Dnes sa Mini dostalo do podoby plnohodnotného a relatívne výkonného počítača s všestranným využitím a už ho netreba brať len ako druhotriedny doplnok v ponuke Apple, určený pre switcherov, ktorí by chceli prejsť na OSX.

Slušný výkon v malom tele

bz_28_jun_2010.jpg


Trendu zmenšovania komunikátorov sa nevyhol ani líder v tejto kategórii, značka HTC, ktorá na trh prináša zmenšeninu svojho populárneho komunikátora, modelu HTC HD. Horúca novinka HTC HD Mini je citeľne menšia ako jej väčší a starší súrodenec (104 × 58 × 12 mm), pritom zostáva rovnako výkonná. Tento smartphone, ovládaný výlučne dotykom, má hmotnosť 110 gramov, telo je vyhotovené z pogumovaného plastu, ktorý je veľmi príjemný na dotyk a nezachytáva odtlačky prstov. Po odstránení krytu batérie nás šokovalo sýtožlté vnútro prístroja – pokojne by mohla byť jedna edícia HD Mini aj takáto.

11 notebookových tašiek pre každú dámu

bz_34_jun_2010.jpg


Poznáte to. K novým šatám treba nové topánky. A k novým topánkam, samozrejme, novú kabelku, resp. podľa dnešnej módy by sme mohli povedať „kabelu“... No táto móda má viacero výhod a jedna z nich je aj v tom, že do veľkej tašky schováte veľa vecí, dokonca aj notebook. Mnoho žien vo svojej práci využíva notebook ako jeden z pracovných nástrojov a potrebuje ho mať neustále pri sebe. Neznamená to však, že notebook musí nosiť vo veľkej čiernej taške klasického strihu, aby všetci naokolo vedeli, že tam má notebook. Okrem toho sa tá taška nemusí hodiť k jej outfitu, čo je ďalší dôvod zbaviť sa notebooku aj s taškou čo najskôr, aby nekazil celkový dojem.

Kompletný obsah júnového vydania BZ!:

bz_1_jun_2010.jpg


Júnové vydanie magazínu BZ! nájdete v stánkoch a v hypermarketoch 4. marca, iba za 1,90 eur :-)Ohodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Zmeny vo vydávaní magazínu BZ!
Radi by sme vás oboznámili so zmenami, ktoré nastali vo vydávaní magazínu BZ! od jesene tohto roku. Magazín BZ! bude vychádzať v predĺženej periodicite. čítať »
 
Veľká letná súťaž CANON - vyhodnotenie
V letnom dvojčísle magazínu BZ! bola vyhlásená Veľká letná súťaž so spoločnosťou CANON. čítať »
 
Vyhodnotenie súťaže ako sa Vám páči BZ! z mesiaca jún 2010
Výhercami súťaže sú: Belkin Slim Protected Light Backack - Tomáš Agócs, Gemerský Jablonec Belkin Slim Protected Light Messenger Bag - Miroslava Večerová, Hlohovec Belkin Notebook Toploader - Miroslav Ledecký, Spišské Vrchy čítať »
 
Prázdninové dvojčíslo BZ! už v predaji
Na prázdniny sme pre našich čitateľov pripravili kopec zaujímavých tém. Leto, čas letných dovoleniek je tu, hoci to tak vonku niekedy nevyzerá. Chystáte sa k moru, či k vode u nás na Slovensku? čítať »
 
Veľká letná súťaž s Canon
V spolupráci so spoločnosťou Canon sme pre vás pripravili letnú fotografickú súťaž o atraktívne ceny. čítať »
 
Júnové číslo BZ! už v predaji!
V júnovom vydaní magazínu BZ! si posvietime na moderné technológie určené pre špiónov. Ukážeme vám aj jeden z najperspektívnejších spôsobov výroby elektrickej energie. čítať »
 
Májové číslo BZ! už v predaji!
Májové BZ! prináša veľa zaujímavostí zo sveta biznisu a zábavy. Zoznámime vás s technológiami budúcnosti, čiže nanotechnológiami. Pokiaľ hľadáte zaujímavý spôsob, ako sa kedykoľvek a kdekoľvek podeliť s kamarátmi o zážitky. čítať »
 
FOTOSÚŤAŽ 2009 - Vyhodnotenie 5. kola: Architektúra
Nie je nič ľahšie ako cvaknúť v meste nejaký dom, sochu či budovu, ktorá vás zaujme. Kráčate, zrazu vás zaujme, tak ju cvaknete a idete ďalej. No doma zostanete sklamaní, pretože zistíte, že fotografovaný dom vôbec nevynikol a je sprevádzaný rôznymi rušivými momentmi. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter