DiGi REVUE: Rastislav Mocko (†43)

Rastislav mocko.jpg Život nemá pre nás pripravené iba príjemné chvíle. Hoc som sa roky živil písaním, teraz sedím nad klávesnicou poriadne dlho a ťažko sa mi hľadajú slová, ktorými by som sa rozlúčil s priateľom a bývalým kolegom.

V redakcii DiGi REVUE ho nik z tých, ktorí s ním mali možnosť pracovať, neoslovil inak ako Rasťo. Pre väčšinu bol stotožnený s jeho e-mailovou adresou, kontom na Skype, ICQ alebo mobilným číslom. Tak to dnes chodí, veď redakcia je v Bratislave a Rasťo pracoval z Piešťan. Tí, ktorí mali možnosť bližšie sa spoznať s Rasťom, našli v ňom nielen spoľahlivého kolegu, ale aj dobrého kamaráta.

S Rasťom ma zoznámila náhoda, keď sa priženil do Piešťan. Už pri našom prvom stretnutí som cítil, že má v sebe neuveriteľnú silu. Až neskôr som zistil, že je sprevádzaná aj ďalšími rovnako dobrými vlastnosťami - rozvahou, pokojom, nadhľadom. To, čo by mu mnohí mohli závidieť, však bola chuť hľadať riešenia aj tam a vtedy, kde už iní rezignovali. Časom sa mi podarilo „ukecať“ ho, aby sa pokúsil využiť svoje schopnosti a začal písať pre DiGi REVUE. S jeho článkami ste sa stretávali na stránkach DiGi REVUE takmer rok. Keď na jar v roku 2007 odchádzal náš pôvodný grafik, oslovil som Rasťa. Ako sa vraví, bol od fachu, ponuku však starostlivo zvažoval. Napokon súhlasil, a tak pre vás z grafickej stránky vytvoril 22 vydaní DiGi REVUE. Bolo to pekné obdobie. Tento rok v apríli našu spoluprácu nečakane ukončil, „nepasovalo“ mi to k nemu. Dnes viem, že to nebolo unáhlené rozhodnutie. Žiaľ, Rasťovi už nepoviem, že som pochopil... Niet mu kam zavolať ani napísať...

V stredu 4. 11. 2009 prehral nerovný boj s ťažkou chorobou. Odišiel človek, bývalý kolega, priateľ, po ktorom ostane prázdne miesto. V našich srdciach a mysliach však ostane navždy.

Zdroj: DigirevueOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Zmeny vo vydávaní magazínu BZ!
Radi by sme vás oboznámili so zmenami, ktoré nastali vo vydávaní magazínu BZ! od jesene tohto roku. Magazín BZ! bude vychádzať v predĺženej periodicite. čítať »
 
Veľká letná súťaž CANON - vyhodnotenie
V letnom dvojčísle magazínu BZ! bola vyhlásená Veľká letná súťaž so spoločnosťou CANON. čítať »
 
Vyhodnotenie súťaže ako sa Vám páči BZ! z mesiaca jún 2010
Výhercami súťaže sú: Belkin Slim Protected Light Backack - Tomáš Agócs, Gemerský Jablonec Belkin Slim Protected Light Messenger Bag - Miroslava Večerová, Hlohovec Belkin Notebook Toploader - Miroslav Ledecký, Spišské Vrchy čítať »
 
Prázdninové dvojčíslo BZ! už v predaji
Na prázdniny sme pre našich čitateľov pripravili kopec zaujímavých tém. Leto, čas letných dovoleniek je tu, hoci to tak vonku niekedy nevyzerá. Chystáte sa k moru, či k vode u nás na Slovensku? čítať »
 
Veľká letná súťaž s Canon
V spolupráci so spoločnosťou Canon sme pre vás pripravili letnú fotografickú súťaž o atraktívne ceny. čítať »
 
Júnové číslo BZ! už v predaji!
V júnovom vydaní magazínu BZ! si posvietime na moderné technológie určené pre špiónov. Ukážeme vám aj jeden z najperspektívnejších spôsobov výroby elektrickej energie. čítať »
 
Májové číslo BZ! už v predaji!
Májové BZ! prináša veľa zaujímavostí zo sveta biznisu a zábavy. Zoznámime vás s technológiami budúcnosti, čiže nanotechnológiami. Pokiaľ hľadáte zaujímavý spôsob, ako sa kedykoľvek a kdekoľvek podeliť s kamarátmi o zážitky. čítať »
 
FOTOSÚŤAŽ 2009 - Vyhodnotenie 5. kola: Architektúra
Nie je nič ľahšie ako cvaknúť v meste nejaký dom, sochu či budovu, ktorá vás zaujme. Kráčate, zrazu vás zaujme, tak ju cvaknete a idete ďalej. No doma zostanete sklamaní, pretože zistíte, že fotografovaný dom vôbec nevynikol a je sprevádzaný rôznymi rušivými momentmi. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter