BZ: Niet nad písanie rukou - Genius G-Note 7100

Gnote710-3.jpg Genius G-Note 7100 je jedno zo zaujímavých a aj cenovo dostupných riešení určených na to, aby používateľ mohol písať či kresliť rukou a zároveň sa jeho poznámky dostali do počítačovej podoby. Súčasťou produktu je tradičný poznámkový blok s formátom o niečo menším ako A4. K dodávke patria dve špeciálne perá, každé napájané maličkou batériou. Perá majú vyťahovaciu náplň, ktorá sa dá vymieňať. Písať možno s podložkou orientovanou na výšku i na šírku.

Keď sa pero dotkne papiera umiestneného na podložke, LCD displej na podložke signalizuje kontakt. Len čo začnete písať na konkrétnu stranu, zmení sa na displeji ikona z prázdnej strany na zaplnenú. Písať môžete pokojne ďalej, podložka obsahuje pamäť, do ktorej sa všetky údaje zapisujú – podľa výrobcu sa do nej zmestí 75 strán. Súčasťou podložky je aj port USB slúžiaci na pripojenie k počítaču. Displej nedokáže zobraziť, čo je zachytené v pamäti, to sa dozviete až po prenose údajov do PC. Poznámkový blok obsahuje viacero listov, ktoré sa jednotlivo uschovávajú do samostatných súborov. V dodávke je aj elegantné čierne puzdro s priestorom na uloženie pier a vizitiek. 

Gnote710-2.jpg


Dodávaný ovládací program Digital Organizer umožňuje preniesť nakreslené obrazy do počítača ako obrázky alebo súbory PDF. Prenesené dáta možno upravovať a pripomienkovať. Pre 17 svetových jazykov je k dispozícii ako skúšobná verzia na 30 dní aj program MyScript Notes na rozpoznávanie textu písaného rukou. Vyskúšali sme ho na anglické texty (slovenčina nie je podporovaná), rozpoznanie textu funguje zhruba na 75 %. Softvér bez problémov pracuje s operačným systémom Microsoft Windows 7. Nedostatkom je však jeho uzavretosť, týkajúca sa aj použitého formátu rozpoznaných obrazcov. Práve tu vidíme veľký priestor na zlepšenie tohto zaujímavého prístroja. Ako ovládací softvér by sme privítali niečo na spôsob Microsoft OneNote. 

GnoteProgram.jpg


Hlavná nevýhoda tohto zaujímavého prístroja spočíva v použitom softvéri a obmedzenej dostupnosti náhradných pier. Výhodná je, naopak, úplná autonómnosť práce – zariadenie je prevádzkované na batérie, má vlastnú pamäť, stačí len zapnúť a písať. 

Gnote710.jpg


KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Písmo a kresby sú automaticky prevádzané do elektronickej podoby.
Pamäť má kapacitu umožňujúcu uložiť 75 strán textu.

TECHNICKÉ PARAMETRE

Rozhranie USB 1.1
Veľkosť pamäte 32 MB
Zapožičal Genius
Cena 83 EUR

Zdroj: BZ RedakciaOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

BZ!: Ako na fo­tog­ra­fie s vy­so­kým roz­sa­hom kon­tras­tu
Väčšina fotografov pozná problém s prepálenými svetlými časťami a príliš tmavými oblasťami v tieni – ani v jednej z nich nenájdeme dostatok detailov. čítať »
 
BZ: Akú uhlopriečku si vyberať pri kúpe televízora
Sledovanie televíznych programov má z hľadiska veľkosti uhlopriečky a vzdialenosti diváka od televízora určité zásady. Ideálny odstup, ktorý by bol univerzálny, síce neexistuje, ale postupne vznikli základné pravidlá. čítať »
 
BZ!: Fotografie s tretím rozmerom alebo priestorové videnie
Trh domácej elektroniky je stále v pohybe, po televízoroch s vysokým rozlíšením (HD) sa do obývačiek dostáva tretia dimenzia (3D). Nedávno sa na trhu objavili prvé monitory podporujúce full HD 3D a k dispozícii sú už aj projektory, ktoré si „rozumejú“ s priestorovým obrazom. čítať »
 
BZ: Zvuk v obývačke ako v kine - Philips HTS9520
Philips uvádza na slovenský trh nové systémy domáceho kina. HTS9520 je predstaviteľ systému 5.1 so štyrmi satelitnými reproduktormi, centrálnym reproduktorom a subwooferom. Oproti doterajším systémom domáceho kina predstavuje hlavné zlepšenie systém označovaný ako 360Sound. čítať »
 
BZ: Mýty a fakty o televízoroch
Kto si dnes kúpi nový televízor s vysokým rozlíšením (HD), určite si všimne očividne lepší obraz oproti tomu, ktorý mu poskytoval starý prijímač s klasickou obrazovkou a štandardným rozlíšením. čítať »
 
BZ!: Nevoľnosť vyvolaná trojrozmernými filmami
Trend rastúceho počtu nových filmov premietaných vo formáte 3D väčšinu divákov teší. Nájdu sa však aj takí, ktorí si filmy s priestorovým obrazom nemôžu vychutnať. Postihuje ich totiž nevoľnosť, s ktorou sa používatelia stretli už skôr pri niektorých počítačových hrách. čítať »
 
BZ!: Technické hračky pre špiónov
Pri sledovaní špionážnych filmov vám určite napadlo, že máloktoré povolanie (v tomto prípade sa hodí aj výraz poslanie) je tak bytostne závislé od moderných technológií ako práve tento spôsob utajeného zberu informácií. čítať »
 
BZ!: Ultrazoom s veľmi širokým ohniskom - Samsung WB650
Pred pár rokmi bola ponuka kompaktných fotoaparátov so širokouhlým ohniskom dosť obmedzená. Naopak, ultrazoomov bolo na trhu požehnane. Pri výbere fotoaparátu ste sa museli rozhodovať, či chcete mnohonásobný zoom alebo široké ohnisko. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter