Casio Exilim EX-FS10

Casio pokračuje v uvádzaní „vysokorýchlostných“ digitálov, k dvom vlaňajším modelom pribudli tento rok ďalšie dva. My sme sa pozreli na „rýchlopalnú kreditku“.Začalo sa to vysokorýchlostným modelom F1, pokračovalo ultrazoomom FH20, v predošlých číslach sme vás informovali o Exilim EX-FS10 a Exilim EX-FC100, dvoch tohtoročných novinkách vysokorýchlostného radu F. Ako prvý z nich sa do redakcie dostal štíhly štýlový model Exilim EX-FS10. Ako napovedá už jeho modelové označenie, ide o akéhosi kríženca ultrakompaktného radu Exilim S a superrýchleho radu Exilim F.

Rovnako ako pri ostatnej minuloročnej novinke Exilim EX-FH20 aj pri tomto modeli stavilo Casio na snímač s rozlíšením 9 MPx. Výnimočná je optika, ktorá na rozdiel od ostatných modelov eskového radu od tohto výrobcu nevyužíva klasickú konštrukciu, ale vývojári siahli po periskopickom objektíve s 3× rozsahom transfokátora, ktorého počiatok ohniska na 38 mm je dnes skôr priemerný údaj. Hrúbka prístroja síce v porovnaní s najtenšími modelmi mierne narástla, napriek tomu ostáva na príjemných 16 mm, hmotnosť 121 gramov tiež prispieva k tomu, že vo vrecku košele či saka tento model veľmi cítiť nebudete.

Parametre vysokorýchlostných videí ostali zachované a vyberať si môžete medzi klasickým, HD ready alebo vysokorýchlostnými videami s možnosťou nastavenia rýchlosti snímania plynule v rozsahu 30 – 210 fps a dvoch pevných hodnôt 420 a 1000 fps. Snímanie fotografií je možné s rýchlosťami 3, 5, 10, 15 a 30 snímok za sekundu, žiaľ, záznam v nich sa realizuje iba v rozlíšení 2816 × 2112 bodov. K dispozícii je aj funkcia Pre-recording. Toto riešenie je vhodné, ak nechcete premeškať optimálny moment záberu. Môžete si takisto vybrať, či sa uloží všetok exponovaný materiál alebo si zvolíte iba jeden obrázok.

Celý článok si môžete prečítať v júlovom vydaní DiGiREVUE!!!

Zdroj: DiGi REVUEOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

BZ!: Ako na fo­tog­ra­fie s vy­so­kým roz­sa­hom kon­tras­tu
Väčšina fotografov pozná problém s prepálenými svetlými časťami a príliš tmavými oblasťami v tieni – ani v jednej z nich nenájdeme dostatok detailov. čítať »
 
BZ: Akú uhlopriečku si vyberať pri kúpe televízora
Sledovanie televíznych programov má z hľadiska veľkosti uhlopriečky a vzdialenosti diváka od televízora určité zásady. Ideálny odstup, ktorý by bol univerzálny, síce neexistuje, ale postupne vznikli základné pravidlá. čítať »
 
BZ!: Fotografie s tretím rozmerom alebo priestorové videnie
Trh domácej elektroniky je stále v pohybe, po televízoroch s vysokým rozlíšením (HD) sa do obývačiek dostáva tretia dimenzia (3D). Nedávno sa na trhu objavili prvé monitory podporujúce full HD 3D a k dispozícii sú už aj projektory, ktoré si „rozumejú“ s priestorovým obrazom. čítať »
 
BZ: Zvuk v obývačke ako v kine - Philips HTS9520
Philips uvádza na slovenský trh nové systémy domáceho kina. HTS9520 je predstaviteľ systému 5.1 so štyrmi satelitnými reproduktormi, centrálnym reproduktorom a subwooferom. Oproti doterajším systémom domáceho kina predstavuje hlavné zlepšenie systém označovaný ako 360Sound. čítať »
 
BZ: Mýty a fakty o televízoroch
Kto si dnes kúpi nový televízor s vysokým rozlíšením (HD), určite si všimne očividne lepší obraz oproti tomu, ktorý mu poskytoval starý prijímač s klasickou obrazovkou a štandardným rozlíšením. čítať »
 
BZ!: Nevoľnosť vyvolaná trojrozmernými filmami
Trend rastúceho počtu nových filmov premietaných vo formáte 3D väčšinu divákov teší. Nájdu sa však aj takí, ktorí si filmy s priestorovým obrazom nemôžu vychutnať. Postihuje ich totiž nevoľnosť, s ktorou sa používatelia stretli už skôr pri niektorých počítačových hrách. čítať »
 
BZ!: Technické hračky pre špiónov
Pri sledovaní špionážnych filmov vám určite napadlo, že máloktoré povolanie (v tomto prípade sa hodí aj výraz poslanie) je tak bytostne závislé od moderných technológií ako práve tento spôsob utajeného zberu informácií. čítať »
 
BZ!: Ultrazoom s veľmi širokým ohniskom - Samsung WB650
Pred pár rokmi bola ponuka kompaktných fotoaparátov so širokouhlým ohniskom dosť obmedzená. Naopak, ultrazoomov bolo na trhu požehnane. Pri výbere fotoaparátu ste sa museli rozhodovať, či chcete mnohonásobný zoom alebo široké ohnisko. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter