Technika pod stromčekom:Čo by si želal pod stromček Jozef Orgonáš?

Orange FiberNet
Prvým darčekom by bolo optické pripojenie do domácnosti, služba Orange Doma s optickým pripojením na internet FiberNet s maximálnou rýchlosťou 70 Mbit/s pri sťahovaní a 4 Mbit/s pri odosielaní dát a to pri minimálnej latencii. Ide o najrýchlejšie pripojenie na internet, postavené na najmodernejšej technológii, vďaka ktorej sa Slovensko stalo špičkou na poli internetového pripojenia vo svete.

 Toshiba SecuRed

Tento 2,5-palcový externý pevný disk je čímsi výnimočný – okrem toho, že je chránený proti otrasom (aktívne snímačom pohybu, pasívne vystuženým obalom), má integrovaný aj biometrický snímač odtlačkov prstov. Bez priloženia prstu majiteľa sa po pripojení k počítaču dáta na disku nesprístupnia používateľovi. Poskytuje 200 GB úložného priestoru.

 

 

 

 Sony Ericsson MBW-200
Originálny, elegantný a pričom účelný doplnok, ktorý na mini-displeji integrovanom priamo v štýlových hodinkách zobrazuje telefónne číslo prichádzajúceho hovoru. Ak napríklad sedíte na porade a očakávate dôležitý hovor, no pritom nechcete rušiť, stačí letmý pohľad na hodinky a zistíte, kto vás volá, pričom môžete hovor priamo zrušiť.

 

 

 

 

 Panasonic G50
Tento darček je možné zohnať asi už iba od zberateľov  Napriek tomu to bol kedysi skutočne výnimočný telefónik. Dá sa s ním telefonovať, posielať správy, je maličký (8 cm na výšku a to už aj s vytŕčajúcou anténou) a váži dnes už unikátnych 74 gramov. Je tak maličký, že ho strčíte do akéhokoľvek vrecka a presne vystihuje podstatu mobilného telefónu – slúži výlučne na telefonovanie.

 

 

 

 

 

 Karta Warta
Áno, doménu si môžete zaregistrovať za nižší poplatok aj sami, ale Karta Warta ponúka všetky služby v jednom – registráciu slovenskej domény, 1 GB priestoru na stránku a pre elektronickú poštu a všetky nastavenia a konfigurácie spraví za vás. V priebehu pár minút. Je to skutočne jednoduché mať vlastnú doménu, vlastné originálne e-mailové adresy, vlastnú stránku – a pritom nemusíte z technológií poznať ani za mak.

Zdroj: DiGi REVUEOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

BZ!: Ako na fo­tog­ra­fie s vy­so­kým roz­sa­hom kon­tras­tu
Väčšina fotografov pozná problém s prepálenými svetlými časťami a príliš tmavými oblasťami v tieni – ani v jednej z nich nenájdeme dostatok detailov. čítať »
 
BZ: Akú uhlopriečku si vyberať pri kúpe televízora
Sledovanie televíznych programov má z hľadiska veľkosti uhlopriečky a vzdialenosti diváka od televízora určité zásady. Ideálny odstup, ktorý by bol univerzálny, síce neexistuje, ale postupne vznikli základné pravidlá. čítať »
 
BZ!: Fotografie s tretím rozmerom alebo priestorové videnie
Trh domácej elektroniky je stále v pohybe, po televízoroch s vysokým rozlíšením (HD) sa do obývačiek dostáva tretia dimenzia (3D). Nedávno sa na trhu objavili prvé monitory podporujúce full HD 3D a k dispozícii sú už aj projektory, ktoré si „rozumejú“ s priestorovým obrazom. čítať »
 
BZ: Zvuk v obývačke ako v kine - Philips HTS9520
Philips uvádza na slovenský trh nové systémy domáceho kina. HTS9520 je predstaviteľ systému 5.1 so štyrmi satelitnými reproduktormi, centrálnym reproduktorom a subwooferom. Oproti doterajším systémom domáceho kina predstavuje hlavné zlepšenie systém označovaný ako 360Sound. čítať »
 
BZ: Mýty a fakty o televízoroch
Kto si dnes kúpi nový televízor s vysokým rozlíšením (HD), určite si všimne očividne lepší obraz oproti tomu, ktorý mu poskytoval starý prijímač s klasickou obrazovkou a štandardným rozlíšením. čítať »
 
BZ!: Nevoľnosť vyvolaná trojrozmernými filmami
Trend rastúceho počtu nových filmov premietaných vo formáte 3D väčšinu divákov teší. Nájdu sa však aj takí, ktorí si filmy s priestorovým obrazom nemôžu vychutnať. Postihuje ich totiž nevoľnosť, s ktorou sa používatelia stretli už skôr pri niektorých počítačových hrách. čítať »
 
BZ!: Technické hračky pre špiónov
Pri sledovaní špionážnych filmov vám určite napadlo, že máloktoré povolanie (v tomto prípade sa hodí aj výraz poslanie) je tak bytostne závislé od moderných technológií ako práve tento spôsob utajeného zberu informácií. čítať »
 
BZ!: Ultrazoom s veľmi širokým ohniskom - Samsung WB650
Pred pár rokmi bola ponuka kompaktných fotoaparátov so širokouhlým ohniskom dosť obmedzená. Naopak, ultrazoomov bolo na trhu požehnane. Pri výbere fotoaparátu ste sa museli rozhodovať, či chcete mnohonásobný zoom alebo široké ohnisko. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter