Technika pod stromčekom:Čo by si želal pod stromček Alexander Peťkovský?

Keď som šéfredaktorovi „kývol“ že napíšem svojich päť tipov na „technický Vianočný darček“ mal som predstavu, že do pätnásť minút „nebude čo riešiť“. Chyba, veľká chybaaaa!!! K dopísaniu týchto riadkov som sa dokopával takmer týždeň :(.

Nie že by som nemal čo odporučiť, ale v istom momente som mal v tipoch 4 LCD TV, potom zasa tri domáce kiná a tak sa situácia stále menila. Keď som sa dostal s počtom produktov na desiatku ako si som sa zasekol, zrazu už nebolo veľmi čo zo zoznamu škrtnúť. Pomaly som zvažoval, že to snáď skúsim ako v škôlke – vypočítavaním... Napokon som sa zaťal, keď to zvládli iní zvládnem to aj ja, a šiel produkt po produkte, tu je teda moja päťka.

 Sony Bravia VPL-WH10
Projektor zobrazovací prvok pre domáce kino sa mi vždy pozdával. Tie, ktoré ma oslovujú sú však cenovo podstatne vyššie než sa pohybuje suma ktorú by som bol ochotný zaplatiť. Tento model od Sony ma presvedčil nielen SRXD zobrazovacím prvkom, ale aj procesingom spracovania videosignálu.

 

 

 

 

 Samsung LE55A956
Deviatkový LCD TV od Samsungu som testoval do novembrového DiGi REVUE, pravda iba v 46“ verzii. Pod stromčekom by som ale ocenil väčšiu uhlopriečku, päťdesiat päťka je však pre našu obývačku určite maximom... Do úvahy síce prichádzala po technickej stránke rovnako dobre vybavený zástupca Serie 8, ale deviatka je predsa len lepšia! Rozdiely v obraze síce nepostrehne každý, takže ak chcete trocha ušetriť, alebo požadujete tenší model, pokojne siahnite po osmičke.

 

 

 Samsung HT-BD2
K poriadnemu televízoru patrí aj poriadne domáce kino. Keďže v prípade nového kina by som rád Blu-ray a na „skladanie“ z komponentov nemám nervy, výber sa mi poriadne zúžil. Napokon som ostal u rovnakej značky ako v prípade TV prijímača :).

 

 

 

 Nokia N96
Poriadny mobil by sa mi veru hodil, na iPhone veru nemám nervy a Androidné kúsky sa u nás objavia neskôr... z toho čo je po ruke by mi pasovala najviac táto Nokia, možno aj preto, že Nokií som už vystriedal niekoľko... Premýšľal som aj o N65 s 8 GB pamäte, nie pre slabšie video v deväťdesiat šestke, ale pre vyššiu výdrž batérie.

 

 

 

 

 

 

 Aiptek PocketCinema V10
Áno, máte pravdu je to už tretie zobrazovacie zariadenie, ale ja si jednoducho nemôžem pomôcť... Tento model by som prijal ako cestovné zobrazovacie zariadenie k vyššie spomenutej Nokii, prípadne k digitálnemu fotoaparátu.
A prečo tento model? Odpoveď je jednoduchá, v porovnaní s inými mikroprojektormi, ktoré sú na trhu má tento integrovaný aj slot pre SD kartu, čím sa jeho využiteľnosť výrazne zvyšuje.

Ako tak pozerám od Ježiška nedostanem asi nič :( môj zoznam nie je ani náhodou skromný, ostatne rozpočtové obmedzenie sme pri zadaní nedostali :).

Zdroj: DiGi REVUEOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

BZ!: Ako na fo­tog­ra­fie s vy­so­kým roz­sa­hom kon­tras­tu
Väčšina fotografov pozná problém s prepálenými svetlými časťami a príliš tmavými oblasťami v tieni – ani v jednej z nich nenájdeme dostatok detailov. čítať »
 
BZ: Akú uhlopriečku si vyberať pri kúpe televízora
Sledovanie televíznych programov má z hľadiska veľkosti uhlopriečky a vzdialenosti diváka od televízora určité zásady. Ideálny odstup, ktorý by bol univerzálny, síce neexistuje, ale postupne vznikli základné pravidlá. čítať »
 
BZ!: Fotografie s tretím rozmerom alebo priestorové videnie
Trh domácej elektroniky je stále v pohybe, po televízoroch s vysokým rozlíšením (HD) sa do obývačiek dostáva tretia dimenzia (3D). Nedávno sa na trhu objavili prvé monitory podporujúce full HD 3D a k dispozícii sú už aj projektory, ktoré si „rozumejú“ s priestorovým obrazom. čítať »
 
BZ: Zvuk v obývačke ako v kine - Philips HTS9520
Philips uvádza na slovenský trh nové systémy domáceho kina. HTS9520 je predstaviteľ systému 5.1 so štyrmi satelitnými reproduktormi, centrálnym reproduktorom a subwooferom. Oproti doterajším systémom domáceho kina predstavuje hlavné zlepšenie systém označovaný ako 360Sound. čítať »
 
BZ: Mýty a fakty o televízoroch
Kto si dnes kúpi nový televízor s vysokým rozlíšením (HD), určite si všimne očividne lepší obraz oproti tomu, ktorý mu poskytoval starý prijímač s klasickou obrazovkou a štandardným rozlíšením. čítať »
 
BZ!: Nevoľnosť vyvolaná trojrozmernými filmami
Trend rastúceho počtu nových filmov premietaných vo formáte 3D väčšinu divákov teší. Nájdu sa však aj takí, ktorí si filmy s priestorovým obrazom nemôžu vychutnať. Postihuje ich totiž nevoľnosť, s ktorou sa používatelia stretli už skôr pri niektorých počítačových hrách. čítať »
 
BZ!: Technické hračky pre špiónov
Pri sledovaní špionážnych filmov vám určite napadlo, že máloktoré povolanie (v tomto prípade sa hodí aj výraz poslanie) je tak bytostne závislé od moderných technológií ako práve tento spôsob utajeného zberu informácií. čítať »
 
BZ!: Ultrazoom s veľmi širokým ohniskom - Samsung WB650
Pred pár rokmi bola ponuka kompaktných fotoaparátov so širokouhlým ohniskom dosť obmedzená. Naopak, ultrazoomov bolo na trhu požehnane. Pri výbere fotoaparátu ste sa museli rozhodovať, či chcete mnohonásobný zoom alebo široké ohnisko. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter