Téma:

Oblečenie s aerogélom vás ochráni pred extrémne nízkymi teplotami. Aj -200 °C

Patríte k milovníkom zimných športov, ktorých od vykonávania obľúbenej činnosti neodradí ani drsné počasie? Potom vás istotne zaujme nový druh oblečenia, vybavený špeciálnou aerogélovou vrstvou.


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
Stane sa z Pirate Bay najväčšia streamingová služba na svete?

Vďaka doplnku pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Internet Explorer s názvom Torrenty-Time sa web The Pirate Bay premenil na najväčší svetový portál na streaming videa.


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
Do 5 rokov si možno pochutnáme na biotechnologickom mäse vypestovanom v laboratóriu

Startup s názvom Memphis Meats zo San Francisca sa chystá vyrábať širokú škálu mäsových výrobkov pripravovaných v laboratóriách určených na to.


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
GoPro ukázal ďalšie úžasné video natočené jeho novým dronom Karma

Spoločnosť GoPro vydala video so zábermi zachytenými pomocou jej ohláseného nového dronu Karma. Americký freestylový lyžiar Bobby Brown a jeho priatelia ho vyskúšali v Aspene v Colorade.


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
Chyba 53 vyradí z používania iPhony opravované v neautorizovaných servisoch

Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme.


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
Stredoškoláci budú skúmať mikročastice. Pokúsia sa vystopovať Higgsov bozón

Celosvetový program Masterclasses otvára mladým výskumníkom dvere do špičkovej fyziky.


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
Minipočítač ODROID C-2 podporuje 60 Hz 4K videovýstup a stojí len 40 dolárov

Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom.


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
Kingston získava akvizíciou technológie USB a aktíva IronKey

Kingston Digital, Inc., dcérska spoločnosť Kingston Technology Company, Inc., najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete, oznámila, že akvizíciou získala technológie USB a aktíva spoločnosti IronKey zo skupiny Imation Corp. (NYSE: IMN).


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
Intel: Nové procesory budú pomalšie. Dôvodom je úspora energie

Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov.


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
Google Cardboard sa premení na čosi sofistikovanejšie

Ak ste doteraz nad virtuálnou realitou v podobe kartónovej škatule Google Cardboard iba posmešne krútili hlavou, možno vás poteší správa, že spoločnosť plánuje na poli virtuality urobiť ďalší krok.


10.02.2016 / Autor: Redakcia
 
  « novšie staršie »
 

Najživšie diskusie

 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter