TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny

Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. Len málo značkám sa podarilo uspieť v boji s gigantmi ako Nokia, Samsung, Sony Ericsson či LG. Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny a opäť potvrdí, že sa ako Dávid dokáže postaviť Goliášovi v odvetví mobilnej komunikácie. Spoločnosť Emporia Telecom stojí v oblasti telekomunikácií na čele technologického vývoja mobilných telefónov pre staršiu generáciu. Jednoduchosť, ľahká obsluha a len tie najnutnejšie funkcie sú už sedem rokov typickými znakmi produktov tejto rodinnej firmy z Rakúska. Pri vývoji nových produktov však sleduje aj súčasné trendy, v rámci ktorých dochádza aj u staršej generácie nad 60 rokov k istej diferenciácii. „Náš koncept založený na jednoduchosti nám vydobyl pevné miesto na trhu a vo svojom segmente hodláme aj naďalej expandovať,“ zdôrazňuje Eveline Pupeter-Fellnerová, generálna riaditeľka spoločnosti Emporia Telecom.

Partner na každú príležitosť
Nové modely telefónov Emporia sú určené dvom rôznym skupinám. „Prvý model je ideálny pre ľudí po päťdesiatke, ktorí majú určitú životnú skúsenosť, zaujímajú sa o štýlové veci a majú radi krásne a elegantné výrobky,“ hovorí Eveline Pupeter-Fellnerová. Druhý model je ideálnym partnerom pre všetky situácie. „Na prvý pohľad zaujme svojou kvalitnou robustnou konštrukciou. Je určený najmä ľuďom, ktorí chcú prežiť aj druhú polovicu svojho života aktívne.“ Ide predovšetkým o tých, ktorí sa aj v zrelom veku venujú športu alebo iným koníčkom.
Nové modely telefónov aj ich oficiálne názvy budú slávnostne predstavené na GSMA Mobile World Congress v Barcelone.

Starších ľudí nezaujímajú veľké značky
Emporia presne pozná svoju cieľovú skupinu. Tvoria ju starší ľudia, ktorí chcú mobilný telefón na rôzne účely a aktivity, ale obávajú sa prístrojov od tradičných značiek kvôli ich zložitej obsluhe. Veľké značky na týchto ľudí doteraz zabúdajú. A preto aj nedávny prieskum realizovaný nemeckou organizáciou Bitkom, ktorá skúma trendy v oblasti vyspelých technológií, ukázal, že polovica ľudí nad 65 rokov nemá mobilný telefón. Mobilné telefóny sú pre nich príliš komplikované. „To je dôvod, prečo sa náš prístup, ktorý je založený na jednoduchosti a spoľahlivosti, tak osvedčuje,“ zdôrazňuje Eveline Pupeter-Fellnerová.

Najdôležitejšie je rozumieť požiadavkám a obavám zákazníkov
Seniorov stále pribúda – to je skutočnosť. V Európe je v súčasnosti každý piaty človek starší ako 60 rokov. Napriek tomu je tento segment obyvateľstva stále na okraji pozornosti veľkých spoločností – aj z hľadiska vývoja nových produktov. „Trochu nás prekvapuje, že nám veľkí výrobcovia takto „prenechali“ trh bez boja,“ hovorí Eveline Pupeter-Fellnerová. Úspech tejto rodinnej firmy, ktorá zamestnáva 65 ľudí, je založený aj na tom, že veľmi starostlivo načúva prianiam a potrebám ľudí vo vyššom veku a vníma ich obavy. Spoločnosť Emporia je považovaná celým odvetvím za technologického lídra vo vývoji mobilných telefónov pre generáciu 60+. A Dávid v roli Goliáša? „Na to, aby sme sa stali Goliášom, sme príliš flexibilní a všestranní,“ tvrdí s úsmevom Eveline Pupeter-Fellnerová a dopĺňa, že vníma kompaktnú veľkosť svojej spoločnosti oproti ostatným firmám v odvetví ako výhodu. „Umožňuje to rýchle a nekonvenčné rozhodnutia.“

Zdroj: TS Emporia TelecomOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny
Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. čítať »
 
TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou
Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. čítať »
 
TS: T-Mobile prináša do akciovej ponuky Samsung Diva
Spoločnosť T-Mobile Slovensko zaraďuje do akciovej ponuky novinku určenú najmä pre ženy. Samsung Diva S7070 je dotykový telefón s elegantným dizajnom a súčasnými funkciami. T-Mobile uvedením tejto novinky pokračuje v rozšírovaní línie ženských telefónov vo svojej ponuke. čítať »
 
TS: HP predstavuje riešenie konvergovanej infraštruktúry pre prostredie spoločnosti Microsoft
HP ve spolupráci s Microsoftem vyvinulo řešení pro Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují IT náklady. čítať »
 
TS: Orange ponúka šrotovné za starú pevnú linku a rozširuje ponuku volacích programov
Orange rozšíril ponuku nových paušálov Domácej linky a FiberTelu o nový volací program – Všetky siete 120. čítať »
 
TS: Tlačiareň HP Officejet 4500 All-in-One pre malé podniky a domáce pracovne
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio HP Officejet o nové zariadenie HP Officejet 4500 All-in-One. Ide o cenovo najdostupnejšiu plochú tlačiareň s faxom typu všetko v jednom. čítať »
 
TS: Logitech uvádza na trh zostavu Wireless Desktop MK710
Súprava myši a klávesnice disponuje batériami s výdržou až tri roky, čo je v danej triede svetový primát. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter