TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou

Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. Cieľom školení, na ktoré spoločnosť IBM vyčlenila 5 000 eur, bolo pripraviť účastníkov na prijímacie pohovory otvorených pozícií v spoločnosti IBM a celkovo zvýšiť ich šance na trhu práce. Počas slávnostného vyhodnotenia projektu v priestoroch spoločnosti IBM si prítomní absolventi prevzali certifikáty z rúk riaditeľky IBM ISC Evy Megovej.

Projekt sa hneď od spustenia v júni 2009 stretol s veľkou odozvou. O sériu kurzov anglického jazyka, komunikácie a počítačových zručností prejavilo záujem 72 osôb zníženou pracovnou schopnosťou. Na základe pohovorov IBM spolu s NROZP vyselektovali skupinu 12 účastníkov, ktorí od októbra 2009 do februára 2010 absolvovali 100 hodín odborných školení. Dvojhodinové lekcie anglického jazyka prebiehali každý utorok v priestoroch IBM a boli zamerané na zlepšenie aktívnej slovnej zásoby, tréningy bežných situácií pri obchodnom styku s klientmi a obchodnú angličtinu. Počítačové kurzy boli venované práci s programom Excel a organizovali sa vo forme blokovej výučby. Keďže sebaprezentácia a komunikácia je polovicou úspechu pri uchádzaní sa o zamestnanie, do vzdelávacieho programu bol zahrnutý aj komunikačný tréning, na ktorom si účastníci precvičovali vhodné formy sebaprezentácie a komunikácie.

Ako poukázal samotný projekt, takáto spolupráca občianskeho sektora s podnikateľským prostredím je veľmi efektívna. Štyria z účastníkov si našli zamestnanie v priebehu realizácie jednotlivých kurzov. Ostatní môžu využiť šancu uchádzať sa o prácu v IBM a pridať sa k trom absolventom pilotného vzdelávacieho projektu realizovaného v roku 2008, ktorí dnes pracujú v IBM.

Zdroj: TS IBMOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny
Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. čítať »
 
TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou
Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. čítať »
 
TS: T-Mobile prináša do akciovej ponuky Samsung Diva
Spoločnosť T-Mobile Slovensko zaraďuje do akciovej ponuky novinku určenú najmä pre ženy. Samsung Diva S7070 je dotykový telefón s elegantným dizajnom a súčasnými funkciami. T-Mobile uvedením tejto novinky pokračuje v rozšírovaní línie ženských telefónov vo svojej ponuke. čítať »
 
TS: HP predstavuje riešenie konvergovanej infraštruktúry pre prostredie spoločnosti Microsoft
HP ve spolupráci s Microsoftem vyvinulo řešení pro Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují IT náklady. čítať »
 
TS: Orange ponúka šrotovné za starú pevnú linku a rozširuje ponuku volacích programov
Orange rozšíril ponuku nových paušálov Domácej linky a FiberTelu o nový volací program – Všetky siete 120. čítať »
 
TS: Tlačiareň HP Officejet 4500 All-in-One pre malé podniky a domáce pracovne
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio HP Officejet o nové zariadenie HP Officejet 4500 All-in-One. Ide o cenovo najdostupnejšiu plochú tlačiareň s faxom typu všetko v jednom. čítať »
 
TS: Logitech uvádza na trh zostavu Wireless Desktop MK710
Súprava myši a klávesnice disponuje batériami s výdržou až tri roky, čo je v danej triede svetový primát. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter