TS: SAS prenáša vzorný prístup k zamestnancom spoza oceánu do slovenskej pobočky

Spoločnosť SAS, ktorá vyvíja softvér pre biznis analytiku, uplatňuje v prístupe k zamestnancom na Slovensku rovnaké zásady, aké jej vyniesli prvenstvo v prestížnom rebríčku amerického magazínu Fortune o najlepšieho zamestnávateľa tohto roku. SAS v trinásťročnej histórii súťaže nikdy nechýbal v rebríčku stovky firiem, ktoré sa o svojich ľudí starajú najlepšie a päťkrát sa dostal do prvej päťky. Okrem USA sa globálne najväčšia súkromne vlastnená softvérová spoločnosť umiestnila doteraz v rôznych rebríčkoch, ktoré hodnotia kvalitu pracovného prostredia, na popredných priečkach v 12 krajinách z celého sveta.

Filozofia spoločnosti SAS je jednoduchá, ale efektívna: Zaobchádzajte s ľuďmi tak, ako by boli v podnikaní hlavná odlišnosť a oni tou odlišnosťou budú.

Hoci benefity slovenského SASu nie sú také rozsiahle, ako majú zamestnanci v americkej centrále, základné princípy a filozofiu riadenia ľudí firma prenáša aj na Slovensko. Napríklad, benefity nie sú zamestnancom pevne dané, ale sami si ich môžu flexibilne určovať a prispôsobovať. Okrem štandardných zamestnaneckých výhod, ku ktorým patria rôzne poukážky a jazykové kurzy, prepláca firma svojim ľuďom životné a úrazové poistenie. Navyše, každý zamestnanec má nad rámec zákonom určenej doby nárok na päť bonusových dní dovolenky a desať dní takzvaných sick days, počas ktorých mu firma prepláca práceneschopnosť v plnej výške tak, akoby normálne pracoval.

„SAS vždy veril, že podnikanie je o ľuďoch – bez ohľadu na to, či ide o zákazníka, zamestnanca, alebo partnera,“ hovorí Lenka Barteková, riaditeľka HR oddelenia v SAS pre Slovenskú a Českú republiku.

Lenka Barteková nepovažuje materiálne benefity na jediný motivátor, ktorý podporuje inovatívnosť, výkonnosť a lojalitu ľudí. „Niekedy viac záleží na nehmatateľných veciach, akými sú priateľská a otvorená atmosféra a tú naši zamestnanci vo firme majú. Dostávajú priestor robiť veci, ktoré ich bavia a nie sú pritom zaťažení extrémnou byrokraciou a mnohými úrovňami riadenia. SAS má plochú organizačnú štruktúru, takže obrazne povedané, ani k majiteľovi a prezidentovi spoločnosti Jimovi Goodnightovi nikto nemá ďaleko,“ dodáva.

Priemerná doba zotrvania zamestnanca v slovenskom aj českom SASe je štyri roky. Pre rok 2010 dal majiteľ a prezident spoločnosti SAS Jim Goodnight zamestnancom po celom svete rovnaký prísľub ako začiatkom vlaňajška: „SAS nebude nikoho prepúšťať. Priveľa podnikov po celom svete minulý rok obetovalo zamestnancov a benefity, aby znížili náklady. SAS zaujal opačný postoj a boli sme za to odmenení lojalitou zamestnancov a celkovým úspechom v biznise.“

Zdroj: TS SASOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Na trh pri­chá­dza te­le­fón Ho­nor 7 Pre­mium Gold lep­šia ver­zia Ho­no­ru 7
Značka mobilných telefónov Honor predstavuje vylepšenú verziu svojho 5,2 "smartphonu Honor 7. čítať »
 
ČR: Sviž­ná zá­ba­va: AOC pred­sta­vu­je 4K mo­ni­tor s tech­no­ló­giou Adap­ti­ve-Sync
Společnost AOC představuje nový 4K UHD monitor U2879VF, kombinující vysokou kvalitu obrazu s elegantním designem a rychlým HDMI 2.0 konektorem. čítať »
 
ČR: ASUS RT-AC88U - rou­ter s rých­los­ťou až 3167 Mb/s, her­ným ak­ce­le­rá­to­rom a ôs­mi­mi por­ta­mi Gi­ga­bit LAN
ASUS představil dvoupásmový bezdrátový 802.11ac router RT-AC88U s anténami v konfiguraci 4x4 (čtyři pro příjem, čtyři pro přenos). čítať »
 
Bo­nu­so­vý kre­dit pre dr­ži­te­ľov Pri­ma ka­riet a zľa­va na služ­by na op­ti­ke
Rodiny, ktoré s obľubou využívajú službu Navzájom zadarmo, sa môžu tešiť z ďalšej novinky, vďaka ktorej je táto služba ešte výhodnejšia. čítať »
 
ČR: Čes­ká te­le­ví­zia si vy­bra­la Veeam Avai­la­bi­li­ty Sui­te pre za­bez­pe­če­nie pre­vádz­ky nep­retr­ži­té­ho te­le­víz­ne­ho vy­sie­la­nia
Veeam® Software, inovativní poskytovatel Řešení dostupnosti pro velké podniky (Availability for the Always-On Enterprise™), dnes oznámil, že Česká televize implementovala Veeam Availability Suite pro správnou a nepřetržitou funkčnost kritických aplikací a systémů. čítať »
 
Vy­skla­daj­te si vy­sní­va­ný smar­tfón s Pou­káž­ka­mi na za­ria­de­nie
O2 už viac ako dva roky umožňuje zákazníkom získať vďaka bonusom na telefón aj viac zariadení k jednému O2 Paušálu. čítať »
 
ČR: iNELS v New Del­hi
Hlavní město Indie New Dehli otevřelo dveře modernímu projektu Smart City. A česká firma ELKO EP se uchází o výběrové řízení jako dodavatel výrobků. čítať »
 
TP-LINK expan­du­je na trh smar­tfó­nov so za­ria­de­ním Nef­fos
Spoločnosť TP-LINK, najväčší svetový dodávateľ zariadení pre bezdrôtové siete Wi-Fi, nedávno predstavila novú sériu inteligentných telefónov s označením Neffos. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter