Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2009

Na spoločenskom večere IT GALA sa v stredu 23. 9. 2009 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2009. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už deviaty rok. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty, realizované v danom roku. Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 100 osobností, firiem a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a troch projektov bez určenia poradia.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2009 sa víťazom stal Peter Škodný, Country Managing Director Accenture. Podľa názoru komisie Peter Škodný výborne spĺňa kritéria tejto kategórie: otvorenie zákazníckeho BPO centra, ktoré klientom z celej Európy poskytuje služby v oblasti outsourcingu podnikových procesov, pod jeho vedením dosahuje slovenská pobočka Accenture kontinuálny rast a aj vďaka tomu spoločnosť Accenture vytvorila na Slovensku približne 1000 pracovných miest bez finančnej podpory štátu. Komisia tiež ocenila, že počas celej svojej kariéry sa aktívne a verejne zasadzuje za presadzovanie etických princípov v podnikaní, najmä v oblasti IT komunity.

V kategórii IT FIRMA roka 2009 sa víťazom stala spoločnosť ANASOFT APR, s.r.o.. Komisia ocenila najmä unikátne produkty spoločnosti, ako napr. riešenie určené pre výrobné podniky s montážnou výrobou, komplexný systém na správu bytových a nebytových priestorov, spracovanie žalôb prostredníctvom portálu, dodávka komplexného systému pre riadenie výroby v prevádzkach spoločnosti v SR, ČR a Veľkej Británii. Komisia ďalej ocenila ich spoluprácu s vysokými školami v projektoch TTS , Sémantická analýza, DAO Fusion, ANAlab. Spoločnosť ANASOFT APR sa podieľa na verejnoprospešných projektoch, podpore školstva, zdravotníctva a kultúry (www.rodinka.sk, Nadačný fond MyšLienka, ROBOT ALEX a osveta, Anasoft litera 2009).

V kategórii IT PROJEKT roka 2009 tento rok nikto nezískal ocenenie. Komisia sa rozhodla uložiť Čestné uznanie trom nominovaným projektom a to:

Digitálne mesto Centire eFFICE 4 City
Hlavným cieľom je uľahčiť komunikáciu medzi občanmi a verejnou správou prostredníctvom elektronickej komunikácie. Digitálne mesto Centire eFFICE 4 City výrazne zjednodušuje a urýchľuje vybavovanie najčastejších úradných úkonov z pohodlia domova 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom internetu. Projekt prihlásila spoločnosť Centire.

Follow me and be secure
Cieľom projektu je bezpečné, mobilné, cenovo dostupné riešenie, ktoré zdravotníckemu personálu na klinikách poskytne dostatočný komfort, zaručí bezpečnosť dát, dostupnosť 24×7×365 a nenáročnú správu. Projekt prihlásila spoločnosť Digmia, s. r. o.

Moderné európske voľby (simulácia prvých elektronických parlamentných volieb na Slovensku)
Prínosom projektu je odskúšanie realizácie e-volieb v praxi – proces registrácie voličov, priebeh hlasovania, testovanie hlasovacej aplikácie, vyhodnotenie výsledkov. Projekt prihlásila spoločnosť Disig, a. s. , Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Mládežnícky parlament Prešova.

O nomináciách a víťazoch rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Juraj Sabaka (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák, Ondrej Macko (PC REVUE), Martin Valášek, Ján Šebo (CTF), Martina Vyskočová (DSM) a Martin Drobný (INFOWARE). Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2009 boli udelené 23. septembra 2009 na slávnostnom večere IT GALA.

 

 

Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS, PC REVUE a INFOWARE.

IT Asociácia Slovenska (ITAS) je profesijným združením 90 najvýznamnejších domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií. Poslaním IT Asociácie Slovenska je presadzovať informatizáciu ako predpoklad znalostnej spoločnosti.

PC REVUE, INFOWARE, DIGI REVUE a portál itnews.sk sú vedúce médiá mapujúce oblasť informačných a komunikačných technológií na Slovensku. Vychádzajú vo vydavateľstve Digital Visions, ktoré sa zaoberá aj prieskumami trhu, organizáciou odborných konferencií a ďalšími projektmi na podporu informatizácie.

Podujatie podporili spoločnosti:
ABRA Software a.s., Adastra, s.r.o., Alef Nula, s.r.o., ANASOFT APR, s.r.o., APC by Schneider Electric, ASBIS SK, s.r.o., Asseco Central Europe, Asseco Solutions, a.s., AXASOFT, a.s., CCL s.r.o., Cisco Systems Slovakia, spol. s r.o., COLUMBEX INTERNATIONAL, a.s., CORINEX GROUP, a.s., DATALAN, a. s., DCIT, s.r.o., Dell Computer, s.r.o., Disig, a.s., elfa, s.r.o., EMC Slovakia, EMEL Bratislava, s.r.o., EMM, spol. s r.o., Eset, spol. s r. o., exe, spol s r.o., Gamo, a.s., Garmin, GOPAS SR, a.s., Gordias, s.r.o., Hewlett-Packard Slovakia, s.r.o., ICZ Slovakia a.s., IDS Scheer Slovakia, s.r.o., KONTIS Slovakia, s.r.o., Lingea s.r.o., Logica, MICROCOMP-Computersystém, s.r.o., Microsoft Slovakia, s.r.o., MIM, s.r.o., MPI CONSULTING s.r.o., NESS Slovakia, Novell Slovensko, s.r.o., ORACLE Slovensko, PosAm, s. r.o., Rittal, s.r.o., SAP Slovensko s.r.o., SAS Slovakia, s. r. o., Siemens, s.r.o., Slovanet, Softec, s.r.o., Softip, a.s., SOFT-TRONIK SK, s.r.o., T-Com, TEMPEST, a.s., Toshiba Europe GmbH, T-Systems Slovakia s.r.o., VISICOM, a.s.

Mediálnymi partnermi podujatia sú:
PC REVUE, DIGI REVUE, INFOWARE, ITNEWS.SK, SITA, TA3, NUBIUM, ZOZNAM.SK, EDUCATION

Zdroj: TS PCROhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny
Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. čítať »
 
TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou
Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. čítať »
 
TS: T-Mobile prináša do akciovej ponuky Samsung Diva
Spoločnosť T-Mobile Slovensko zaraďuje do akciovej ponuky novinku určenú najmä pre ženy. Samsung Diva S7070 je dotykový telefón s elegantným dizajnom a súčasnými funkciami. T-Mobile uvedením tejto novinky pokračuje v rozšírovaní línie ženských telefónov vo svojej ponuke. čítať »
 
TS: HP predstavuje riešenie konvergovanej infraštruktúry pre prostredie spoločnosti Microsoft
HP ve spolupráci s Microsoftem vyvinulo řešení pro Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují IT náklady. čítať »
 
TS: Orange ponúka šrotovné za starú pevnú linku a rozširuje ponuku volacích programov
Orange rozšíril ponuku nových paušálov Domácej linky a FiberTelu o nový volací program – Všetky siete 120. čítať »
 
TS: Tlačiareň HP Officejet 4500 All-in-One pre malé podniky a domáce pracovne
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio HP Officejet o nové zariadenie HP Officejet 4500 All-in-One. Ide o cenovo najdostupnejšiu plochú tlačiareň s faxom typu všetko v jednom. čítať »
 
TS: Logitech uvádza na trh zostavu Wireless Desktop MK710
Súprava myši a klávesnice disponuje batériami s výdržou až tri roky, čo je v danej triede svetový primát. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter