Nominácie na ocenenie IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka 2009

Tradícia udeľovania prestížnych ocenení IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA a IT PROJEKT roka pokračuje už deviaty rok. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty, realizované v danom roku.

Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 100 osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a troch projektov bez určenia poradia, z ktorých neskôr vyberie držiteľov tohto prestížneho ocenenia na rok 2009. Výsledky budú vyhlásené 23. septembra 2009 na slávnostnom podujatí IT GALA.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2009 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):
Roman Brestovanský (generálny riaditeľ IBM Slovensko, s. r. o.)
Milan Dubec (predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Azet.sk, a. s.)
Jozef Klein (generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Asseco Slovakia, a. s.)
Václav Klein (Managing Director NESS Slovensko, a. s.)
Peter Škodný (Country Managing Director Accenture)

V kategórii IT FIRMA roka 2009 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí):
Accenture
ANASOFT APR, s. r. o.
Asseco Slovakia, a. s.
PosAm, spol. s r. o.
T-Systems Slovakia, s. r. o.

V kategórii IT PROJEKT roka 2009 sa do užšej nominácie dostali (v abecednom poradí) nasledujúci riešitelia a ich projekty:

Digitálne mesto Centire eFFICE 4 City
Hlavným cieľom je uľahčiť komunikáciu medzi občanmi a verejnou správou prostredníctvom elektronickej komunikácie. Digitálne mesto Centire eFFICE 4 City výrazne zjednodušuje a urýchľuje vybavovanie najčastejších úradných úkonov z pohodlia domova 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom internetu. Projekt prihlásila spoločnosť Centire.

Follow me and be secure
Cieľom projektu je bezpečné, mobilné, cenovo dostupné riešenie, ktoré zdravotníckemu personálu na klinikách poskytne dostatočný komfort, zaručí bezpečnosť dát, dostupnosť 24×7×365 a nenáročnú správu. Projekt prihlásila spoločnosť Digmia, s. r. o.

Moderné európske voľby (simulácia prvých elektronických parlamentných volieb na Slovensku)
Prínosom projektu je odskúšanie realizácie e-volieb v praxi – proces registrácie voličov, priebeh hlasovania, testovanie hlasovacej aplikácie, vyhodnotenie výsledkov. Projekt prihlásila spoločnosť Disig, a. s.

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Juraj Sabaka (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák, Ondrej Macko (PC REVUE), Martin Valášek, Ján Šebo (CTF), Martina Vyskočová (DSM) a Martin Drobný (INFOWARE).

Osobnosti, ktoré prijali nomináciu, hodnotila porota z pohľadu prínosu k technickému rozvoju, k rozvoju IT biznisu na Slovensku. Zohľadňovala sa aj účasť v poradných orgánoch, profesijných združeniach, angažovanosť vo vzdelávaní, osvete a informovaní verejnosti.
V prípade firiem sa hodnotil vývoj unikátnych produktov, uvedenie nových služieb, vývoz produktov s vysokým obsahom vlastnej pridanej hodnoty, rozvoj nových trhových segmentov, investície do rozvoja firmy, spolupráca s akademickou sférou a výskumnými ústavmi či verejnoprospešné projekty. Prihlásené projekty hodnotila porota z pohľadu prínosu pre cieľovú skupinu, z hľadiska originálnosti riešenia, ako aj podľa referencií projektu. Základom hodnotenia boli výsledky dosiahnuté v roku 2008, porota však prihliadala aj na vývoj v širšom časovom horizonte.

Ocenenia IT OSOBNOSŤ a IT FIRMA roka 2009 budú udelené 23. septembra 2009 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS a Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE, DIGI REVUE, INFOWARE a portálu ITnews.sk.

Zdroj: TS PCROhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny
Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. čítať »
 
TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou
Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. čítať »
 
TS: T-Mobile prináša do akciovej ponuky Samsung Diva
Spoločnosť T-Mobile Slovensko zaraďuje do akciovej ponuky novinku určenú najmä pre ženy. Samsung Diva S7070 je dotykový telefón s elegantným dizajnom a súčasnými funkciami. T-Mobile uvedením tejto novinky pokračuje v rozšírovaní línie ženských telefónov vo svojej ponuke. čítať »
 
TS: HP predstavuje riešenie konvergovanej infraštruktúry pre prostredie spoločnosti Microsoft
HP ve spolupráci s Microsoftem vyvinulo řešení pro Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují IT náklady. čítať »
 
TS: Orange ponúka šrotovné za starú pevnú linku a rozširuje ponuku volacích programov
Orange rozšíril ponuku nových paušálov Domácej linky a FiberTelu o nový volací program – Všetky siete 120. čítať »
 
TS: Tlačiareň HP Officejet 4500 All-in-One pre malé podniky a domáce pracovne
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio HP Officejet o nové zariadenie HP Officejet 4500 All-in-One. Ide o cenovo najdostupnejšiu plochú tlačiareň s faxom typu všetko v jednom. čítať »
 
TS: Logitech uvádza na trh zostavu Wireless Desktop MK710
Súprava myši a klávesnice disponuje batériami s výdržou až tri roky, čo je v danej triede svetový primát. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter