Lukáš Najman sa stal finančným riaditeľom HP pre Českú republiku a Slovensko

Spoločnosť HP oznámila, že s platnosťou od 1. novembra 2008 vymenovala Lukáša Najmana za finančného riaditeľa a riaditeľa controllingu pre Českú republiku a Slovensko. Zodpovednosť za finančné aktivity na Slovensku preberá od Igora Zemana, ktorý nedávno prešiel na post obchodného riaditeľa.

Hlavnou prioritou Lukáša Najmana na novej pozícii bude strategické riadenie financií v Českej republike a na Slovensku, ako aj pokračovanie rastu HP v týchto krajinách s cieľom udržať vysokú úroveň služieb pre interných i externých zákazníkov. Súčasťou finančného riadenia v oblasti controllingu (plánovanie a kontrola finančných tokov a procesov) bude taktiež riadenie čiastkových finančných podskupín vrátane oblasti daňovej správy a akvizícií, dodávateľov a nákupu, správy budov, nehnuteľností a IT. Lukáš Najman nastúpil do spoločnosti HP v roku 1996 ako riaditeľ riadenia a podpory obchodných procesov a stal sa vedúcim projektu centralizácie obchodných procesov HP pre Stredný východ, Afriku a východnú Európu. V roku 2000 nastúpil na kombinovanú pozíciu finančného riaditeľa a riaditeľa riadenia a podpory obchodných procesov HP. V tejto funkcii zotrval aj po spojení spoločností HP a Compaq v roku 2002. Od roku 2004 pôsobil ako finančný riaditeľ a riaditeľ controllingu HP ČR.

Lukáš Najman je členom vrcholového manažmentu a konateľom nielen spoločnosti HP s.r.o. v Českej republike, ale zároveň aj firiem spojených s HP po akvizíciách: Mercury, Systinet, Exstream Software a EDS.

Zdroj: TS PCROhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny
Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. čítať »
 
TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou
Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. čítať »
 
TS: T-Mobile prináša do akciovej ponuky Samsung Diva
Spoločnosť T-Mobile Slovensko zaraďuje do akciovej ponuky novinku určenú najmä pre ženy. Samsung Diva S7070 je dotykový telefón s elegantným dizajnom a súčasnými funkciami. T-Mobile uvedením tejto novinky pokračuje v rozšírovaní línie ženských telefónov vo svojej ponuke. čítať »
 
TS: HP predstavuje riešenie konvergovanej infraštruktúry pre prostredie spoločnosti Microsoft
HP ve spolupráci s Microsoftem vyvinulo řešení pro Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují IT náklady. čítať »
 
TS: Orange ponúka šrotovné za starú pevnú linku a rozširuje ponuku volacích programov
Orange rozšíril ponuku nových paušálov Domácej linky a FiberTelu o nový volací program – Všetky siete 120. čítať »
 
TS: Tlačiareň HP Officejet 4500 All-in-One pre malé podniky a domáce pracovne
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio HP Officejet o nové zariadenie HP Officejet 4500 All-in-One. Ide o cenovo najdostupnejšiu plochú tlačiareň s faxom typu všetko v jednom. čítať »
 
TS: Logitech uvádza na trh zostavu Wireless Desktop MK710
Súprava myši a klávesnice disponuje batériami s výdržou až tri roky, čo je v danej triede svetový primát. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter