ČR: MSI bude dodávať lacné mini notebooky s predinštalovaným systémem SUSE Linux Enterprise Desktop

V reakci na rostoucí globální poptávku po Linuxu na klientských systémech oznámila společnost Novell, že Micro-Star International (MSI), přední tchajwanský výrobce počítačového hardwaru, bude dodávat SUSE Linux Enterprise Desktop 10 předinstalovaný ve svých levných mini noteboocích. Wind Notebook s předinstalovaným Linuxem patří mezi první modely v rychle rostoucím segmentu levných mini notebooků, které Intel Corporation nazývá „netbook“. Netbook Wind s novým procesorem Intel Atom se bude prodávat po celém světě a součástí jeho základní softwarové výbavy bude kromě systému SUSE Linux Enterprise Desktop také sada kancelářských aplikací OpenOffice.org a řada bezdrátových, bezpečnostních a multimediálních nástrojů.

Podle poslední zprávy IDC Worldwide Quarterly PC Tracker z června 2008 mají celosvětové dodávky přenosných počítačů v tomto roce dosáhnout 145,3 miliónu kusů, přičemž nástup velice levných notebooků má mít na celkový trh notebooků výrazný vliv. Se systémem SUSE Linux Enterprise Desktop od Novellu získají zákazníci MSI uživatelsky vstřícné rozhraní, bohatou sadu aplikací a také vynikající technickou podporu s kvalitními ovladači. Společnosti MSI a Novell spolupracují na poskytování systému SUSE Linux Enterprise Desktop pro desktopy a notebooky MSI, ale toto je první předinstalační dohoda obou společností.

„Ze spolupráce s MSI na dodávkách přeinstalovaného systému SUSE Linux Enterprise Desktop v levných noteboocích s procesorem Intel Atom jsme nadšeni,“ řekl Roger Levy, senior viceprezident a ředitel divize Open Platform Solutions společnosti Novell. „Trh už je na desktopový Linux připraven. Kombinace vysoce mobilních, plně vybavených notebooků MSI s operačním systémem Novellu, který vyhovuje i náročným podnikovým požadavkům, nabízí zákazníkům to nejlepší z obou světů, komplexní a snadno použitelné řešení za velice dostupnou cenu.“

Dostupnost:
Lehký netbook Wind s energeticky úsporným procesorem Atom bude celosvětově k dispozici v průběhu léta. Více informací naleznete na webu www.msimobile.com.

Zdroj: TS PCROhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny
Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. čítať »
 
TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou
Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. čítať »
 
TS: T-Mobile prináša do akciovej ponuky Samsung Diva
Spoločnosť T-Mobile Slovensko zaraďuje do akciovej ponuky novinku určenú najmä pre ženy. Samsung Diva S7070 je dotykový telefón s elegantným dizajnom a súčasnými funkciami. T-Mobile uvedením tejto novinky pokračuje v rozšírovaní línie ženských telefónov vo svojej ponuke. čítať »
 
TS: HP predstavuje riešenie konvergovanej infraštruktúry pre prostredie spoločnosti Microsoft
HP ve spolupráci s Microsoftem vyvinulo řešení pro Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují IT náklady. čítať »
 
TS: Orange ponúka šrotovné za starú pevnú linku a rozširuje ponuku volacích programov
Orange rozšíril ponuku nových paušálov Domácej linky a FiberTelu o nový volací program – Všetky siete 120. čítať »
 
TS: Tlačiareň HP Officejet 4500 All-in-One pre malé podniky a domáce pracovne
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio HP Officejet o nové zariadenie HP Officejet 4500 All-in-One. Ide o cenovo najdostupnejšiu plochú tlačiareň s faxom typu všetko v jednom. čítať »
 
TS: Logitech uvádza na trh zostavu Wireless Desktop MK710
Súprava myši a klávesnice disponuje batériami s výdržou až tri roky, čo je v danej triede svetový primát. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter