Sun Microsystems ukončil prevzatie MySQL

Spoločnosť Sun Microsystems ohlásila ukončenie akvizície spoločnosti MySQL AB, ktorá je vývojárom najpopulárnejšej open source databázy na svete. Spoločnosť Sun taktiež ohlásila dostupnosť kompletného portfólia produktov a služieb na báze MySQL v rámci siete autorizovaných distribučných kanálov.

„Od ohlásenia spolupráce medzi spoločnosťami Sun a MySQL sme dostali veľa ohlasov od zákazníkov a členov komunít, ktorí vítajú MySQL inovácie podporované finančnou silou spoločnosti Sun a jej partnerov,“ hovorí Jonathan Schwartz, prezident a CEO spoločnosti Sun Microsystems. „Prvýkrát je možné podnikanie štandardizovať na komerčne podporovanej open source platforme, ktorá spĺňa všetky požiadavky na škálovateľnosť, kvalitu a celosvetovú podporu.“

Spoločnosť Sun dnes taktiež ohlásila dostupnosť celej produktovej skupiny MySQL vrátane systémovej podpory 7X24. Databáza MySQL, ktorá je podporovaná operačnými systémami Solaris, Linux a Windows, prináša zákazníkom nižšie riziko a vyššiu flexibilitu pri nasadení „mission critical“ aplikácií. Databáza MySQL je v súčasnosti jedným z kľúčových komponentov pre budovanie Web 2.0 aplikácií. Jej nasadenie na operačnom systéme Solaris z nej robí univerzálnu platformu pre všetkých zákazníkov, od malých vývojárov až po najväčšie svetové korporácie. MySQL bude aj naďalej spolupracovať na strategických partnerstvách so spoločnosťami Dell, HP, IBM, Microsoft, Red Hat a Zend. Táto akvizícia naviac posilní postavenie spoločnosti Sun Microsystems ako lídra v poskytovaní open source softvéru.

"Ako vývojárska spoločnosť vyvíjajúca open source aplikácie a služby na technológiách Sun a MySQL," hovorí Joshua Rand, CEO, Sapotek, Inc. "Sme si istý, že akvizícia MySQL umožní spoločnosti Sun poskytovať hardvér, softvér a služby ako jednu integrovanú platformu, čo nám v konečnom dôsledku umožní znižovať náklady."

Doposiaľ bolo distribuovaných už viac ako 100 miliónov kópií databázy MySQL. Od ohlásenia akvizície MySQL spoločnosťou Sun vzrástol počet stiahnutí z 50 000 na 60 000 za deň. Veľké rozšírenie databázy MySQL v Web 2.0 aplikáciách, SaaS aplikáciách, v telekomunikačnom a IT priemysle ju robí významným produktom v portfóliu spoločnosti Sun.

Zdroj: Sun MicrosystemsOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny
Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. čítať »
 
TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou
Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. čítať »
 
TS: T-Mobile prináša do akciovej ponuky Samsung Diva
Spoločnosť T-Mobile Slovensko zaraďuje do akciovej ponuky novinku určenú najmä pre ženy. Samsung Diva S7070 je dotykový telefón s elegantným dizajnom a súčasnými funkciami. T-Mobile uvedením tejto novinky pokračuje v rozšírovaní línie ženských telefónov vo svojej ponuke. čítať »
 
TS: HP predstavuje riešenie konvergovanej infraštruktúry pre prostredie spoločnosti Microsoft
HP ve spolupráci s Microsoftem vyvinulo řešení pro Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují IT náklady. čítať »
 
TS: Orange ponúka šrotovné za starú pevnú linku a rozširuje ponuku volacích programov
Orange rozšíril ponuku nových paušálov Domácej linky a FiberTelu o nový volací program – Všetky siete 120. čítať »
 
TS: Tlačiareň HP Officejet 4500 All-in-One pre malé podniky a domáce pracovne
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio HP Officejet o nové zariadenie HP Officejet 4500 All-in-One. Ide o cenovo najdostupnejšiu plochú tlačiareň s faxom typu všetko v jednom. čítať »
 
TS: Logitech uvádza na trh zostavu Wireless Desktop MK710
Súprava myši a klávesnice disponuje batériami s výdržou až tri roky, čo je v danej triede svetový primát. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter