Komplexná virtualizácia: od dátových centier po desktopy

Virtualizácia sa stala jedným z najdiskutovanejších technologických tém posledných rokov

Virtualizácia sa stala jedným z najdiskutovanejších technologických tém posledných rokov. Stiera hranicu medzi hardvérom a softvérom, umožňuje dynamicky kombinovať jednotlivé počítačové komponenty za účelom dosiahnutia maximálnej efektivity a agility. Vďaka riešeniam, ktoré umožňujú akúkoľvek aplikáciu poskytnúť ktorémukoľvek užívateľovi, a to s tým najlepším výkonom, zabezpečením aj nákladmi, bol Citrix veľa rokov predným dodávateľom virtualizačných technológií. Akvizícia XenSource umožnila firme Citrix rozšíriť použitie virtualizácie, posilniť celkovú úžitkovú hodnotu týchto technologických riešení a upevniť svoje postavenie jednotky na trhu v oblasti infraštruktúry pre poskytovanie aplikácií.

Spoločne s dokončením akvizície XenSource pridal Citrix do svojho existujúceho portfólia dva nové produktové rady - Citrix XenServer pre virtualizáciu serverov a Citrix XenDesktop pre virtualizáciu desktopov.

·                     Virtualizácia serverov s Citrix XenServer - Nový produktový rad Citrix XenServer slúži na správu virtualizovaných serverov v dátových centrách. Citrix XenServer, ktorý je založený na výkonnom virtualizačnom jadre Xen, kombinuje ponuku funkcií na virtualizáciu serverov s vysokým výkonom, veľmi dobrou užívateľskou prívetivosťou a bohatými možnosťami pre budúce rozšírenia. Tento rad zahŕňa Citrix XenServer Express Edition (k dispozícii na stiahnutie zdarma) na virtualizáciu jedného servera a komplikovanejšie riešenie Citrix XenServer Enterprise Edition (predtým XenEnterprise).

·                     Virtualizácia aplikácií s Citrix Presentation Server - S viac než 70 miliónmi užívateľov, medzi ktorých sa radí tiež 99 percent spoločností uvedených v rebríčku Fortune 500, sa Citrix Presentation Server stal priemyselným štandardom na poskytovanie Windows aplikácií. Riešenie Presentation Server ukladá všetky Windows aplikácie na jednotné centrálne úložiská v dátovom centre, odkiaľ ich následne poskytuje koncovým užívateľom na vyžiadanie prostredníctvom inovačnej technológie na virtualizáciu aplikácií. Presentation Server sa skladá z dvoch čiastkových produktov. Serverová verzia spravuje Windows aplikácie uložené na serveri a virtualizuje ich prezentačnú vrstvu v staniciach koncových užívateľov. Klientska verzia dynamicky sťahuje aplikácie z centrálneho dátového úložiska na stanice koncových užívateľov, kde ich prevádzkuje v zabezpečenom virtualizovanom prostredí.

·                     Virtualizácia desktopov s Citrix XenDesktop - Ďalší nový produktový rad sa nazýva Citrix XenDesktop a jeho uvedenie je plánované na prvú polovicu budúceho roka. Produkty tohto radu slúžia na virtualizáciu staníc koncových užívateľov (desktopov), pričom Citrix XenDesktop je prvé komplexné a plne integrované portfólio riešení navrhnuté na tento účel. Tieto riešenia sú jedinečné tým, že prekonávajú mnohé obmedzenia existujúcej infraštruktúry virtuálnych desktopov (VDI - Virtual Desktop Infrastructure), vďaka čomu sú schopné zaistiť jednoduché, bezpečné a rýchle doručenie desktopov na platforme Windows, a to ktorémukoľvek užívateľovi prostredníctvom ktorejkoľvek dátovej siete. Citrix XenDesktop integruje výkonné jadro na doručovanie desktopov (založené na technológii Citrix Desktop Server s natívnou podporou protokolu ICA), virtualizačnú infraštruktúru Xen podporujúcu neobmedzený počet virtuálnych desktopov a ďalej technológiu virtual desktop provisioning (založenú na Citrix Provisioning Server) umožňujúcu dynamické sťahovanie obrazu počítača (desktop image) na rôzne virtuálne stroje v dátovom centre.

 

Produkt Citrix XenServer je už dostupný prostredníctvom celosvetovej siete certifikovaných predajcov Citrix. Uvedenie produktu Citrix XenDesktop je plánované na prvú polovicu roka 2008. Zákazníci si však už teraz môžu stiahnuť skúšobnú verziu tohto produktu (Citrix XenDesktop Tech Preview Kit), ktorá je zdarma dostupná na adrese http://www.citrix.com/xendesktop. Tech Preview Kit umožňuje zákazníkom a partnerom vyskúšať si technológiu Citrix, ktorá zaisťuje spoľahlivé doručenie virtuálnych desktopov z dátového centra. Po uvedení produktového radu Citrix XenDesktop v budúcom roku sa existujúci produkt Citrix Desktop Server stane jeho plne integrovanou funkciou.

 

Zdroj: CitrixOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Autodesk prináša SketchBook Mobile na pulty App Store
Jedinečná mobilná dizajnérska aplikácia od Autodesku prináša prvotriedne nástroje na kreslenie a skicovanie pre zariadenie iPhone a iPod touch. čítať »
 
Silicon Power ponuka profesionálnu Compact Flash Card 600X
So stále rastúcou popularitou fotografovania, je veľmi dôležité správne vybrať kvalitné pamäťové médium! Silicon Power Inc, popredný výrobca flash pamätí, hrdo oznámil zavedenie najnovšej profesionálnej verzie Compact Flash Card 600X. čítať »
 
Nové atramentové tlačiarne HP Deskjet F2480 a HP Deskjet F4580
Jednoduchú tlač za dostupné ceny ponúkajú domácim používateľom atramentové tlačiarne HP Deskjet F2480 a HP Deskjet F4580. čítať »
 
HP a GS1 Canada vyvinuli službu cloudu, ktorá zefektívni proces sťahovania výrobkov z predaja
Spoločnosť HP spolu s kanadskou pobočkou poprednej globálnej neziskovej organizácie GS1, ktorá sa zaoberá odstraňovaním neefektívnosti v dodávateľských reťazcoch, predstavili novú službu cloudu na sledovanie a odstraňovanie potenciálne nebezpečných potravín z dodávateľského reťazca. čítať »
 
Panda 2010 kompatibilná s Windows 7
Panda Security, priekopník bezpečnostných riešení na báze vzdialenej inteligencie (tzv. „cloud security“), pripravila beta verzie svojich bezpečnostných riešení radu 2010, ktoré sú kompatibilné s Windows 7. čítať »
 
Procesor Intel CE Media, pokročilá 3-D technológia, zavedenie inteligentných sietí do interaktívnej televízie
Televízia ako zariadenie aj ako zážitkový nástroj dosiahol svoj vrchol. Top manažéri spoločnosti Intel, Eric Kim and Justin Rattner, na Intel Developer fóre zasvätili úvodnú reč diskusii o tom, čo je potrebné, aby sa internet v celej svojej šírke dostal do televízneho vysielania. čítať »
 
Nová štýlová a moderná skupina AirLive WN-200
AirLive, jedna z najpokrokovejších celosvetových značiek pre siete a komunikačné zariadenia predstavila najnovšie prírastky do skupiny 11n – smerovač WN-200R a USB kľúč WN-200USB. čítať »
 
Nové multimediálne prehrávacie a úložné centrum Toshiba StorE TV
Spoločnosť Toshiba Europe GmbH dnes predstavila zariadenie StorE TV, externý pevný disk optimalizovaný pre multimediálne aplikácie. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter