Denník SME odkúpil službu diplomovka.nfo.sk

Vydavateľ denníka SME uzatvoril dohodu o odkúpení webového projektu diplomovka.nfo.sk. Stránka bude do konca mája presunutá na novú adresu diplomovka.sme.sk a stane sa najväčším slovenským verejným katalógom vedeckých prác.

Katalóg diplomovka.nfo.sk dnes obsahuje okolo 2800 diplomových, rigoróznych a dizertačných prác od slovenských autorov. Pri veľkej časti z nich je k dispozícií celý text práce a čitatelia si ho môžu hneď stiahnuť do svojho počítača. Pri ostatných je k dispozícií formulár na kontaktovanie autora, ktorý diplomovú prácu záujemcom zašle e-mailom. Práce do katalógu pridávajú priamo ich autori. Autorom projektu diplomovka.nfo.sk je 30-ročný programátor Andrej Probst. Stránku vytvoril v januári 2005, pretože nechcel, aby na množstvo zaujímavých študentských prác po ich obhájení len padal prach v knižniciach. „Na Slovensku sa ročne napíše niekoľko stoviek diplomových prác, ktoré sa odložia do šuflíka a verejnosť sa o nich nedozvie. Diplomová práca je pritom plnohodnotná vedecká práca, ktorá môže byť užitočná nielen pre ďalších študentov, ale aj pre vedeckú obec a nezriedka aj pre širokú verejnosť.”

Prechodom pod stránky denníka SME získa projekt vyššiu návštevnosť a vedecké práce sprostredkuje ešte širšiemu okruhu ľudí. Zároveň bude zabezpečený ďalší rozvoj portálu, hovorí Andrej Probst. S denníkom SME bude naďalej spolupracovať na vývoji služby. Cenu za odpredaj služby sa rozhodli zmluvné strany nezverejňovať. V súčasnosti sa už pripravuje nová podoba služby diplomovka.sme.sk, ktorá bude verejnosti predstavená v polovici mája. Okrem nového dizajnu na stránke pribudne aj možnosť diskutovať k jednotlivým diplomovým prácam a hodnotiť ich. Čitatelia sa tak rýchlejšie dostanú k zaujímavým prácam zo všetkých vedeckých odborov. Nový majiteľ služby zároveň chce reklamnou kampaňou v najbližších týždňoch osloviť čerstvých absolventov vysokých škôl a motivovať ich k tomu, aby svoje diplomové práce pridali do katalógu a sprístupnili ich aj verejnosti.

„Popri hlavnom spravodajskom obsahu sa snažíme sústreďovať aj na projekty, ktoré sú na slovenskom internete jedinečné, ponúkajú užitočný obsah, ale potrebujú ďalej rásť a byť viac propagované,“ hovorí o dôvodoch akvizície riaditeľ oddelenia elektronického publikovania Petit Press, a. s., Valér Kot. Za svoj projekt získal Andrej Probst už v roku 2005 na súťaži slovenských multimediálnych projektov SlovakPrix špeciálnu cenu prezidenta združenia.

Zdroj: Denník SMEOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny
Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. čítať »
 
TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou
Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. čítať »
 
TS: T-Mobile prináša do akciovej ponuky Samsung Diva
Spoločnosť T-Mobile Slovensko zaraďuje do akciovej ponuky novinku určenú najmä pre ženy. Samsung Diva S7070 je dotykový telefón s elegantným dizajnom a súčasnými funkciami. T-Mobile uvedením tejto novinky pokračuje v rozšírovaní línie ženských telefónov vo svojej ponuke. čítať »
 
TS: HP predstavuje riešenie konvergovanej infraštruktúry pre prostredie spoločnosti Microsoft
HP ve spolupráci s Microsoftem vyvinulo řešení pro Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují IT náklady. čítať »
 
TS: Orange ponúka šrotovné za starú pevnú linku a rozširuje ponuku volacích programov
Orange rozšíril ponuku nových paušálov Domácej linky a FiberTelu o nový volací program – Všetky siete 120. čítať »
 
TS: Tlačiareň HP Officejet 4500 All-in-One pre malé podniky a domáce pracovne
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio HP Officejet o nové zariadenie HP Officejet 4500 All-in-One. Ide o cenovo najdostupnejšiu plochú tlačiareň s faxom typu všetko v jednom. čítať »
 
TS: Logitech uvádza na trh zostavu Wireless Desktop MK710
Súprava myši a klávesnice disponuje batériami s výdržou až tri roky, čo je v danej triede svetový primát. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter