Konferencia i2s sa tento rok venovala problémom prepojenia univerzít s praxou

 V dňoch 19.-20. októbra 2006 sa v hoteli Patria na Štrbskom Plese uskutočnil 5. ročník konferencie „i2s – Informatizácia slovenskej spoločnosti“, usporiadaný spoločnosťou DATALAN, a. s. Tohtoročné podujatie sa venovalo témam vzdelávania pre znalostnú ekonomiku a informatizáciu. V druhom bloku boli prezentované úspešné projekty v oblasti informatizácie SR realizované v poslednom období. V úvode prvého bloku vystúpila generálna riaditeľka sekcie informatizácie MDPT SR JUDr. Denisa Žiláková, ktorá sa venovala nielen budovaniu eGovernmentu, ale aj využitiu štrukturálnych fondov EÚ v rokoch 2007 – 2013 na informatizáciu. Témam vzdelávania a znalostnej ekonomiky a informatizácie sa venoval doc. Ján Hudec (Systém výmeny informácií medzi univerzitami a zamestnávateľmi). Vo svojej prezentácii poukázal na problémy spolupráce univerzít s praxou a zároveň naznačil ako môžeme prispieť k riešeniu problému komunikácie. Možné riešenie tejto situácie poskytuje aj projekt ROUT „Riadený outplacement absolventov univerzít a vysokých škôl“. Aplikáciu IKT v e – vzdelávaní nám predstavila doc. Matilda Drozdová zo Žilinskej Univerzity. V tomto bloku vystúpil aj doc. Anton Lavrin (Košice IT Valley Development Forum Initiative) a ďalší.

V druhom bloku boli prezentované úspešné projekty v oblasti informatizácie SR realizované v ostatnom období. V rámci tohto bloku vystúpil napr. Radek Smolík (Symantec), Peter Augustín (Hewlett-Packard Slovakia), Štefan Červenka (IBM Slovensko) a ďalší.

 V rámci večerného programu boli slávnostne vyhlásení a ocenení najúspešnejší študenti a doktoranti, ktorí sa zapojili do projektu U4IS vyhláseným spoločnosťou DATALAN v marci 2006. Projekt U4IS – Univerzity pre informačnú spoločnosť reaguje práve na problém prepojenia univerzít s praxou. Finančnú odmenu v hodnote 100 000,- Sk si z Tatier odniesol doktorant Tomáš Hyben z Ekonomickej fakulty UMB. Z tej istej univerzity sú aj Michal Gregor na druhom mieste s 50.000,- Sk a na treťom mieste so šekom na 25.000,- Sk Jana Bočková.

Stalo sa už peknou tradíciou, že sprievodnou akcie každého ročníka konferencie i2s je národný IT výstup na niektorý z tatranských končiarov. Tento rok to boli Rysy. Bližšie informácie o spoločnosti, jej produktoch, konferencii i2s spoločne s prezentáciami a projekte U4IS: www.datalan.sk, www.i2s.sk.

Zdroj: DatalanOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Autodesk prináša SketchBook Mobile na pulty App Store
Jedinečná mobilná dizajnérska aplikácia od Autodesku prináša prvotriedne nástroje na kreslenie a skicovanie pre zariadenie iPhone a iPod touch. čítať »
 
Silicon Power ponuka profesionálnu Compact Flash Card 600X
So stále rastúcou popularitou fotografovania, je veľmi dôležité správne vybrať kvalitné pamäťové médium! Silicon Power Inc, popredný výrobca flash pamätí, hrdo oznámil zavedenie najnovšej profesionálnej verzie Compact Flash Card 600X. čítať »
 
Nové atramentové tlačiarne HP Deskjet F2480 a HP Deskjet F4580
Jednoduchú tlač za dostupné ceny ponúkajú domácim používateľom atramentové tlačiarne HP Deskjet F2480 a HP Deskjet F4580. čítať »
 
HP a GS1 Canada vyvinuli službu cloudu, ktorá zefektívni proces sťahovania výrobkov z predaja
Spoločnosť HP spolu s kanadskou pobočkou poprednej globálnej neziskovej organizácie GS1, ktorá sa zaoberá odstraňovaním neefektívnosti v dodávateľských reťazcoch, predstavili novú službu cloudu na sledovanie a odstraňovanie potenciálne nebezpečných potravín z dodávateľského reťazca. čítať »
 
Panda 2010 kompatibilná s Windows 7
Panda Security, priekopník bezpečnostných riešení na báze vzdialenej inteligencie (tzv. „cloud security“), pripravila beta verzie svojich bezpečnostných riešení radu 2010, ktoré sú kompatibilné s Windows 7. čítať »
 
Procesor Intel CE Media, pokročilá 3-D technológia, zavedenie inteligentných sietí do interaktívnej televízie
Televízia ako zariadenie aj ako zážitkový nástroj dosiahol svoj vrchol. Top manažéri spoločnosti Intel, Eric Kim and Justin Rattner, na Intel Developer fóre zasvätili úvodnú reč diskusii o tom, čo je potrebné, aby sa internet v celej svojej šírke dostal do televízneho vysielania. čítať »
 
Nová štýlová a moderná skupina AirLive WN-200
AirLive, jedna z najpokrokovejších celosvetových značiek pre siete a komunikačné zariadenia predstavila najnovšie prírastky do skupiny 11n – smerovač WN-200R a USB kľúč WN-200USB. čítať »
 
Nové multimediálne prehrávacie a úložné centrum Toshiba StorE TV
Spoločnosť Toshiba Europe GmbH dnes predstavila zariadenie StorE TV, externý pevný disk optimalizovaný pre multimediálne aplikácie. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter