Šeky na 100 000, 50 000 a 25 000 Sk v rámci projektu U4IS už poznajú svojich majiteľov

V dňoch 19.- 20. októbra 2006 sa v hoteli Patria na Štrbskom Plese uskutoční 5. ročník konferencie „i2s – Informatizácia slovenskej spoločnosti“. Záštitu nad konferenciou prevzal aj tento rok splnomocnenec vlády SR pre informatizáciu Miroslav Kukučka. Tohtoročné podujatie sa bude venovať témam vzdelávania pre znalostnú ekonomiku a informatizáciu. V druhom bloku budú prezentované úspešné projekty v oblasti informatizácie SR realizovaných v poslednom období.

V úvode prvého bloku sa bude generálna riaditeľka sekcie informatizácie MDPT SR JUDr. Denisa Žiláková venovať nielen budovaniu eGovernmentu, ale aj využitiu štrukturálnych fondov EÚ v rokoch 2007 – 2013 na informatizáciu. V tomto bloku vystúpia aj prof. Anton Čižmár (Košice IT Valley Development Forum Initiative) a doc. Ján Hudec (Systém výmeny informácií medzi univerzitami a zamestnávateľmi) a mnohí ďalší.

V druhom bloku sa budú prezentovať úspešné projekty v oblasti informatizácie SR realizované v ostatnom období. V rámci tohto bloku vystúpia napr. Radek Smolík (Symantec), Peter Augustín (HP Slovensko), Michal Klačan (DATALAN) a ďalší. Prezentácie doplnia panelové diskusie s prezentátormi oboch častí konferencie, medzi ktorými budú i zástupcovia verejnej správy, záujmových združení a najväčších IT spoločností, pôsobiacich v SR. Konferenciu i2s bude tento rok moderovať výkonný riaditeľ OZ Partnerstvá pre prosperitu (PPP) Milan Ištván.

V rámci večerného programu budú slávnostne vyhlásení a ocenení najúspešnejší študenti, ktorí sa zapojili do súťaže U4IS vyhlásenou spoločnosťou DATALAN v marci 2006. Finančnú odmenu v hodnote 100 000,- Sk si z Tatier odnesie Tomáš Hyben z Ekonomickej fakulty UMB. Z tej istej univerzity sú aj umiestnení na 2. a 3. mieste. Michal Gregor dostane šek na 50 000,- za 2. miesto a Jana Bočková šek na 25 000,- Sk za 3. miesto. Stalo sa už peknou tradíciou, že sprievodnou akcie každého ročníka konferencie i2s je národný IT výstup na niektorý z tatranských končiarov. Tento rok to bude výstup na Rysy.

Bližšie informácie o spoločnosti, jej produktoch, konferencii i2s a projekte U4IS: www.datalan.sk, www.i2s.sk.

Zdroj: DatalanOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

TS: Emporia predstaví v Barcelone dva nové telefóny
Rakúska spoločnosť Emporia Telecom sa aj tento rok zúčastní na svetovej výstave mobilných technológií GSMA MWC v Barcelone, ktorá sa bude konať v dňoch 15. – 18. februára 2010. čítať »
 
TS: Spoločnosť IBM úspešne ukončila ďalší projekt vzdelávania uchádzačov o zamestnanie so zníženou pracovnou schopnosťou
Spoločnosť IBM odovzdala certifikáty 11 úspešným absolventom vzdelávacieho projektu pre občanov so zdravotným postihnutím, ktorý už po druhýkrát zrealizovala v spolupráci s Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR. čítať »
 
TS: T-Mobile prináša do akciovej ponuky Samsung Diva
Spoločnosť T-Mobile Slovensko zaraďuje do akciovej ponuky novinku určenú najmä pre ženy. Samsung Diva S7070 je dotykový telefón s elegantným dizajnom a súčasnými funkciami. T-Mobile uvedením tejto novinky pokračuje v rozšírovaní línie ženských telefónov vo svojej ponuke. čítať »
 
TS: HP predstavuje riešenie konvergovanej infraštruktúry pre prostredie spoločnosti Microsoft
HP ve spolupráci s Microsoftem vyvinulo řešení pro Microsoft Exchange Server 2010 a Windows Server 2008 R2, která zjednodušují prostředí datového centra a snižují IT náklady. čítať »
 
TS: Orange ponúka šrotovné za starú pevnú linku a rozširuje ponuku volacích programov
Orange rozšíril ponuku nových paušálov Domácej linky a FiberTelu o nový volací program – Všetky siete 120. čítať »
 
TS: Tlačiareň HP Officejet 4500 All-in-One pre malé podniky a domáce pracovne
Spoločnosť HP rozšírila svoje portfólio HP Officejet o nové zariadenie HP Officejet 4500 All-in-One. Ide o cenovo najdostupnejšiu plochú tlačiareň s faxom typu všetko v jednom. čítať »
 
TS: Logitech uvádza na trh zostavu Wireless Desktop MK710
Súprava myši a klávesnice disponuje batériami s výdržou až tri roky, čo je v danej triede svetový primát. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter