LTE s rýchlosťou 1 Gbit/s

lte.jpg Na Svetovom kongrese mobilných technológií GSMA v Barcelone dosiahne spoločnosť Ericsson svetový rekord predvedením technológie LTE/4G s rýchlosťou dátového prenosu 1 gigabit za sekundu smerom k používateľovi.

Toto prvé predvedenie na svete využíva technológiu využitia viacerých frekvencií na prenos v sieti (Multi Carrier) a technológiu viacnásobného vstupu a výstupu (MIMO) a využíva komerčný LTE hardvér spoločnosti Ericsson. Kombináciou týchto technológií možno dosiahnuť dátové rýchlosti až 1 gigabit za sekundu.

Demonštrácia technológií využíva štyri frekvencie, pričom každá má 20 MHz, spolu 80 MHz a 4 × 4 MIMO; dáta sú odosielané cez vzduchové rozhranie cez štyri nezávislé bitové toky.

Johan Wibergh, riaditeľ divízie sietí a výkonný viceprezident, k tomu hovorí: „Podľa našej vízie bude do roku 2020 pripojených 50 miliárd zariadení. Pacienti sa na diaľku budú pripájať k nemocniciam; študenti z vidieka sa budú pripájať k univerzitám kdekoľvek na svete; záchranári budú posielať živé videozáznamy z oblastí katastrof, aby tak dosiahli účinnú reakciu.“

LTE, technológia mobilnej komunikácie nasledujúcej generácie, umožňuje rýchly prenos veľkého množstva dát efektívnym a úsporným spôsobom, optimalizujúc využitie frekvenčného spektra. Na základe zvýšenia rýchlosti a zníženia latencie dokážu zákazníci využívať širokú škálu aplikácií (web v reálnom čase, on-line hry, spolupráca sociálnych médií a videokonferencie) jednoduchým spôsobom a na cestách.

Zdroj: TS EricssonOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Swan bu­de vy­stu­po­vať pod me­nom Swan Mo­bi­le
Spoločnosť Swan, ktorá v spolupráci so Slovenskou poštou prevádzkuje mobilného operátora 4ka, bude na slovenskom trhu pôsobiť pod novým obchodným menom Swan Mobile, a. s. čítať »
 
No­vý lo­ká­tor GPS s neob­me­dze­ným dá­to­vým ba­lí­kom od Oran­geu
Pre rodičov detí alebo príbuzných starších ľudí je určená novinka, vďaka ktorej získajú väčší pocit pokoja a istoty, že ich najbližší sú v bezpečí, aj keď s nimi práve nie sú. čítať »
 
Pred­pla­te­né te­le­fón­ne kar­ty mož­no za­nik­nú
Nad používaním predplatených telefónnych kariet sa zmráka. Povedal to minister financií Peter Kažimír po piatkovom rokovaní rady Ecofin, t. j. ministrov financií členských krajín EÚ. čítať »
 
Na Slo­ven­sku je už 100-ti­síc 4ká­rov
Presne po štvrťroku a 4 dňoch od začiatku predaja produktu Moja 4ka sa podarilo štvrtému mobilnému operátorovi získať 100-tisíc zákazníkov. čítať »
 
Via­noč­ná pre­vádz­ka v mo­bil­nej sie­ti
Telekom na Štedrý deň v mobilnej sieti opäť zaznamenal medziročný nárast počtu odoslaných SMS správ, multimediálnych správ a hovorov. čítať »
 
Slo­vak Te­le­kom od ja­nuá­ra me­ní ve­de­nie, Mi­ros­lav Ma­jo­roš od­chá­dza
Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Skupiny Slovak Telekom (ST) Miroslav Majoroš odíde z pozície generálneho riaditeľa ku koncu decembra tohto roku. čítať »
 
O2 tes­tu­je tech­no­ló­giu LTE Ad­van­ced
O2 aktuálne vo vybraných častiach Bratislavy testuje mobilnú technológiu LTE Advanced. Táto technológia umožňuje zvýšiť rýchlosť sťahovania a odosielania dát v 4G sieti od O2. čítať »
 
V Bra­tis­la­ve štar­tu­je pi­lot­ný pro­jekt di­gi­tál­ne­ho roz­hla­so­vé­ho vy­sie­la­nia
Towercom v spolupráci s RTVS začína novú éru digitálneho rozhlasového vysielania. Od 15. decembra 2015 spustil skúšobnú prevádzku vysielania v novom štandarde T-DAB+, ktorý umožňuje efektívnejšie využitie frekvenčného spektra a poskytuje väčší priestor na šírenie ďalších rozhlasových staníc, vyššiu kvalitu zvuku a ďalšie doplnkové funkcie. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter