TS: Computex: Intel zdôraznil ambiciózne plány Atom procesorov a nových produktov

Spoločnosť Intel na Computexe predstavila nové produkty založené na nízko-napäťovej procesorovej rodine Intel Atom vrátane plánov pre ďalšie rozlíšenie populárnej netbookovej kategórie a expanzii na ďalšie nové a rastúce trhy okrem PC, laptopov a serverov.

Počas uplynulých 45 dní spoločnosť Intel a jej procesory Atom vstúpili aj na ďalšie trhy, okrem dnes už viac, ako 50 miliónového trhu s netbookmi vybavenými technológiou Intel, ktoré boli predané počas posledných dvoch rokov. Spoločnosť Intel predstavila úspešné spojenie procesorov a softvéru MeeGo* s čínskym výrobcom áut HawTai Automobile pre budúcnosť zabudovaných informačných platforiem v autách; viac ako 50-krát nižšiu spotrebu v stand-by režime vďaka ďalšej generácii procesorovej platformy Intel Atom pre handheld zariadenia vrátane smartfónov; a tiež dohodu s Google, Sony a Logitech na prínose “Smart TV” bežiacej pod Google Android* a poháňanej Intel Atom CE produktmi.

Procesor Intel Atom poháňa aj Intel Reader, spoločnosť navyše v nedávnej dobe získala viac ako 3000 nie-PC-dizajnových požiadaviek – hlavne od nových potenciálnych zákazníkov – od hľadania rýb až po golfové vozíky. Spoločnosť Intel nedávno predstavila budúcnosť technológie System on Chip (SoC) postavenej na procesoroch Atom s názvom “Tunnel Creek”, ktorá po prvýkrát umožní spoločnostiam pripojiť ich vlastný kremík ku SoC produktu spoločnosti Intel.

David (Dadi) Perlmutter, výkonný viceprezident a jeden z generálnych manažérov Intel Architecture Group, sa počas svojej reči na Computexe dotkol aj týchto a iných snáh spoločnosti Intel, vrátane predstavenia najtenšieho postavená netbooku na prichádzajúcej mobilnej dvojjadrovej technológii “Pine Trail.” Len 14mm tenučká platforma “Canoe Lake” má omnoho lepšie chladenie a je o 50 percent tenšia, ako akýkoľvek iný netbook na trhu v súčasnosti.

“Spoločnosť Intel verí v silu technológie Intel Atom a jej franchizingu, ktorý môže pomôcť zákazníkom realizovať svoj potenciál a umožniť tak pokračovanie éry komputingu,” povedal Perlmutter. “S platformami od kompaktných a prenosných netbookov po Smart TV zariadenia a inovatívne tabletové dizajny, Intel Architecture prináša tieto nové produkty založené na jedinečnej softvérovej stratégii nazvanej ‘port of choice’ (prístav voľby).”

Novinky
S myšlienkou milióna predaných PC za deň Perlmutter taktiež vyzdvihol stav okolo úplne novej procesorovej rodiny Intel Core 2010, vrátane Intel Wireless Display a prehľadu procesorov ďalšej generácie Intel Core použitím Intel mikroarchitektúry s kódovým označením “Sandy Bridge,” ktorá bude pripravená na produkciu v roku 2010.

Renee James, senior viceprezident a generálny manažér Software and Services Group v spoločnosti Intel, sa pripojil k Perlmutterovi na javisku a pohovoril o tom, ako softvér – a výber softvéru – pomôže napĺňať víziu Intelu o implementácii Atom procesorov. Toto ponúka zákaznícku konzistenciu a prístup k ich obsahu na množstve počítačov a iných podobných zariadeniach. James taktiež oznámil, že Asus sa stane prvým OEM predajcom, ktorý začne vo svojich notebookoch dodávať od jesene predinštalovaného a personalizovaného klienta AppUp s názvom “Asus App Store”. Táto aplikácia príde najskôr s operačným systémom Windows a neskôr aj MeeGo zariadeniach.

CEO spoločnosti Acer, Gianfranco Lanci, sa s Perlmutterom porozprával o tom, ako netbooky a tablety vybavené technológiou Intel Atom, bežiace na platforme MeeGo* budú podporovať celý otvorený ekosystém inovácii.

“Acer, Intel a predajcovia operačných systémov vyvinuli netbooky s procesormi Intel Atom na systéme Moblin a preto plánujeme migrovať nové netbooky priamo na MeeGo od druhej polovice roka 2010,” povedal Lanci. “Systém MeeGo umožňuje našej spoločnosti odlíšiť sa vďaka našim jedinečným aplikáciám a užívateľskému rozhraniu. Otvorená softvérová platforma združuje vývojárov najrôznejších zariadení do jediného ekosystému a bude prioritnou voľbou pre inováciu aplikácii a služieb..”

Nové procesory Atom za dverami
Mobilné dvojjadrové procesory Atom sa začnú vyrábať na budúci týždeň a ich predaj odštartuje pred prázdninami. Tieto procesory ponúknu rozpoznateľné a lepšie užívateľské zážitky v rovnakých vyhotoveniach s rovnakou výdržou na batérie. Procesory Intel Atom N455 a N475 s podporou DDR3 pre netbooky sú dostupné už dnes a D525 a D425 pre desktopy budú dostupné od 21. júna. Platforma “Oak Trail”, ktorá bude dostupná začiatkom roku 2011, je optimalizovaná pre uhladené tabletové a netbookové dizajny a prinesie až 50% redukciu v priemernej spotrebe počas prehrávania full HD videa a bude zameraná na množstvo softvéru vrátane operačných systémov MeeGo*, Windows* 7 a Google.

Zdroj: TS IntelOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ob­le­če­nie s aero­gé­lom vás ochrá­ni pred extrém­ne níz­ky­mi tep­lo­ta­mi. Aj -200 °C
Patríte k milovníkom zimných športov, ktorých od vykonávania obľúbenej činnosti neodradí ani drsné počasie? Potom vás istotne zaujme nový druh oblečenia, vybavený špeciálnou aerogélovou vrstvou. čítať »
 
GoP­ro uká­zal ďal­šie úžas­né vi­deo na­to­če­né je­ho no­vým dro­nom Kar­ma
Spoločnosť GoPro vydala video so zábermi zachytenými pomocou jej ohláseného nového dronu Karma. Americký freestylový lyžiar Bobby Brown a jeho priatelia ho vyskúšali v Aspene v Colorade. čítať »
 
Kin­gston zís­ka­va ak­vi­zí­ciou tech­no­ló­gie USB a ak­tí­va Iron­Key
Kingston Digital, Inc., dcérska spoločnosť Kingston Technology Company, Inc., najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete, oznámila, že akvizíciou získala technológie USB a aktíva spoločnosti IronKey zo skupiny Imation Corp. (NYSE: IMN). čítať »
 
Goog­le Car­dboard sa pre­me­ní na čo­si so­fis­ti­ko­va­nej­šie
Ak ste doteraz nad virtuálnou realitou v podobe kartónovej škatule Google Cardboard iba posmešne krútili hlavou, možno vás poteší správa, že spoločnosť plánuje na poli virtuality urobiť ďalší krok. čítať »
 
Po­zor na vý­ber káb­la USB-C. Nes­práv­ny to­tiž mô­že zni­čiť va­še za­ria­de­nie
Jedna z najväčších technologických noviniek uplynulého roka bol konektor USB Type-C. Prináša totiž prísľub, že sa môže stať jedinou vecou, ktorú použijeme na pripojenie našich zariadení, počnúc od monitorov cez telefóny až po počítače. čítať »
 
Fu­jit­su us­ku­toč­ni­lo bez­drô­to­vý pre­nos re­kor­dnou rých­los­ťou 56 Gb/s
Spoločnosť Fujitsu a Tokijský technologický inštitút dosiahli spojeným úsilím nový rekord v rýchlosti bezdrôtového prenosu. čítať »
 
No­vý mo­dem NA­SA bu­de pre­ná­šať dá­ta 100-krát rých­lej­šie než rá­dio­vé sig­ná­ly
NASA v rámci projektu Laser Communications Relay Demonstration (LCRD) vyvíja prvý modem, ktorý bude obsahovať optickú technológiu, umožňujúcu výrazne rýchlejšiu komunikáciu medzi kozmickou loďou a pozemnou stanicou. čítať »
 
Vi­deo s oku­liar­mi Ho­lo­Lens: tak­to bu­de­me sle­do­vať špor­to­vé zá­pa­sy
Cez víkend mali Američania veľký sviatok. V nedeľu sa na kalifornskom štadióne uskutočnilo finále jubilejného 50. Super Bowlu. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter