TS: GIGABYTE prichádza prvá s nabíjaním iPhone v zapnutom i vypnutom stave zo 40 modelov základných dosiek

Technológia GIGABYTE pre nabíjanie v zapnutom i vypnutom stave umožňuje rýchle nabíjanie zariadení iPhone/iPad/iPod Touch, keď je PC zapnuté alebo vypnuté

Spoločnosť GIGABYTE TECHNOLOGY Co., Ltd, vedúci výrobca základných dosiek, grafických kariet a ďalších výpočtových hardvérových riešení predviedla svoju pokračujúcu vedúcu pozíciu v tomto odvetví oficiálnym uvedením technológie GIGABYTE On/Off Charge, ktorá umožňuje rýchlejšie nabíjanie zariadení iPhone, iPad a iPod Touch. Technológia On/Off Charge, odvodená od vysoko uznávanej funkcie GIGABYTE 3x USB Power, umožňuje zariadeniam iPhone, iPad a iPod Touch čerpať z USB portov základnej dosky GIGABYTE viac prúdu, než umožňujú štandardné porty USB, s pridanou výhodou, že PC môže byť zapnuté, v pohotovostnom (standby) režime, či dokonca vypnuté.

Mnohé mobilné zariadenia možno nabíjať cez porty USB stolného PC, pokiaľ je systém pripojený k aktívnemu zdroju napájania, to však nie je prípad zariadení iPhone, iPad a iPod Touch. Dokonca aj keď sa PC používa a nabíjanie je povolené, tieto zariadenia pri dobíjaní čerpajú len 0,5A, takže úplné nabitie zariadenia môže trvať 3 hodiny alebo viac. Výhodou technológie GIGABYTE On/Off Charge je, že používatelia môžu skrátiť čas dobíjania o približne 40%, pričom zároveň reaguje na odozvu a vypína systém PC, pokiaľ sa nepoužíva, napr. ak je v režime spánku.

“Našim cieľom je ponúknuť zákazníkom najlepšie možné zážitky z používania vďaka inovácii a ponuke výrobkov najvyššej kvality a veríme, že technológia On/Off Charge bude prínosom pre milióny používateľov mobilných zariadení Apple na celom svete,” uviedol Tim Handley, zástupca riaditeľa pre marketing základných dosiek spoločnosti GIGABYTE Technology Co. Ltd. “Vo firme GIGABYTE pevne veríme vo výhodnosť a užitočnosť portov USB, a to je dôvod, prečo vkladáme také množstvo zdrojov do inovácií, ako je GIGABYTE 3x USB Power. V blízkej budúcnosti očakávajte ďalšie inovácie USB od GIGABYTE!”

GIGABYTE On/Off Charge prichádza v dvoch formách: spätne kompatibilný driver* On/Off Charge, ktorý je dostupný od 10. marca 2010 na oficiálnej webovej stránke utilít GIGABYTE, a konektor pre predný panel On/Off Charge, ktorý bude k dispozícii na vybraných základných doskách GIGABYTE, chystaných pre uvedenie na trh v krátkom čase. Konektor pre predný panel On/Off Charge je vybavený špeciálnym ovládačom v kombinácii s driverom On/Off Charge, čo umožňuje počítaču detekovať prúd, aký požadujú výrobky iPhone, iPad a iPod Touch. Zariadenie si diktuje prúd, ktorý čerpá, takže nehrozí prebíjanie zo strany napájacej technológie GIGABYTE 3x USB Power. Testy vykonané v laboratóriách GIGABYTE pri rôznych rýchlostiach nabíjania preukázali priemernú úsporu v dĺžke času nabíjania okolo 40%.

Základné dosky GIGABYTE podporujúce technológiu ON/OFF Charge Spoločnosť GIGABYTE usporiada krátke predvedenie tejto technológie v utorok 27. apríla v ústredí firmy v Taipei, na ktorej bude demonštrovať On/Off Charge z drivera On/Off Charge, ako aj konektor USB portu On/Off Charge. Video s ukážkou bude k dispozícii na stránke http://www.youtube.com/user/MoboTV2010.

Niečo o 3x USB Power Boost:
3x USB Power Boost od spoločnosti GIGABYTE je technológia určená pre poskytnutie tej najvyššej kompatibility a stability pre zariadenia USB dodávaním dostatočného napájacieho výkonu cez jediný port USB. Umožňuje tým uvoľniť porty USB pre používanie viacerých portov USB a je obzvlášť užitočná u skriniek PC, ktoré sú vybavené len 2 portami USB na prednom paneli. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku GIGABYTE 3x USB Power Boost.

Driver GIGABYTE On/Off Charge preberte zo stránky http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Utility_List.aspx. Ak sa chcete dozvedieť viac o GIGABYTE On/Off Charge, navštívte oficiálnu microsite stránku http://www.gigabyte.com.tw/FileList/WebPage/mb_on-off-charge/on-off-charge.htm.

Zdroj: TS GIGABYTE TECHNOLOGYOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ob­le­če­nie s aero­gé­lom vás ochrá­ni pred extrém­ne níz­ky­mi tep­lo­ta­mi. Aj -200 °C
Patríte k milovníkom zimných športov, ktorých od vykonávania obľúbenej činnosti neodradí ani drsné počasie? Potom vás istotne zaujme nový druh oblečenia, vybavený špeciálnou aerogélovou vrstvou. čítať »
 
GoP­ro uká­zal ďal­šie úžas­né vi­deo na­to­če­né je­ho no­vým dro­nom Kar­ma
Spoločnosť GoPro vydala video so zábermi zachytenými pomocou jej ohláseného nového dronu Karma. Americký freestylový lyžiar Bobby Brown a jeho priatelia ho vyskúšali v Aspene v Colorade. čítať »
 
Kin­gston zís­ka­va ak­vi­zí­ciou tech­no­ló­gie USB a ak­tí­va Iron­Key
Kingston Digital, Inc., dcérska spoločnosť Kingston Technology Company, Inc., najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete, oznámila, že akvizíciou získala technológie USB a aktíva spoločnosti IronKey zo skupiny Imation Corp. (NYSE: IMN). čítať »
 
Goog­le Car­dboard sa pre­me­ní na čo­si so­fis­ti­ko­va­nej­šie
Ak ste doteraz nad virtuálnou realitou v podobe kartónovej škatule Google Cardboard iba posmešne krútili hlavou, možno vás poteší správa, že spoločnosť plánuje na poli virtuality urobiť ďalší krok. čítať »
 
Po­zor na vý­ber káb­la USB-C. Nes­práv­ny to­tiž mô­že zni­čiť va­še za­ria­de­nie
Jedna z najväčších technologických noviniek uplynulého roka bol konektor USB Type-C. Prináša totiž prísľub, že sa môže stať jedinou vecou, ktorú použijeme na pripojenie našich zariadení, počnúc od monitorov cez telefóny až po počítače. čítať »
 
Fu­jit­su us­ku­toč­ni­lo bez­drô­to­vý pre­nos re­kor­dnou rých­los­ťou 56 Gb/s
Spoločnosť Fujitsu a Tokijský technologický inštitút dosiahli spojeným úsilím nový rekord v rýchlosti bezdrôtového prenosu. čítať »
 
No­vý mo­dem NA­SA bu­de pre­ná­šať dá­ta 100-krát rých­lej­šie než rá­dio­vé sig­ná­ly
NASA v rámci projektu Laser Communications Relay Demonstration (LCRD) vyvíja prvý modem, ktorý bude obsahovať optickú technológiu, umožňujúcu výrazne rýchlejšiu komunikáciu medzi kozmickou loďou a pozemnou stanicou. čítať »
 
Vi­deo s oku­liar­mi Ho­lo­Lens: tak­to bu­de­me sle­do­vať špor­to­vé zá­pa­sy
Cez víkend mali Američania veľký sviatok. V nedeľu sa na kalifornskom štadióne uskutočnilo finále jubilejného 50. Super Bowlu. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter