XBOX 360 “Falcon” – koniec trápenia?

 Po takmer nekonečných hardwarových problémoch XBOXov sa má začať blýskať na lepšie časy. Je to ale naozaj tak?

Už dlhšie sa očakáva, že túto jeseň budú na trh uvedené herné konzoly s novými procesormi. Tento údaj sa v súčasnosti potvrdzuje. Prvé procesory vyrobené pre XBOXy 65 nanometrovou technológiou v podaní IBM sú na svete. Verzia konzol, ktorá bude týmito procesormi osadená, nesie kódový názov Falcon. Hlavnou výhodou týchto procesorov má byť predovšetkým ich oveľa menšie zahrievanie sa v porovnaní s 90nm predchodcami. Vďaka menším teplotám by tieto procesory mohli prispieť k odstráneniu (ne)populárneho RROD (Červený kruh smrti). Výrobcu určite potešil aj fakt, že znížil výrobné náklady.

Lenže... Očakávalo sa, že spolu so 65nm procesorom, príde aj 65nm čip pre grafickú kartu. To sa ale nestane. Údajne sa majú začať osadzovať nové grafické karty o niečo neskôr.

Nový procesor má pracovať ako so stávajúcimi 90nm grafickými čipmi od ATI, tak aj s budúcimi 65nm. To by teda nebol problém. Horšie je, že len nedávno sa ukázalo, čo je hlavnou príčinou poruchovosti XBOXov – je to práve procesor grafickej karty od ATI , ktorý má údajne na svedomí ďaleko viac porúch, než procesor od IBM. V Microsofte sa zrejme spoliehajú na nové chladenie, ktoré montujú do konzol pri ich oprave. My im držíme palce, aby sága s názvom XBOX 360 mala šťastný koniec. Veď hlavnou obeťou sú nevinní hráči, respektíve ich rodičia...

Zdroj: dailytech.comOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ob­le­če­nie s aero­gé­lom vás ochrá­ni pred extrém­ne níz­ky­mi tep­lo­ta­mi. Aj -200 °C
Patríte k milovníkom zimných športov, ktorých od vykonávania obľúbenej činnosti neodradí ani drsné počasie? Potom vás istotne zaujme nový druh oblečenia, vybavený špeciálnou aerogélovou vrstvou. čítať »
 
GoP­ro uká­zal ďal­šie úžas­né vi­deo na­to­če­né je­ho no­vým dro­nom Kar­ma
Spoločnosť GoPro vydala video so zábermi zachytenými pomocou jej ohláseného nového dronu Karma. Americký freestylový lyžiar Bobby Brown a jeho priatelia ho vyskúšali v Aspene v Colorade. čítať »
 
Kin­gston zís­ka­va ak­vi­zí­ciou tech­no­ló­gie USB a ak­tí­va Iron­Key
Kingston Digital, Inc., dcérska spoločnosť Kingston Technology Company, Inc., najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete, oznámila, že akvizíciou získala technológie USB a aktíva spoločnosti IronKey zo skupiny Imation Corp. (NYSE: IMN). čítať »
 
Goog­le Car­dboard sa pre­me­ní na čo­si so­fis­ti­ko­va­nej­šie
Ak ste doteraz nad virtuálnou realitou v podobe kartónovej škatule Google Cardboard iba posmešne krútili hlavou, možno vás poteší správa, že spoločnosť plánuje na poli virtuality urobiť ďalší krok. čítať »
 
Po­zor na vý­ber káb­la USB-C. Nes­práv­ny to­tiž mô­že zni­čiť va­še za­ria­de­nie
Jedna z najväčších technologických noviniek uplynulého roka bol konektor USB Type-C. Prináša totiž prísľub, že sa môže stať jedinou vecou, ktorú použijeme na pripojenie našich zariadení, počnúc od monitorov cez telefóny až po počítače. čítať »
 
Fu­jit­su us­ku­toč­ni­lo bez­drô­to­vý pre­nos re­kor­dnou rých­los­ťou 56 Gb/s
Spoločnosť Fujitsu a Tokijský technologický inštitút dosiahli spojeným úsilím nový rekord v rýchlosti bezdrôtového prenosu. čítať »
 
No­vý mo­dem NA­SA bu­de pre­ná­šať dá­ta 100-krát rých­lej­šie než rá­dio­vé sig­ná­ly
NASA v rámci projektu Laser Communications Relay Demonstration (LCRD) vyvíja prvý modem, ktorý bude obsahovať optickú technológiu, umožňujúcu výrazne rýchlejšiu komunikáciu medzi kozmickou loďou a pozemnou stanicou. čítať »
 
Vi­deo s oku­liar­mi Ho­lo­Lens: tak­to bu­de­me sle­do­vať špor­to­vé zá­pa­sy
Cez víkend mali Američania veľký sviatok. V nedeľu sa na kalifornskom štadióne uskutočnilo finále jubilejného 50. Super Bowlu. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter