IDC: Pevné disky budú do roku 2009 až desaťkrát väčšie

Spoločnosť zaoberajúca sa analýzami, IDC, predpovedá, že do roku 2009 sa kapacita pevných diskov zvýši 5- až 10-násobne. Vo svojej správe za jún 2005 uvádza, že je to možné dosiahnuť vďaka predstaveniu novej perpendikulárnej technológie zápisu. Tá by sa mala rozšíriť v roku 2007 a v roku 2009 by už bola úplne bežnou. Súčasná technológia longitudálneho záznamu údajov začína pomaly dosahovať svoj technologický limit. Nová technológia má svoj limit vyšší a umožní vyrábať pevné disky s omnoho vyššou hustotou záznamu, ako majú tie dnešné.

Harddisky by v roku 2007 alebo 2008 mali pojať až jeden terabajt, a v roku 2009 by sa malo podariť dosiahnuť kapacitu 2 TB. Tiež sa očakáva, že v roku 2009 budú terabajtové disky bežné a okrem počítačov nájdu uplatnenie v digitálnych rekordéroch. Umožní to nahrávanie veľkého množstva videa vo vysokej kvalite.

Výrobcovia majú tiež rovnako optimistické výhľady do budúcnosti ako IDC. Spoločnosť Hitachi očakáva, že sa jej do piatich rokov podarí vyrobiť miniatúrny jednopalcový pevný disk s kapacitou až 60 gigabajtov, čo je desaťnásobok súčasnej kapacity. Na budúci rok by sa malo predať až 630 miliónov 3,5-palcových pevných diskov. Druhá najväčšia skupina budú 2,5-palcové disky.

Zdroj: CNETOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Ob­le­če­nie s aero­gé­lom vás ochrá­ni pred extrém­ne níz­ky­mi tep­lo­ta­mi. Aj -200 °C
Patríte k milovníkom zimných športov, ktorých od vykonávania obľúbenej činnosti neodradí ani drsné počasie? Potom vás istotne zaujme nový druh oblečenia, vybavený špeciálnou aerogélovou vrstvou. čítať »
 
GoP­ro uká­zal ďal­šie úžas­né vi­deo na­to­če­né je­ho no­vým dro­nom Kar­ma
Spoločnosť GoPro vydala video so zábermi zachytenými pomocou jej ohláseného nového dronu Karma. Americký freestylový lyžiar Bobby Brown a jeho priatelia ho vyskúšali v Aspene v Colorade. čítať »
 
Kin­gston zís­ka­va ak­vi­zí­ciou tech­no­ló­gie USB a ak­tí­va Iron­Key
Kingston Digital, Inc., dcérska spoločnosť Kingston Technology Company, Inc., najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete, oznámila, že akvizíciou získala technológie USB a aktíva spoločnosti IronKey zo skupiny Imation Corp. (NYSE: IMN). čítať »
 
Goog­le Car­dboard sa pre­me­ní na čo­si so­fis­ti­ko­va­nej­šie
Ak ste doteraz nad virtuálnou realitou v podobe kartónovej škatule Google Cardboard iba posmešne krútili hlavou, možno vás poteší správa, že spoločnosť plánuje na poli virtuality urobiť ďalší krok. čítať »
 
Po­zor na vý­ber káb­la USB-C. Nes­práv­ny to­tiž mô­že zni­čiť va­še za­ria­de­nie
Jedna z najväčších technologických noviniek uplynulého roka bol konektor USB Type-C. Prináša totiž prísľub, že sa môže stať jedinou vecou, ktorú použijeme na pripojenie našich zariadení, počnúc od monitorov cez telefóny až po počítače. čítať »
 
Fu­jit­su us­ku­toč­ni­lo bez­drô­to­vý pre­nos re­kor­dnou rých­los­ťou 56 Gb/s
Spoločnosť Fujitsu a Tokijský technologický inštitút dosiahli spojeným úsilím nový rekord v rýchlosti bezdrôtového prenosu. čítať »
 
No­vý mo­dem NA­SA bu­de pre­ná­šať dá­ta 100-krát rých­lej­šie než rá­dio­vé sig­ná­ly
NASA v rámci projektu Laser Communications Relay Demonstration (LCRD) vyvíja prvý modem, ktorý bude obsahovať optickú technológiu, umožňujúcu výrazne rýchlejšiu komunikáciu medzi kozmickou loďou a pozemnou stanicou. čítať »
 
Vi­deo s oku­liar­mi Ho­lo­Lens: tak­to bu­de­me sle­do­vať špor­to­vé zá­pa­sy
Cez víkend mali Američania veľký sviatok. V nedeľu sa na kalifornskom štadióne uskutočnilo finále jubilejného 50. Super Bowlu. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter