TS: Rekordný počet ocenení EISA pre výrobky spoločnosti Panasonic

Spoločnosť Panasonic tento rok získala päť prestížnych ocenení EISA. Okrem titulu Najlepší európsky plazmový 3D televízor 2010-2011 pre model Panasonic VIERA TX-P50VT20, získali vo svojich kategóriách prvenstvo tieto produkty: Panasonic Lumix DMC-G2 zvíťazil v kategórii Najlepší multimediálny fotoaparát 2010-2011, ocenenie Najlepšia videokamera 2010-2011 dostal model Panasonic HDC-TM700, v kategórii zvukových projektorov zvíťazil model Panasonic SC-HTB500 a ako najlepší cestovný kompaktný fotoaparát 2010-2011 bol vyhodnotený Panasonic Lumix DMC-TZ10.

„Päť ocenení EISA sme ešte nikdy počas jediného roku nezískali a tento úspech nás veľmi teší. Ukazuje sa, že naše odhodlanie neustále skvalitňovať výrobky sa vypláca. Budeme sa usilovať o to, aby sme nastavenú latku budúci rok opäť zvýšili,“ komentoval výsledky Laurent Abadie, riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Panasonic Europe Ltd.

Ceny EISA tento rok získali nasledujúce produkty:

3D_Home_Theater_System.jpg Panasonic VIERA TX-P50VT20 – Najlepší európsky plazmový 3D televízor 2010-2011
Vlani získal model Panasonic VIERA TX-P42V10 cenu pre najlepší európsky plazmový televízor roku, tento rok EISA ocenila spoločnosť Panasonic za jej úspechy v oblasti plazmových plochých obrazoviek znovu a vyhlásila model TX-P50VT20 za najlepší európsky plazmový 3D televízor. „Panasonic TX-P50VT20 ponúka všetko, čo má špičkový televízor mať – vynikajúci 3D obraz s prirodzenými farbami, ktorý divákovi sprostredkuje atmosféru veľkej kinosály v domácich podmienkach. Medzi jeho najväčšie prednosti patrí verné podanie čiernej, takže kresba nestráca detaily ani pri tmavých scénach. V režime THX sú farby úplne prirodzené, ich podanie a ostrosť môže užívateľ ovplyvniť aj pomocou ôsmich prednastavených obrazových režimov, prípadne môže hodnoty kalibrovať ručne. Nové plazmové panely s rýchlou odozvou umožňujú reprodukciu filmov z Blu-ray prehrávača bez akýchkoľvek rušivých prvkov. Pochvalu si zaslúži prekreslenie rýchleho pohybu a taktiež spotreba, najnižšia zo všetkých plazmových modelov na trhu,“ vyhlásila porota.

TZ10r_slant.jpg Panasonic Lumix DMC-TZ10 – Najlepší európsky cestovný kompaktný fotoaparát 2010-2011
Podľa poroty EISA „posúva Panasonic Lumix DMC-TZ10 celú kategóriu na novú úroveň. Okrem automatiky a motívových programov, kde pribudli režimy napodobňujúce filmové zrno a fotografovanie dierkovou komorou, ponúka nový model aj tradičné kreatívne režimy – programovú automatiku, prioritu času a clony a plne manuálne nastavenie. Pri cestovnom fotoaparáte je veľkou výhodou GPS modul a geotagging, alebo ukladanie zemepisných súradníc ku každej snímke. Objektív Leica DC Vario-Elmar s 12x zoomom (25-300 mm) zase ponúka univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností pre každú príležitosť. Funkčnú výbavu korunuje videozáznam vo formáte AVCHD Lite. Prístroj sa navyše pohodlne vojde do vrecka.“ Medzi ďalšie prednosti úspešného kompaktného fotoaparátu patrí technológia inteligentného rozlíšenia, 16x „inteligentný zoom“ a vstavaná GPS jednotka ukladajúca do snímok informácie o mieste, kde boli urobené. Tie je možné následne zdieľať s rodinou či priateľmi.

G2k_slant_PopUp.jpg Panasonic Lumix DMC-G2 – Najlepší európsky multimediálny fotoaparát 2010-2011
Prestížne ocenenie získal aj Panasonic Lumix DMC-G2, prvý fotoaparát s výmennými objektívmi a dotykovým ovládaním. Porota konštatovala: „Jednou z najzaujímavejších vlastností modelu Lumix DMC-G2 je výklopný a otočný dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm a pomerom strán 3:2. Na ňom je možné dotykovým systémom ovládať fotografické parametre, displej však zároveň funguje ako spúšť – stačí sa dotknúť vybraného motívu a fotoaparát exponuje. Vynikajúci elektronický hľadáčik potom zjednodušuje tvorbu kompozície a ostrenie dokonca aj v zložitejších svetelných podmienkach. Automatické ostrenie založené na kontraste je fantasticky rýchle, kvalita obrazu je výborná v prípade fotografií aj videozáznamov vo formáte AVCHD Lite.“

TM700k_slant_LCD_PAL.jpg Panasonic HDC-TM700 - Najlepšia európska videokamera 2010-2011
Vlani získal v ankete cenu Panasonic HDC-TM300, tento rok porota vyhlásila za najlepšiu HD videokameru model HDC-TM700: „Kamera produkuje výnimočne kvalitný obraz, za ktorým stojí predovšetkým trojčipový systém CMOS a svetelný objektív Leica Dicomar. Výkonný obrazový procesor garantuje prvotriedne výsledky pri slabom svetle s minimom šumu. Nový formát 1080/50p ponúka skvelé prekreslenie pohybu. Pokročilí užívatelia ocenia bohatú škálu manuálnych funkcií a nastavení, ostriaci systém Focus Assistance a zobrazenie histogramu. Nový systém inteligentnej automatiky ponúka kontinuálne ostrenie i meranie expozície, dvojstupňový stabilizátor obrazu zjednodušuje natáčanie reportáží. Pochvalu si zaslúži aj 32 GB interná pamäť doplnená slotom na pamäťovú kartu.“

SC-HTB500_small.jpg Panasonic SC-HTB500 – Najlepší európsky zvukový projektor 2010-2011
SC-HTB500 - štýlová alternatíva k bežným systémom domáceho kina sa skladá z jedinej reprosústavy (tzv. zvukového projektoru) a bezdrôtového subwooferu. Stala sa piatym prístrojom značky Panasonic, ktorý tento rok získal ocenenie EISA. Odborná porota uviedla: „Televízie sú stále tenšie a výroba integrovaných reproduktorov čím ďalej náročnejšia a zložitejšia. Preto sú veľmi úspešné tzv. zvukové projektory, ktoré produkujú kvalitný priestorový zvuk. Model Panasonic SC-HTB500 je určený predovšetkým majiteľom plochých televízorov s uhlopriečkou 107 cm a viac. Jednou z jeho výhod je jednoduchá inštalácia a pripojenie – stačí len jediný kábel HDMI. HDMI vstup je kompatibilný s 3D signálom. Za plným, ale zároveň kryštalicky čistým zvukom stoja predovšetkým bambusové membrány reproduktorov a funkcia Clear-Mode. Spoločne s bezdrôtovým aktívnym subwooferom tvoria veľmi štýlovú kombináciu.“

Všetky ocenené produkty budú vystavené na veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA 2010 v Berlíne v dňoch 3. – 8. septembra (hala 5.2 a/b, stánok č. 101). Ceny EISA budú oficiálne vyhlásené na slávnosti EISA Awards Ceremony 3. septembra v hoteli Adlon Kempinski, tiež v Berlíne. Združenie EISA (European Imaging Sound Association) vzniklo v roku 1982 a zaoberá sa testovaním produktov spotrebnej elektroniky. Združuje viac ako 50 časopisov z 19 európskych krajín zameraných na audiotechniku, mobilné technológie, videotechniku a fotografovanie.

Zdroj: TS PanasonicOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter