TS: Fotoaparáty Samsung získavajú najvyššie ocenenia v testoch zahraničných odborníkov

samsung_ocenenie.JPG Fotoaparáty Samsung WB650 a EX1 si získali veľkú priazeň návštevníkov a tvorcov jednej z najuznávanejších internetových stránok v oblasti digitálnej fotografie www.dpreview.com

Spoločnosť Samsung Electronics s potešením oznamuje, že dostala ďalšie užívateľské ocenenia za svoje produkty. Zlaté ocenenie získal model Samsung WB650, striebornú cenu v celkovom prehľade získal model Samsung EX1.

Samsung WB650, kompaktný ultrazoom s 15x optickým zoomom a GPS navigáciou uspel v teste odborných redaktorov rešpektovanej odbornej internetovej stránky www.dpreview.com (Digital Photography Review) a predbehol aj 11 svojich konkurentov. Model Samsung WB650 zvíťazil v kategórii "cestovateľský kompaktný zoom" a zo všetkých testovaných modelov práve Samsung ponúkol najuniverzálnejší objektív. V hodnotení bola zdôraznená skvelá schopnosť maximálneho priblíženia a tým pohodlné zaznamenanie vzdialených detailov pri fotení vonku aj vnútri budovy. Podľa finálneho hodnotenia prináša Samsung WB650 vynikajúcu kvalitu obrazu a môže sa pochváliť radom výnimočných funkcií. Napríklad zobrazovanie máp v teréne dokáže z existujúcich geo-tagging fotoaparátov iba Samsung WB650. Užívateľ ho tak môže použiť aj ako navigáciu.

Model Samsung WB650 patrí do skupiny Ultrazoomov, teda ponúka maximálne priblíženie fotografovaného objektu. Vďaka jeho vstavanej GPS navigácii bezpečne dorazíte k cieľu a taktiež môžete na mape hravo označiť miesto, kde ste akú snímku zhotovili. Medzi ďalšie skvelé vlastnosti patrí aj širokouhlý objektív, natáčanie Full HD videa a optická stabilizácia obrazu. Vynikajúcu viditeľnosť a široké pozorovacie uhly zabezpečí AMOLED displej, vďaka funkcii SmartAuto zase môžete nastaviť fotografického autopilota, ktorý vyberie niektorý z prednastavených režimov za vás.

Ďalšie významné ocenenie si odniesol fotoaparát Samsung EX1, luxusný kompaktný fotoaparát pre náročných užívateľov, s ultraširokým objektívom a vysokou svetelnosťou F/1,8. V teste získal strieborné ocenenie, predovšetkým za svoje schopnosti, vynikajúcu výbavu, obzvlášť vysokú svetelnosť a výhody výklopného podsvieteného AMOLED displeja.

Model Samsung EX1 sa môže pochváliť predovšetkým veľmi vysokou citlivosťou. Za nepriaznivých svetelných podmienok vám umožní robiť kvalitné fotografie, práve vďaka 1/1,7" CCD snímaču, ktorý je väčší ako bežné senzory. Výklopný AMOLED displej je umiestnený na kĺbe, takže sa vám dokonale prispôsobí – môžete robiť snímky prakticky z akéhokoľvek uhla pohľadu. Ďalšou perličkou je luxusný širokouhlý objektív Schneider-Kreuznach s ohniskovou vzdialenosťou 24mm, ktorý zabezpečí širší uhol záberu. O perfektnú kvalitu obrazu sa stará aj duálny stabilizátor obrazu. Tento model je nabitý funkciami a jednoznačne patrí k špičke.

Zdroj: TS SamsungOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter