TS: 3D fotoaparáty Sony

WX5_2.jpg Sony predstavuje prvé fotoaparáty Cyber-shot TX9 a WX5, ktoré ponúkajú nové dimenzie fotografovania budúcnosti – snímanie v 3D. Naviac, funkciami preplnení 3D krásavci od Sony sa svojím výkonom výrazne priblížili profesionálnym zrkadlovkám: vďaka skvelému CMOS čipu Exmor R si poradia so slabým svetlom, odstránia šum, vyhladia vrásky, vytvoria nádherné panorámy či nahrajú detailmi prešpikované Full HD video. Všetko v ľahkom, štýlovom a tenkom prevedení á la Sony.

Jednoduché 3D
Fotoaparáty TX9 a WX5 majú ako prvé na svete unikátny režim 3D Sweep Panorama, ktorý umožní snímať ohurujúce 3D zábery bez toho, aby človek mal v ruke rozmerný a zložitý dvojobjektívový fotoaparát.

Stačí jednoducho stlačiť spúšť a zdokonalený CMOS snímač Exmor R spustí vysokorýchlostné sériové snímanie (Burst) veľkého počtu snímok pri postupom pootočení fotoaparátom z jedného konca na druhý. Informácie až 100 snímok sa automaticky skombinujú a vytvoria stereoskopický pár snímok. Fantastický 3D výsledok si potom môžete užívať po pripojení fotoaparátu k 3D-kompatibilnému TV prijímaču. 3D obrazové možnosti fotoaparátov Sony TX9 a WX5 týmto nekončia. Režim Sweep Multi Angle, ktorý je tiež tohtoročnou novinkou, vytvorí záber objektu v ‘3D štýle’, ktorý je možné potom sledovať z rôznych zorných uhlov. Po snímaní jednoducho nakláňajte fotoaparát zo strany na stranu a senzory vnútri fotoaparátu identifikujú vaše pohyby.

Zábery ako od profesionála
Modely WX5 a TX9 sú prvými fotoaparátmi Cyber-shot, ktoré dokážu snímať zábery s extrémne nízky šumom a evokujú tak pôsobivý výkon digitálnych zrkadloviek. Postará sa o to režim Superior Auto posilnený 12,2-megapixlovým snímačom Exmor R CMOS. Po stlačení spúšte spustí vysokorýchlostné sériové snímanie (Burst) až šiestich snímok. Fotoaparát potom skombinuje informácie z jednotlivých snímok, aby vytvoril nádherný nízkošumový záber, ktorý by určite uspokojil aj nadšencov fotografovania s digitálnymi zrkadlovkami.

Ďalším špeciálnym vylepšením je nový režim rozostrenia pozadia (Background Defocus), ktorý zjednodušuje získavanie záberov v profesionálnom štýle. Najmä dámy poteší nový režim Soft Skin, ktorý vyhladí a automaticky odstráni drobné vrásky a škvrny na pokožke.

Aj pod vodou
Skvelé panorámy si môžete s fotoaparátom Cyber-shot TX9 nasnímať aj počas šnorchlovania alebo potápania. Jednoducho použite voliteľné potápačské puzdro a zvoľte si režim Underwater Sweep Panorama, ktorý optimalizuje vyváženie bielej farby pre získanie ostrých a prirodzených fotografií objektov pod vodnou hladinou. Príťažlivé digitálne fotoaparáty Sony WX5 a TX9 sa budú v predaji od polovice septembra 2010. Ich cena bude 329 € za model WX5 a 399 € za triedu TX9.

Zdroj: TS SonyOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter