Projekt Natal nie je nový Xbox

kinect_xbox.jpg Ak niektorí očakávali za projektom Natal, ktorý má konkurovať Nintendu Wii a PlayStation Motion Control, novú hernú konzolu Xbox, budú zrejme sklamaní. Nejde totiž o novú konzolu, ale o prídavné zariadenie určené pre súčasný Xbox 360 s názvom Kinect. Nové zariadenie obsahuje kameru RGB, hĺbkový senzor, viacsmerový mikrofón a špeciálne softvérové vybavenie. Na druhej strane je to dobrý ťah od Microsoftu, ako zvýšiť predajnosť konzoly Xbox, najmä ak Kinect má prísť na trh začiatkom novembra, teda tesne pred Vianocami.

Keďže herné konzoly na rozdiel od počítačov majú veľmi dlhý životný cyklus, veľa priaznivcov očakávalo už teraz novú hernú konzolu. Žiaľ, výrobcovia herných konzol sa v súčasnosti snažia udržať predajnosť svojich zariadením rozširovaním doplnkov o pohybové senzory a 3D zobrazenie. Prvý potenciálny príchod novej konzoly sa očakáva od Nintenda. Najprv malo ísť o nástupcu Nintenda Wii, ktorý mal prísť neoficiálne už budúci rok. Podľa posledných správ spoločnosť pripravuje novú konzolu s podporou 3D obrazu. Otázkou je, či pôjde o nástupcu Nintenda Wii alebo Nintenda DS.

Trh s hernými konzolami v poslednom čase dosť prekvitá, o čom svedčí aj čoraz väčší počet titulov vytvorených pre ne ako pre PC. Dôvodom môže byť aj vysoký podiel pirátstva na PC a ľahšia konverzia hier pre konzoly ako pre PC. Zároveň umiestnenie herných konzol v domácnosti (najčastejšie obývačka s priestorom na pohyb a veľkou obrazovkou) a nové technológie na zobrazenie 3D obrazu či snímanie 3D pohybu vytvárajú čoraz väčší predpoklad, že tento trend bude aj naďalej pokračovať v prospech herných konzol. Tento fakt potvrdzuje nielen množstvo hier ohlásených pre herné konzoly, ale aj to, že napríklad Eee Stick sa na trhu s PC doteraz vôbec nepresadil, nehovoriac o počte titulov preň vytvorených.

Na základe týchto faktov možno konštatovať, že klasické počítače síce budú ešte dlhý čas slúžiť aj na hranie hier, ale niektoré žánre sa postupne vytratia a budú opäť len pre konzoly. Tento jav sa dá očakávať najmä pri hrách určených na aktívny pohyb hráčov, keďže hranie na veľkom televízore pôsobí atraktívnejšie ako na malom monitore a hry na konzolách môžu hrať viacerí hráči súčasne, čo na bežných počítačoch je dnes už len rarita. A to sme ešte nespomenuli cenový rozdiel medzi konzolou a herným počítačom.Zdroj:
www.tweaktown.com
www.microsoft.com
Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter