TS: Nové fotoaparáty Samsung ST5500 a ST5000 s praktickým náklonom

Samsung_ST5000.jpg Elegantné fotoaparáty Samsung ST5500 a ST5000 spájajú inovatívne technológie a jednoduché ovládacie funkcie

Podarilo sa vám niekedy dosiahnuť vynikajúci výkon bez námahy? S novými fotoaparátmi Samsung ST5000 a ST5500 sa teraz perfektné zachytenie a zdieľanie fotografií stáva jednoduchou záležitosťou. Tieto dva nové modely štýlového radu ST sú maximálne prispôsobené užívateľom a ich potrebám – telo fotoaparátu je tvarované priamo do ruky a vďaka originálnemu tvaru poskytuje špeciálne funkcie, ktoré prinášajú užívateľom komfortný užívateľský zážitok.

Z výskumu užívateľských preferencií vyplynulo, že užívatelia najviac ocenia inovácie v oblasti fotografovania autoportrétov alebo skupinových fotografií pomocou samospúšte. Vďaka unikátnej technológii hydro-forming majú nové fotoaparáty Samsung ST5000 a ST5500 telo naklonené dozadu pod uhlom 7 stupňov. Tým sa dosiahne presné zachytene tváre pri fotení samospúšťou. Objektív a tlačidlo spúšte sú tiež prispôsobené – náklon v ojedinelom uhle bol navrhnutý pre pohodlné používanie a jedinečné snímky. Tieto funkcie pomáhajú užívateľovi zachytiť dokonalý obraz bez námahy. Navyše, vďaka novému 3,7" dotykovému AMOLED displeju si môžu používatelia svoje fotografie prezerať za každých okolností na brilantne jasnom displeji.

Skvelým dizajnovým prvkom je aj objektív inšpirovaný zvykom Leonarda Da Vinciho písať poznámky zrkadlovo obráteným písmom. Po zapnutí prístroja sa objektív fotoaparátu vysunie a na vypuklom lesklom medzikruží obklopujúcom šošovky objektívu nájdeme v nenápadnom farebnom prevedení údaje o technických parametroch objektívu, vrátane ohniskovej vzdialenosti a svetelnosti.

Aby sa predišlo rozmazaniu obrazu, je u oboch typov použitá technológia duálna stabilizácia obrazu, ktorá pôsobí proti negatívnym účinkom trasúcej sa ruky užívateľa. Vďaka technológii rozpoznávania scény Smart Auto Samsung 2.0 sa fotoaparáty samé automaticky pripravia na fotografovanie scény, ktorá zodpovedá okoliu, bez toho, aby ste museli čokoľvek nastavovať.

Ergonomický tvar prináša mimoriadne jednoduché používanie, funkčnosť a jedinečný štýl pre zachytenie tých najdôležitejších obrázkov. Technológia hydro-forming, inovatívny výrobný proces, pri ktorom sa stláča tekutý kov za vysokého tlaku do formy rúr alebo plechov, bola použitá na oboch modeloch, čím vznikli hladšie obrysy, takmer bezšvíkové prepojenie a vysoko kvalitný povrch fotoaparátov.

Modely Samsung ST5000 a ST5500 robia snímky s rozlíšením až 14,2 megapixelov a spoločne s prémiovým objektívom Schneider-Kreuznach a 7x optickým zoomom zabezpečujú ostré a jasné snímky za každých okolností.
Na čo sú ale nádherné snímky, ak ich nemôžete ihneď zdieľať s rodinou, či priateľmi? Fotoaparát Samsung ST5500 je vybavený možnosťou bezdrôtového pripojenia, vrátane Bluetooth 2.0, Wi-Fi a DLNA, takže aj na cestách môžete ľahko posielať obrázky prostredníctvom Wi-Fi, touch-screen klávesnice alebo ich nahrať priamo na váš Facebook , Picasa , YouTube , ako aj na váš účet na www.samsungimaging.com. Všetky fotoaparáty Samsung ST5500 majú dokonca už vopred aktivovaný účet u poskytovateľa mobilných hotspotov Boingot, ktorý prináša rýchle širokopásmové pripojenie do dlane vašej ruky na viac ako 100.000 Wi-Fi hotspot po celom svete.

Samsung ST5500 je vybavený 3,7" dotykovým AMOLED displejom s rozlíšením WVGA, zatiaľ čo ST5000 ponúka dotykový TFT LCD displej s veľkosťou 3,5 palca. Veľké dotykové displeje oboch modelov podporujú užívateľské rozhranie Smart Gesture spoločnosti Samsung, ktoré je doplnené vstavaným gravitačným senzorom. Smart Gesture patrí medzi najpokročilejšie a najpresnejšie dotykové používateľské rozhrania, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii na trhu. Používateľom umožňuje ľahko pristupovať k najdôležitejším funkciám prístroja jednoduchým naklonením fotoaparátu alebo gestom ruky. Vďaka technológii Smart Gesture môžu používatelia s obsahom pracovať oveľa interaktívnejším a zábavnejším spôsobom. Medzi fotografiami uloženými v prístroji môžu napríklad listovať jednoduchým prechádzaním prsta po displeji alebo naklonením prístroja na požadovanú stranu. S pomocou rozhrania Smart Gesture môžu používatelia mazať snímky uložené v prístroji – stačí, keď príslušný obrázok pomocou prsta "prečiarknu" – alebo môžu snímku otočiť pomocou krúžku (O), ktorý na displeji naznačia prstom.

Oba modely sú k dispozícii v troch farbách – čiernej, šedej a terakotovej. Fotoaparáty ST5500 a ST5000 kombinujú nezvyčajný štýl a vyspelé funkcie. Pomôžu vám vystúpiť z davu a poskytujú slobodu vyjadriť svoj osobitý charakter bez kompromisov.

Produktové informácie:

produktove informacie Samsung.jpg

Zdroj: TS SamsungOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter