TS: Multipanelové zobrazovacie zariadenie Samsung na hranie hier a profesionálne aplikácie

samsung_multipanelove_zariadenie.jpg Spoločnosť Samsung Electronics Co. Ltd., popredný výrobca na trhu spotrebnej elektroniky a svetová jednotka v oblasti informačných technológií, oznámila, že na trh uvádza svoje oceňované monitory Samsung Syncmaster série MD.

Multipanelové zobrazenie
Monitory Samsung radu MD disponujú najtenším rámikom, ktorého šírka po celom obvode panelu dosahuje menej než 10 mm – t.j. o 30 % menej, než je bežné u priemerných monitorov. Obraz tak možno bez rušivých vnemov zobraziť cez niekoľko panelov. Samsung Syncmaster je prvý monitor, ktorý spotrebiteľom ponúka veľmi vysoké rozlíšenie 5760x2160 pixelov a ktorý zároveň predstavuje ideálne riešenie pre hráčov túžiacich po realistickom zážitku z hry, kedy ich obraz úplne pohltí. Monitor je tiež vhodný na zostavenie multipanelového zobrazovacieho zariadenia pre profesionálne použitie. Multipanelové riešenie, ktoré je možné využiť v mnohých konfiguráciách so zobrazením na šírku i na výšku, ocenia užívatelia z rôznych odvetví, vrátane finančných expertov, dizajnérov, strojných inžinierov alebo programátorov.

„Prvé kroky urobili spoločnosti AMD a ATI, ktoré vyvinuli technológiu Eyefinity. K realizácii našej vízie sme však potrebovali aj špičkové monitory. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Samsung sme mohli našu technológiu spojiť s jej špičkovými monitormi a ponúknuť tak užívateľom stolných počítačov ideálne zobrazovacie riešenie,“ uviedol Rick Bergman, senior viceprezident a generálny riaditeľ produktovej skupiny AMD. „Úzky rámik a prvotriedna kvalita obrazu zobrazeného cez niekoľko panelov, ktorou sa rad MD môže pochváliť, je presne to, o čo sme sa usilovali, keď sme navrhovali Eyefinity,“ dodal Bergman.

„Táto technická inovácia je dôkazom dlhodobého odhodlania spoločnosti Samsung poskytovať čo možno najkvalitnejší zážitok pred obrazovkou,“ uviedol Jin Hwan Kim, viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics. „Kvalita obrazu spolu s úzkym rámikom ponúkajú pri práci aj zábave na stolnom počítači bezkonkurenčný zážitok,“ dodal Kim.

Možnosti konfigurácie
Maximálny počet pre zostavenie je šesť monitorov, ktoré možno usporiadať takmer v akejkoľvek horizontálnej alebo vertikálnej konfiguráciu, napríklad:
• jeden monitor bez stojanu (MD230)
• konfigurácia 3x1 na šírku alebo na výšku (MD230X3)
• konfigurácia 3x2 (MD230X6)
Rad MD sa predáva na českom a slovenskom trhu.

Hlavné špecifikácie monitorov série MD
• predávajú sa v zostavách po troch alebo šiestich s inštalačným stojanom
• rozlíšenie každého monitora je 1920x1080; rozlíšenie 5760x2160 je pri konfigurácii 3x2
• vysoký dynamický (150 000:1) a statický (3 000:1) kontrastný pomer
• pozorovací uhol 178 °
• vstupy Analog, DVI a Display
• doba odozvy 8 ms
• trojročná záruka na diely a prácu

Zdroj: TS SamsungOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter