TS: Canon predstavuje čiernobiele produkčné tlačiarne rady imageRUNNER ADVANCE

Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavil tri novinky pre čiernobielu profesionálnu tlač – imageRUNNER ADVANCE 8085, 8095 a 8105. Nové modely sú navrhnuté s ohľadom na potreby podnikových reprografických oddelení (CRD) a print-for-pay sektoru. Ide o vôbec prvé čiernobiele zariadenia pre profesionálnu tlač založenú na technológiách platformy imageRUNNER ADVANCE.

Nové modely imageRUNNER ADVANCE 8085, 8095 a 8105 s rýchlosťou tlače 85 str./min., 95 str./min. a 105 str./min. rovnako ako predchádzajúca farebná rada vychádza ústrety potrebám profesionálnych poskytovateľov tlačových služieb, ktorý majú nižšie požiadavky na objem produkcie, ako je tomu u zákazníkov produktovej rady imagePRESS.

Stavebnicová konštrukcia je dôverne známa užívateľom imageRUNNER ADVANCE C9000 PRO a umožňuje vysokú všestrannosť a využitie širokej rady aplikácii. Novinkou sú ideálne napríklad pre vzdelávacie inštitúcie, ktoré potrebujú jednoduché riešenie pre tlač čiernobielych dokumentov alebo spoločnosti, ktoré vyžadujú plne nakonfigurované zariadenia pre tlač väčších formátov a dokončovacie funkcie.

Rada Canon imageRUNNER ADVANCE 8000 poskytuje vysoký výkon a kvalitu tlače v rozlíšení až 1200 x 1200 dpi. Tlačiarne dokážu pracovať s gramážou papieru až 256 g/m² (duplexne až 220 g/m²) a formátom väčším ako SRA3. Nová rada ponúka pokročilé možnosti dokončovacích prác, rýchlejšiu aktiváciu v režime spánku a správu dokumentov pomocou Adobe Postscript 3. Tlačiarne môžu byť v závislosti na prostredie vybavené buď riadiacou jednotkou imagePASS-U1 RIP alebo Canon Adobe PostScript či PCL RIP. Zákazníci stále častejšie potrebujú menšie ale zároveň komplexnejšie tlačové úlohy. Aj preto ponúka čiernobiela rada imageRUNNER ADVANCE rovnako veľkú radu dokončovacích práci ako populárna farebná rada imageRUNNER ADVANCE PRO: profesionálne dierovanie, zošívanie až 100 listov, sedlové zošívanie až 20 listov, orezávanie, až 5 typov skladania (skladanie typu Z, vnútorný, vonkajší, centrálny a dvojité rovnobežne).

Nová rada bola navrhnutá aj s ohľadom na životný cyklus (Life Cycle Assessent – LCA). Cieľom bolo minimalizovať emisie oxidu uhličitého v priebehu celého životného cyklu výrobkov od výroby a dopravy až po spotrebu energie pri používaní. Došlo ku zníženiu emisii oxidu uhličitého o viac ako 30 % v porovnaní s predchádzajúcou produktovou radou vďaka technológiám šetrným k životnému prostrediu a využitiu recyklovaných plastov a bio plastov. Canon imageRUNNER ADVANCE 8000 vyniká nízkou energetickou náročnosťou (podľa definície ENERGY STAR) a splňuje normu RoHS (Restriction of the use of Hazardeous Substance), ktorá zakazuje použitie nebezpečných látok v elektrických a elektronických zariadeniach. Pri novej rade je tiež zvýšená energetická účinnosť so spotrebou energie až o 50 % menšia ako u predchádzajúcej rady. V režime spánku spotrebuje len 1,5 wattov.

„Minulú jeseň sme uviedli radu imageRUNNER ADVANCE PRO pre farebnú tlač, ktorá zaznamenala veľký úspech. Zákazníci ocenili vysoký výkon a kvalitu a zároveň nižšie náklady, redukciu miery rizika a rýchlu návratnosť investícii. Digitálna tlač zažíva rast, aj preto bolo uvedenie nových čiernobielych produktov prirodzeným krokom,“ hovorí Petr Jetel, manažér produkčnej tlače spoločnosti Canon CZ. „Z našich výskumov vyplýva, že CRD hľadajú spôsoby ako zaistiť tlač interne a usporiť náklady. To zaistí napríklad spojenie všestranných čiernobielych tlačiarni rady imageRUNNER ADVANCE so softwarom HELIX Production Workflow.“

Čiernobiela rada imageRUNNER ADVANCE bude k dispozícii prostredníctvom priameho predaja aj prostredníctvom sieti akreditovaných predajcov, ktorí sú schopní zaistiť kvalitné predstavenie, servis a následnú podporu.

Canon dnes uvádza okrem rady imageRUNNER ADVANCE 8000 aj radu imageRUNNER ADVANCE 6000, ktorá bude oznámená v ďalšej tlačovej správe. Táto rada ponúka rýchlosť tlače 55 str./min., 65 str./min. a 75 str./min.

Predstavené zariadenia boli vyvinuté pre kancelárie všetkých veľkosti. Novinky poskytujú vyšší výkon, bezpečnosť, nižší dopad na životné prostredie a jednoduché prepojenie so súčasným IT a dokumentovým workflow.

Zdroj: TS CanonOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter