Záťažový test: Koľko toho vydrží iPad od Applu?

iPad.jpg Testov iPadu, čo sa týka jeho hardvérovej a softvérovej výbavy, bolo vykonaných už veľa. Naši americkí kolegovia sa preto zamerali na to, čo tento nový tablet od Applu vydrží z hľadiska zaobchádzania.

Ak plánujete kúpu iPadu, nezabudnite si spolu s ním zaobstarať aj ochranné puzdro, pretože v porovnaní s iPhonom sa oveľa ľahšie poškodí – to je primárny záver zo záťažových (crash) testov jedného z prvých iPadov uvedených na trh. V testoch odolnosti totiž začal preukazovať známky poškodenia už po niekoľkých simulovaných pádoch na podlahu s kobercom. Dotyková vrstva obrazovky je pomerne odolná, ale na displeji sa začali objavovať pruhy s chybnými pixelmi už po troch či štyroch pádoch z výšky, v akej ho človek drží pri sedení. Táto skutočnosť je veľmi nemilá, zvlášť ak má ísť o zariadenie, ktoré by mali používať aj deti, ktorým predmety často padajú na zem.

Ani voda nerobí iPadu veľmi dobre, pretože po poliatí vodou alebo kávou prestal prístroj okamžite fungovať, aj keď jeho konektor bol zakrytý. Tekutina prenikla konektorom na slúchadlá a po chvíli prestal reagovať displej a zariadenie bolo nepoužiteľné.

Naopak, z iných hľadísk je iPad pomerne odolný. Napríklad sklo na prednej strane je prakticky nepoškriabateľné aj pri intenzívnom otieraní. Takisto pri škrabaní klincom sa našim americkým kolegom nepodarilo zanechať na ochrannej vrstve žiadne poškodenie, takže nebude potrebné používať ochranné fólie. Sklu uškodili až pády na betón, ale k prasknutiu došlo len pri priamom páde čelnej strany iPadu na chodník. Naopak, zadná strana prístroja je doslova magnetom na škrabance a napríklad kľúče ju dokážu veľmi výrazne poškodiť, takže aj pri prenose v taške spolu s inými predmetmi treba chrániť tento tablet v puzdre.

Príjemné zistenie bolo, že ak si na iPad sadne človek s priemernou hmotnosťou, prežije to tento prístroj bez akejkoľvek ujmy, lenže takéto sedenie nie je príliš komfortné.

Celková menšia odolnosť v porovnaní s iPhonom je pomerne logická, pretože veľký displej je vždy viac náchylný na poškodenie. No lepšia ochrana proti vniknutiu tekutín by prístroju naozaj neuškodila a použitie dierok, ktoré sú zvnútra zaslepené, by mohlo ochrániť veľa iPadov pred nechceným zmočením, ktoré môže nastať napríklad jednoduchým prevrhnutím hrnčeka na stole.

Zdroj: computerworld.cz

Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter