TS: Lumix DMC-FS33 a DMC-FS30: elegantné kompakty s 8xoptickým zoomom a nahrávaním videa v HD rozlíšení

DMC-FS33.jpg Model FS33 Panasonic vybavil inteligentným 3-palcovým dotykovým LCD panelom, oba fotoaparáty majú 28mm širokouhlý objektív a pokročilý Inteligentný automatický režim iA a 14,1 megapixelové rozlíšenie

Obľúbený rad FS fotoaparátov Lumix s jednoduchým a praktickým ovládaním sa rozrástol o dva nové modely DMC-FS33 a DMC-FS30. Oba sa pýšia 28mm širokouhlým objektívom s 8x optickým zoomom a schopnosťou natáčať videozáznamy s vysokým rozlíšením (HD), čo z nich robí ideálnych spoločníkov v každodenných situáciách. Pokročilý Inteligentný automatický režim iA si stlačením jediného tlačidla hravo poradí so všetkými nastaveniami a postará sa tak o nádherné zábery bez rozostrenia či červených očí. Novinky ľahko rozoznáte podľa LCD panela. Model FS33 má inteligentný 3-palcový LCD panel s intuitívnym dotykovým ovládaním, ktoré ocenia najmä začiatočníci a menej skúsení používatelia. V prípade FS30 máte zase do činenia s inteligentným LCD panelom veľkosti 2,7 palca. V oboch prípadoch sa však vždy môžete spoľahnúť na zreteľné a čisté zobrazovanie, ktoré uľahčí manipuláciu aj starším ľuďom.

DMC-FS30.jpg Nové elegantné modely s vonkajšou úpravou panela vo forme brúseného kovu prichádzajú v niekoľkých farebných prevedeniach. Oba fotoaparáty budú v ponuke v striebornej, čiernej a červenej farbe, model FS30 však zoženiete aj atraktívnej fialovej a modrej.

1. 28mm širokouhlý objektív, 8x optický zoom, objektív LUMIX DC, CCD snímač s vysokým rozlíšením 14,1 megapixela a špičkové spracovanie vďaka procesoru Venus Engine IV 14,1-megapixelové modely DMC-FS33/FS30 majú nový 28mm širokouhlý objektív LUMIX vysokej kvality s pôsobivým 8x optickým zoomom zakomponovaným do tenkej a kompaktnej konštrukcie fotoaparátu. Tento vyspelý objektív pozostávajúci z 9 prvkov zoskupených do 7 skupín obsahujúci 3 asférické šošovky so 6 asférickými plochami je predpokladom mimoriadnych funkcií optických súčastí fotoaparátu. V režime 3-megapixelového rozlíšenia umožňuje ďalšie zväčšenie funkcia extra optického zoomu, ktorým sa zoom rozšíri na 16,9-násobok (473 mm), pričom využíva vysoké rozlíšenie 14,1 Mpx CCD snímača.

Zábery vysokej kvality je možné dosiahnuť vďaka LSI Venus Engine IV so špičkovou technológiou spracovania obrazových signálov. V modeloch DMC-FS33 a FS30 je osadený procesor Venus Engine IV, ktorý umožňuje súbežné spracovanie obrazových signálov (multitasking) a superrýchlu odozvu. Interval oneskorenia spúšte je len približne 0,006 sekundy, takže rýchla odozva umožňuje zachytiť aj náhle a prchavé momenty. Extrémna rýchlosť automatického zaostrovania AF (Sonic Speed AF) dokáže zaostriť na snímaný objekt už v priebehu 0,35 sekundy, ako aj krátky interval štartu cca 0,97 sekundy. Venus Engine IV podporuje aj režim vysokej citlivosti, ktorý umožňuje snímať s nastavením až po úroveň ISO 6400, čo je dostatočná citlivosť aj v takmer úplnej tme bez použitia blesku. Vysokorýchlostný procesor má vynikajúcu energetickú účinnosť a na jedno nabitie batérie poskytuje možnosť nasnímania 300 snímok (CIPA).

2. Režim iA (Intelligent Auto) – každý môže byť dobrým fotografom
Obľúbený inteligentný automatický režim „iA“ vyvinul Panasonic pre bežného užívateľa, aby mu maximálne uľahčil ovládanie a znížil počet nevydarených snímok. Súbor niekoľkých užitočných funkcií je možné aktivovať jediným stlačením vyhradeného tlačidla režimu iA na vrchnej strane fotoaparátu.

Funkcia optického stabilizátora MEGA O.I.S. potláča účinky chvenia rúk a inteligentné riadenie citlivosti ISO chráni pred rozostrením záberov, ktoré vznikajú pri snímaní pohybujúcich sa objektov. Optimalizáciou expozičného času a nastavením citlivosti ISO tak vzniknú ostré a čisté snímky v akejkoľvek situácii. O zaostrenie tvárí osôb a o vhodné expozičné parametre sa postará funkcia Rozpoznávania tvárí. Neželaný jav červených očí je korigovaný digitálne, a ak je to potrebné, automaticky sa aktivuje aj funkcia kompenzácie protisvetla. Najvhodnejší režim nastaví funkcia inteligentného výberu scény, pričom automaticky zvolí jeden spomedzi 6 režimov scén – Makro, Portrét, Krajina, Nočný portrét, Nočná krajina a najnovšie doplnený Západ slnka. Systém rýchleho automatického predostrenia „Quick AF“ umožňuje, aby fotoaparát udržiaval zaostrenie na snímaný objekt bez toho, aby bolo potrebné stlačiť spúšť do polovice, čím sa minimalizuje čas potrebný na automatické zaostrovanie .

3. Zaujímavé možnosti rozširovania zábavy v HD rozlíšení
Všetky fotoaparáty Lumix dokážu robiť kvalitné snímky s pomerom strán 16:9 a plným vysokým rozlíšením FULL HD, ktoré sú vhodné na prezentáciu na širokouhlých HD a FULL HD paneloch. Po zasunutí pamäťovej SDHC/SD karty do slotu pre SD kartu si prostredníctvom televízorov VIERA (VIERA Image Viewer) môžete prezerať svoje zábery v HD kvalite. Novinkou pre FS33 a FS30 je schopnosť snímať videozáznamy s vysokým rozlíšením (HD) vo formáte 1280x720p Motion JPEG so snímkovou frekvenciou 30 snímok/s. Videonahrávky si možno prezerať prostredníctvom PC, alebo ich pomocou priloženého softvéru PHOTOfunSTUDIO prenášať na YouTube. Prezentácie vo forme MPEG2 je možné napaľovať na DVD disky a sledovať na televízore prostredníctvom softvéru PHOTOfunSTUDIO 5.0.

4. Zdokonalený 3-palcový dotykový (FS33) s 2,7 palcový (FS30) inteligentný LCD panel s 230 000 bodmi
Fotoaparáty DMC-FS30 a FS33 majú zabudovaný jasný inteligentný LCD panel s 230 000 bodmi. Jeho parametre sú zárukou pohodlného zobrazovania snímaných záberov, alebo prehrávania už zhotovených záznamov. Inteligentný LCD panel reaguje na meniace sa svetelné podmienky a automaticky zvyšuje podsvietenie LCD až o 40 %, v prípade použitia vonku za jasného dňa. Taktiež nastavuje snímkovú frekvenciu v podmienkach slabého osvetlenia a na zaistenie zreteľnosti v takýchto situáciách využíva metódu zmiešaného načítavania obrazových dát. Táto funkcia presne sleduje svetelné podmienky a automaticky riadi jas v rozsahu 11 jemných úrovní, aby panel poskytoval čo najlepšiu zreteľnosť v akejkoľvek situácii bez plytvania energiou. Režim nadhľadu výrazne uľahčuje sledovanie záberu na LCD paneli, keď sa fotoaparát drží vo vysokej polohe, napríklad pri fotografovaní ponad dav.

Novinkou je 3 -palcový dotykový LCD panel elektrostatického senzorového typu osadený v modeli FS33, ktorý umožňuje praktické a intuitívne možnosti ovládania, tým že kombinuje dotykové ovládanie so štyrmi hlavnými ovládacími tlačidlami. Dotykové ovládanie je plynulé a intuitívne. Stačí, keď pri snímaní vytvoríte želanú kompozíciu záberu a prstom sa dotknete oblasti, na ktorú sa má zaostriť a spúšť stlačíte do polovice. O zvyšok a dokonalý záber sa už postará fotoaparát. V režime prehrávania záznamov môžete snímky ťahať prstom po paneli a prezerať si tak svoju zbierku fotografií akoby ste listovali stránky knihy.

5. Ďalšie možnosti fotozábavy
Oba modely majú množstvo ďalších funkcií, ktoré rozširujú možnosti zábavy a praktického používania fotoaparátu. Bohatá ponuka režimov scén reflektuje rôznorodosť fotografických situácií. Režimy Dieťa, Zvieratko a Šport využívajú výhody vyššie spomenutej funkcie inteligentného riadenia citlivosti ISO, vďaka čomu získate skvelé výsledky, aj keď sa snímané objekty znenazdajky začnú pohybovať. Okrem toho si môžete zaregistrovať meno a dátum narodenia svojich detí alebo domáceho miláčika, a tak máte automaticky k dispozícii aj informácie o veku v momente zhotovenia fotografie. Režim Fotorámik umožňuje doplniť snímky pútavými rámčekmi, čo z nich robí skvelý darček. Najčastejšie využívané funkcie a nastavenia, ako sú napríklad funkcia optickej stabilizácie O.I.S., sekvenčné snímanie, AF bod, vyváženie bielej, citlivosť ISO, veľkosť snímky a režim LCD, sa dajú rýchlo a ľahko ovládať pomocou funkcie rýchleho nastavenia (Quick Menu), bez potreby vstupovania do menu.

Používateľ si tiež môže vybrať spomedzi niekoľkých ikon, ktoré má fotoaparát používať pri oznámení zaostrenia na snímaný objekt. Nastaveniu Moja scéna umožňuje zobraziť obľúbené režimy scén a podľa želania medzi nimi prepínať. Menu fotoaparátu bude prehľadnejšie aj pre užívateľov dioptrických okuliarov vďaka funkcii Veľkosť zobrazovania. Funkcia Makrozoom dokáže „pritiahnuť“ objekty ešte bližšie, než je najbližší možný bod snímania v širokouhlom nastavení, a to použitím 3x digitálneho zoomu,. Získate tak výrazne priblížené detailné snímky. Okrem konvenčných pamäťových SD/SDHC kariet modely DMC-FS30/FS33 akceptujú aj SD formát novej generácie so zväčšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity). Modely DMC-FS33/FS30 sú kompatibilné so systémom Windows 7.

Informácie o softvéri PHOTOfunSTUDIO 5.0
Súčasťou balení DMC-FS33 a FS30 je najnovšia verzia obľúbeného softvéru PHOTOfunSTUDIO 5.0. Softvér sa rýchlo spúšťa, rýchlo načítava obrazové záznamy a umožňuje zaraďovanie a organizovanie nielen najnovších fotozáznamov, ale aj tých, ktoré sú už uložené v PC. Nová verzia umožňuje vytváranie prezentácií fotografií a videonahrávok s prechodovými efektmi a hudbou, rovnako tak aj napaľovanie na DVD disky vo forme MPEG2 súborov. Nasnímanú videonahrávku alebo prezentáciu je možné jednoducho preniesť na stránky YouTube. Softvér PHOTOfunSTUDIO 5.0 je samozrejme kompatibilný so systémom Windows 7.

Zdroj: TS PanasonicOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter