TS: Dvojica štýlových, ultratenkých digitálnych fotoaparátov Samsung ST

Samsung_ST60.jpg Modely ST70 a ST60 obohacujú rad ultratenkých fotoaparátov Samsung o nové vlastnosti a funkcie

Spoločnosť Samsung dnes uviedla na trh dva nové, ultratenké digitálne fotoaparáty, ktoré sú ideálnym riešením pre zákazníkov požadujúcich štýlový, jednoducho prenosný fotoaparát vhodný na večierky, rodinné stretnutia a na zachytenie ďalších jedinečných okamihov. Telo obidvoch fotoaparátov má hrúbku len 0,65 palca a obidva prístroje, 14,2-megapixelový ST70 aj 12,2-megapixelový ST60, sú vybavené 2,7-palcovým LCD displejom a ponúkajú 5x, resp. 4x optický zoom.

Zákazníci požadujú prenosné prístroje s čo najjednoduchšou obsluhou a ultratenké modely ST70 a túto požiadavku ideálne spĺňajú. ST70 i ST60 sú aj napriek svojej malej veľkosti vybavené veľkým počtom funkcií a sú ideálnym prístrojom pre začínajúcich i pokročilých fotografov, ktorí požadujú dobre vybavený, ale zároveň jednoducho použiteľný kompaktný fotoaparát.

Zdokonalená optika
Nové modely spoločnosti Samsung sú v porovnaní s ich predchodcom, modelom ST50, vybavené zdokonaleným širokouhlým objektívom s ohniskovou vzdialenosťou 27 mm (ST70) a 27,5 mm (ST60). ST70 je vybavený praktickým 5x optickým zoomom, ktorý vďaka technológii duálnej stabilizácie obrazu napomáha zamedziť rozmazaniu obrazu kombináciou optickej a digitálnej stabilizácie, ktorej výsledkom je ostrý obraz. ST60 ponúka rozšírený 4x optický zoom a je vybavený digitálnou stabilizáciou obrazu.

Tvorivé efekty umocňujú zážitok užívateľov
Nové efekty, s ktorými modely ST70 a ST60 prichádzajú a medzi ne patria napr. rybie oko alebo miniatúra Lomo efekt, umožňujú užívateľom jednoducho dodať fotografiám umelecký nádych. Podobne ako ďalšie kompaktné fotoaparáty značky Samsung, ponúka novo uvádzaná dvojica celý rad prednastavených fotografických štýlov, medzi ne patria normálny, mäkký, výrazný, les, retro, chladný, pokoj, klasický, negatívny, vlastné farby a dva nové štýly: náčrt a odstránenie hmly, ktorý aj v opare dokáže urobiť ostré snímky.

Natáčanie videozáznamu v HD rozlíšení
ST70 a ST60 používajú kompresiu H.264, s ktorou dokážu urobiť videozáznam s rozlíšením 720p pri snímkovej frekvencii 30 fps a záznam videa vo vysokom rozlíšení je tak pre každého užívateľa naozaj na dosah ruky. Fotoaparáty ešte viac užívateľom zjednodušujú natáčanie videozáznamu v najlepšej možnej kvalite, pretože sú vybavené pokročilou technológiou Smart Auto vyvinutou spoločnosťou Samsung a umožňujúcou rozpoznanie scény (pri zhotovovaní fotografií i videozáznamu). Technológia Smart Auto sa objavila už pri modeli ST50, bola však modernizovaná, takže v súčasnosti je možné ju použiť pri zhotovovaní videozáznamu a fotografovaní. Táto technológia, ktorá v prípade fotografovania analyzuje kompozíciu fotografie, funguje podobne aj pri videosekvencii a automaticky volí jeden zo štyroch dopredu naprogramovaných režimov, ktorý umožní dosiahnuť najlepší výsledok so zodpovedajúcou expozíciou a vyvážením farieb.

Väčšia kontrola
Zákazníci, ktorí chcú mať pri fotografovaní väčšiu kontrolu nad prístrojom, sa v súčasnosti môžu rozhodnúť, či použijú režim vlastného programu alebo si zvolia niektorý zo scénických režimov. Režim program umožňuje užívateľom manuálne zvoliť jednotlivé nastavenia vrátane ISO, vyváženia bielej, merania expozície, typu automatického zaostrovania a kompenzáciu expozície. Aj pri zvolení scénického režimu najlepšie zodpovedajúceho prostrediu, v ktorom sa prístroj práve používa, má užívateľ nad prístrojom istú kontrolu. Práca s prístrojom je však v tomto prípade jednoduchšia, pretože fotoaparát automaticky upraví ďalšie nastavenia podľa zvoleného režimu. Medzi dostupné scénické režimy patria: dokonalé zobrazenie tváre (Beauty Shot), noc, režim Frame Guide, portrét, deti, krajina, detail, text, západ slnka, súmrak a protisvetlo, pláž a sneh a ohňostroj.

Zdroj: TS SamsungOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter