TS: Samsung rozširuje rad digitálnych fotoaparátov PL o model PL80

Samsung_PL80.jpg Novinka je vybavená duálnym stabilizátorom obrazu a technológiou SmartAuto

Spoločnosť Samsung rozšírila svoj populárny rad digitálnych fotoaparátov PL o prístroj PL80. Tento 12,2-megapixelový kompakt typu „namier a foť“ ponúka v tejto kategórii doposiaľ neobyčajnú hodnotu, praktický 28mm širokouhlý objektív s 5x optickým zoomom, duálny stabilizátor obrazu a kompletný rad inteligentných funkcií Samsung, to všetko v štíhlom kompaktnom tele.

Samsung so svojimi modelmi, akým je aj PL80, posúva celý rad PL o úroveň vyššie. Rad PL spoločnosti Samsung v súčasnosti umožní spotrebiteľom využívať nové prvky, akými sú širokouhlý objektív s väčšiou ohniskovou vzdialenosťou, alebo ďalšie technológie, ako Smart Auto, ktoré sú pre spotrebiteľov prínosom a umožňujú im rozvíjať tvorivý prístup a vytvárať fantastické snímky.

Pôsobivá optika
Prístroj PL80 je vybavený výnimočným 28mm širokouhlým objektívom Samsung, ktorý poskytuje 5x optický zoom (28mm-140mm / ekvivalent 35mm), čím užívateľ získa možnosť zachytiť širšiu scenériu z menšej vzdialenosti.
Spotrebitelia taktiež ocenia technológiu duálnej stabilizácie obrazu (IS) Samsung, ktorá k dosiahnutiu ostrosti kombinuje optickú (OIS) a digitálnu stabilizáciu obrazu, čím sa výsledný obraz stáva krištáľovo ostrým. Optická stabilizácia obrazu inteligentne vyvažuje chvenie ruky pohybom objektívu opačným smerom. Ak optická stabilizácia nestačí, prácu automaticky doplní digitálna stabilizácia obrazu, ktorá zabezpečí nerozmazanú snímku.

Inteligentné automatické funkcie a natáčanie videozáznamu
Fotoaparát Samsung PL80 je plne vybavený súborom automatických ovládacích prvkov, ku ktorým patrí aj špičková technológia vyhodnotenia prostredia, v ktorom fotografujete, nazvaná Smart Auto. Táto funkcia má za úlohu zjednodušiť tvorbu kvalitných snímok. Technológia Smart Auto vyhodnotí hlavné prvky snímanej kompozície, ako je farba, jas, pohyb, snímaný objekt a následne zvolí najvhodnejší scénický režim na dosiahnutie najlepšieho výsledku.

Fotoaparát PL80 je tiež vybavený funkciou automatického zaostrovania na pohybujúci sa objekt. Táto funkcia dáva užívateľovi možnosť zvoliť akýkoľvek predmet či plochu v hľadáčiku a naprogramovať automatické doostrovanie fotoaparátu na zvolený objekt aj v prípade, že sa v rámci hľadáčiku pohybuje. Prístroj PL80 taktiež ponúka funkciu Perfect Portrait System, čo je súbor automatických funkcií, ktoré umožnia vždy a bezchybne urobiť dokonalý portrét. K hlavným funkciám súboru Perfect Portrait System patria rozpoznanie tváre, rozpoznanie úsmevu, žmurknutia, korekcia červených očí, či dokonalé zobrazenie tváre (Beauty Shot).

Samsung na svojom prístroji PL80 ponúka aj videozáznam v štandardnom rozlíšení. Namiesto digitálnych fotografií s rozlíšením 12.2 megapixelov je možné si zvoliť videozáznam v rozlíšení 640x480 pri 30 snímkach za sekundu.

Zdroj: TS SamsungOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter