Photokina 2008 – štartujeme...

 Kolínske výstavisko po dvoch rokoch opäť ožilo fotografickou technikou, softvérom, službami, ale aj bohatým sprievodným programom, ktorý zahŕňa aj množstvo výstav a workshopov. Aby som bol úplne presný, na výstavisku sa v týchto chvíľach ešte výdatne finišuje. Dnes je totiž na programe novinársky deň, ktorý väčšina vystavovateľov tradične využíva okrem prezentácií noviniek „za zatvorenými dverami“ aj na dokončenie expozícií.

Množstvo informácií o nových produktoch sa na internete objavilo už v priebehu uplynulých dvoch týždňov. My sme informácie nepublikovali, chceli sme vám ich priniesť priamo z miesta. Naše oneskorenie, aspoň dúfame vykompenzujeme bohatším obsahom a komentármi odrážajúcimi naše skúsenosti a pocity z noviniek, ktoré sa na základe tlačových správam dajú publikovať iba ťažko. Už čoskoro sa na stránke objaví prvá informácia, pre vybraných novinárov sa totiž Photokina začala už včera...
Ranný príchod na výstavisko bol napriek príjemnému počasiu deprimujúci. Nikde nikto. V pavilónoch však bolo rušno, všade sa ešte usilovne budovalo, teda takmer všade niektorí už mali svoje novinky pripravené ukryté pod plachtami...

Ale viac až v nasledujúcom článku.

Sponzormi cesty na Photokinu 2008 sú spoločnosti:
Olympus, Panasonic a Samsung


Peter Orviský, Kolín

Galéria k článku:

Zdroj: DiGi REVUEOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter