Zachráni Microsoft Xboxy?

S problémami Xboxov sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece. V Microsofte sa preto snažia robiť všetko preto, aby túto topiacu sa loď zachránili. Predajné čísla sú totiž stále pomerne slušné, horšie to už je so spokojnosťou zákazníkov. Veď kto je spokojný so zariadením, ktoré nefunguje?

 Jedným z problémov bolo aj vydanie nového update v roku 2006, ktorý na prekvapenie všetkých spôsoboval ešte väčšiu poruchovosť tejto konzoly. V Microsofte si vtedy problém všimli a popracovali na jeho odstránení. Lenže to nezabránilo istému Kalifornčanovi v začatí súdneho procesu s Microsoftom, v ktorom požadoval odškodnenie za pokazené konzoly.

Ako výsledok tohto procesu Microsoft predĺžil záruku vzťahujúcu sa na konzolu na jeden rok. V dôsledku toho bola konzola spomínaného Kalifornčana Kevina Raya opravená bez poplatkov. Ten odvtedy údajne Microsoft nekontaktoval. Tým sa predlžovanie záruky nekončí. Po tom, ako sa zistilo, že v priemere každý tretí kus Xboxov je chybný, došlo v júli tohto roku k ďalšiemu predĺženiu záruky zo strany Microsoftu – tentoraz dokonca až na tri roky. V rámci tejto záruky budú pokryté všetky chyby, ktoré vzniknú pri známom „červenom kruhu smrti“.

Cez víkend v Microsofte spustili stránku service.xbox.com, ktorá má uľahčiť servis pre kazové konzoly. Po registrácii dokonca získate bonus vo výške 5 dolárov na pozáručný servis. No prístupnosť tohto servisu a registrácie na stránku je dosť obmedzená – momentálne je určená len pre americký trh a na registráciu potrebujete svoje identifikačné číslo Windows Live. Kedy sa dočkáme sprístupnenia aj pre ostatné časti sveta, zatiaľ nevieme.

Problémy so spoľahlivosťou sa nepremietli do cien Xboxov. No v dôsledku zlacnenia konzoly Playstation 3 z výrobní Sony sa očakávala odpoveď Microsoftu. Tá v týchto dňoch naozaj prišla. Podľa Shanea Kima z Microsoftu potrebujú znížiť ceny aj preto, aby mohli súťažiť s konzolou Wii od Nintenda v rámci lacnejšieho segmentu. Podľa jeho slov na tomto znížení usilovne pracovali. A ako dodáva Robbie Bach, načasovanie tohto zníženia záležalo na mnohých iných faktoroch (žeby čakali na konkurenciu?). Tak či onak, od 8. augusta sú ceny modelov Xbox nasledujúce:
    - verzia Elite 449,99 USD
    - verzia Premium 349,99 USD
    - verzia Core 279,99 USD
V septembri sa má do obchodov dostať aj špeciálna edícia konzoly, ktorá bude ladená v štýle hry HALO 3, jej predajná cena by mala byť 349,99 dolára. Aj napriek tomuto zlacňovaniu sa očakáva, že väčšina zákazníkov si radšej počká do jesene, keď má vyjsť verzia Falcon s novým čipom. Ten by mohol vyriešiť aj problémy s už spomínaným červeným kruhom smrti. V Microsofte si teda konečne uvedomili, že len akési ututlávanie problémov so spoľahlivosťou v podobe rôznych servisných výhod nestačí, a pokúšajú sa problém odstrániť.

Zdroj: DailytechOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Chy­ba 53 vy­ra­dí z pou­ží­va­nia iP­ho­ny op­ra­vo­va­né v neauto­ri­zo­va­ných servis­och
Chybové kódy a vyskakujúce okná s varovaním už nie sú také hrozné ako pred desiatkami rokov. Vďaka vyhľadávaniu Googlu možno nájsť riešenie na ľubovoľnú chybu v počítači, smartfóne či hernom systéme. čítať »
 
Mi­ni­po­čí­tač OD­ROID C-2 pod­po­ru­je 60 Hz 4K vi­deo­výs­tup a sto­jí len 40 do­lá­rov
Výrobca Hardkernel predstavil ďalší svoj minipočítač na vývojárskej doske, ktorý chce konkurovať Raspberry Pi 2. ODROID C-2 je vybavený 64-bitovým procesorom so štyrmi jadrami ARM Cortex-A53, 2 GB RAM a gigabitovým eternetom. čítať »
 
Do práč­ky Sam­sung AddWash pri­dá­te po­nož­ky aj po spus­te­ní pra­nia
Zabudnuté ponožky na dne koša alebo bielizeň, na ktorú si spomeniete až po naložení a zapnutí práčky, už nemusíte prať až v ďalšej várke. Práčky Samsung AddWash s predným plnením umožňujú vkladať bielizeň aj počas pracieho cyklu. čítať »
 
App­le vraj v mar­ci pred­sta­ví 4-pal­co­vý iP­ho­ne 5se za dob­rú ce­nu
Podľa niektorých zdrojov Apple pripravuje smartfón, ktorý vybočuje z radu jeho nových produktov. Má ísť o 4-palcový iPhone 5se s cenou pravdepodobne okolo 450 dolárov. čítať »
 
Ni­kon pred­sta­vil no­vé špič­ko­vé zr­kad­lov­ky + vi­deo
Model D5 je určený profesionálom a nadšencom, ktorí potrebujú špičkovú techniku bez kompromisov, pretože v mnohých prípadoch majú iba jedinú príležitosť získať ten správny záber. čítať »
 
ASUS uvá­dza na slo­ven­ský trh no­vé smar­tfó­ny Zen­Fo­ne. Poz­ná­me vý­ba­vu a ce­ny
Spoločnosť ASUS oznámila dostupnosť nových smartfónov ZenFone na slovenskom trhu. ZenFone Zoom je najtenší fototelefón s trojnásobným optickým zoomom na svete. čítať »
 
Dis­plej pre ne­vi­dia­cich do­ká­že vy­kres­ľo­vať Braillo­vo pís­mo
Nevidiaci ľudia majú sťažený prístup k materiálom určeným na čítanie. Pri používaní tabletov a počítačov im môže pomôcť softvér typu text-to-speech. čítať »
 
HP pred­sta­ví na toh­to­roč­nom MWC smar­tfón s mo­bil­ným Win­dows 10
Neveľký rad high-end zariadení vybavených mobilnou verziou Windows 10 sa zrejme už čoskoro rozšíri o ďalší produkt. Bude ním smartfón s označením Falcon od spoločnosti HP čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter