TS: Ženy si zaobstarávajú šetrné nabíjačky pre notebooky dvakrát častejšie ako muži

O úsporu energií se v České republice zajímají překvapivě více ženy než muži. Dámy si totiž pořizují úsporné nabíječky pro notebooky iGo Green dvakrát častěji než pánové. Zájem o nabíječky s nízkou spotřebou energie mají především ženy z větších měst ve věku mezi 25 a 30 rokem. Statistiky poskytla společnost NTB CZ, která je oficiálním tuzemským distributorem značky iGo.

Na českém trhu se v květnu letošního roku představily úsporné nabíječky pro notebooky s technologií iGo Green, které jsou schopny ušetřit více než 85 % elektrické energie oproti běžným adaptérům. Statistiky za prvních pět měsíců prodeje ukazují, že 67 % všech zájemců o produkty šetrné k přírodě tvoří ženy. Nejprodávanější je napájecí adaptér k notebooku iGo Green v hodnotě 1850 korun.

„Zájem o nejnovější technologie v oblasti elektroniky je dlouhodobě výsadou mužů. Poptávku po úsporných nabíječkách na notebooky jsme však zaznamenali především ze strany žen, což nás mile překvapilo. Podobný trend sledujeme i v zahraničí,“ sdělil Radim Tlapák, ředitel společnosti NTB CZ, která je oficiálním dovozcem výrobků iGo do České republiky. „V současné době jsou našim nejčastějším zákazníkem ženy do třiceti let z ekonomicky silných regionů a měst,“ doplnil Tlapák.

Pod značkou iGo lze na českém trhu kromě adaptérů šetrných k životnímu prostředí pořídit i univerzální nabíječky, které je možné využít pro napájení různých mobilních zařízení. I v oblasti poptávky po praktických adaptérech vedou ženy, které jsou navíc ochotny za moderní technologii utratit o 30 % více než muži. Průměrná objednávka produktů značky iGo totiž u mužů činní 1000 korun, zatímco u žen je průměrná částka o 300 korun vyšší.

„Ženy na univerzálních adaptérech láká především praktičnost. Nemusí totiž zvláště na cestách sebou vozit množství nabíječek, ale stačí jim jediná, která se díky konektorům přizpůsobí notebooku i mobilu. Zájem ze strany žen si vysvětlujeme také atraktivním designem výrobků,“ uvedl Radim Tlapák ze společnosti NTB CZ, s tím, že nejprodávanějším produktem značky iGo je napájecí adaptér k notebooku SlimLine s cenou 1390 korun.

Zdroj: TS NTB CZOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

PRIES­KUM: On-li­ne bez­peč­nosť vla­ni pot­rá­pi­la 13 % pou­ží­va­te­ľov v SR
Na Slovensku malo v minulom roku problém s online bezpečnosťou 13 percent používateľov internetu. Menej to bolo iba v Holandsku (11 %) a v Českej republike (10 %). čítať »
 
Lac­né po­čí­ta­če sa po­ma­ly vy­trá­ca­jú. Nah­ra­dia ich smar­tfó­ny a tab­le­ty
Obrovský boom vo vývoji inteligentných telefónov spôsobil, že súčasná ponuka trhu s počítačmi sa výrazne zredukovala. A stále tomu nie je koniec. čítať »
 
Štú­dia preu­ká­za­la, že len šty­rom z va­šich fa­ce­boo­ko­vých pria­te­ľov na vás sku­toč­ne zá­le­ží
Aj vy sa môžete pochváliť niekoľkými stovkami priateľov na vašom facebookovom profile? Viete však, že priemerne len štyrom z nich na vás skutočne záleží? čítať »
 
Pries­kum: Do 60 mi­nút od­po­vie na pra­cov­ný e-mail 67 % pou­ží­va­te­ľov, do 24 ho­dín 92 %
Spoločnosť GFI Software že podľa jej prieskumu medzi malými a strednými firmami (SMB) v Európe, zostáva najdôležitejším nástrojom pracovnej komunikácie elektronická pošta - pred telefonovaním, osobnými schôdzkami a sociálnymi sieťami. čítať »
 
Ko­niec smar­fó­nov do 5 ro­kov? 10 spot­re­bi­teľ­ských tren­dov na rok 2016
Prijímanie nových technológií je omnoho rýchlejšie než kedykoľvek predtým a trh sa veľmi rýchlo adaptuje na novinky. čítať »
 
PRIES­KUM: Slo­vá­ci, kto­rí ne­ma­jú ban­ko­vý účet, ho ne­pot­re­bu­jú
Bežný účet v banke v súčasnosti využíva 86 % Slovákov vo veku 15 až 79 rokov. Vo vekovej skupine od 21 do 60 rokov miera využívania bežného účtu presahuje 90 %. čítať »
 
Vý­dav­ky za inter­net ve­cí na Slo­ven­sku v ro­ku 2019 pre­siah­nu pol mi­liar­dy do­lá­rov
Internet vecí (Internet of Things, IoT) pokračuje na Slovensku v strmom raste, a to vďaka tomu, že poskytovatelia ICT aj podniky začínajú využívať nové príležitosti, ktoré tento trh predstavuje. čítať »
 
Naj­vý­ko­nej­šie smar­tfó­ny ro­ku 2015. Kto sa stal ví­ťa­zom?
AnTuTu Benchmark, jednotka na poli benchmarkov, zverejnil aktuálny rebríček desiatich najvýkonnejších mobilných telefónov za uplynulý rok. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter