Najväčší írsky ISP začne odpájať pirátov

eircom-logo.jpg Spoločnosť Eircom poskytujúca konektivitu pre 40 % írskych domácnosti sa mimosúdne dohodla s organizáciou IRMA na odpájaní vlastných zákazníkov od internetu pri nelegálnom sťahovaní hudby.

Vo Francúzsku sa snahy o odpájanie pirátov od internetu ťahajú už dlhý čas, aj napriek veľkému úsiliu vlády tam zatiaľ nikoho neodpojili a problémom sa v minulosti zaoberala aj ústavná rada. O to prekvapivejšie je, ako ľahko a bez zásahu vlády uspeli hudobné vydavateľstvá v Írsku. Už vo februári 2009 uzavreli IRMA a Eircom mimosúdnu dohodu o zavedení systému trikrát a dosť. Toto riešenie narážalo na viacero právnych problémov, ale minulý mesiac dal najvyšší súd v Dubline odpájaniu zelenú. Podľa vyjadrenia súdu je správne, aby sa firmy a jednotlivci snažili hájiť dodržiavanie zákonov a ústavy.

Organizácia IRMA zastupuje medzinárodné hudobné vydavateľstvá Sony, EMI, Universal a Warner. Generálny riaditeľ IRMA Dick Doyle sa rozhodnutiu súdu potešil a povedal, že ihneď začnú monitorovať 750 000 zákazníkov Eircomu so širokopásmovým pripojením do internetu. Zbieranie IP adries, ktoré na internete zdieľajú hudbu, bude mať na starosti spoločnosť DtecNet a tá ich potom pošle spoločnosti Eircom. DtecNet je vraj schopný nájsť tisíce IP adries, ale pre obmedzené možnosti ISP ich v pilotnej fáze projektu budú posielať len 50 za týždeň.

Pri prvom prehrešku pošle Eircom zákazníkovi list, pri druhom mu zavolajú a pri treťom používateľa odpoja na týždeň od internetu. Ak ani to nezaberie a zákazníkovu IP adresu prichytia pri zdieľaní hudby štvrtýkrát, ISP ho odpojí od internetu až na rok. Dick Doyle tvrdí, že je predčasné hovoriť o odpájaní, pretože v tomto štádiu sa ešte neuskutočňuje, a argumentuje prieskumom, podľa ktorého až 80 % ľudí so zdieľaním prestane po tom, čo dostane varovanie od ISP.

IRMA odpájanie požaduje aj od ďalších poskytovateľov pripojenia do internetu v krajine, budúci mesiac sa stretne na súde so spoločnosťou UPC, ktorá sa odmietla mimosúdne dohodnúť, pretože nevidí zákonný dôvod na to, aby obmedzovala služby svojim zákazníkom.

Zdroj: torrentfreak.comOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Sta­ne sa z Pi­ra­te Bay naj­väč­šia strea­min­go­vá služ­ba na sve­te?
Vďaka doplnku pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Internet Explorer s názvom Torrenty-Time sa web The Pirate Bay premenil na najväčší svetový portál na streaming videa. čítať »
 
Fa­ce­book mu­sí pres­tať sle­do­vať webo­vé ak­ti­vi­ty ľu­dí, aj keď ne­vyu­ží­va­jú Fa­ce­book
Francúzske úrady dali spoločnosti Facebook tri mesiace na to, aby prestala bez povolenia sledovať webovú aktivitu ľudí, ktorí nevyužívajú jej služby. čítať »
 
SK-NIC: Na Slo­ven­sku je viac ako 336-ti­síc do­mén a naj­viac sa ich za­čí­na na pís­me­no S
Správca národnej domény .sk neustále eviduje trendy vo vývoji počtu domén. Z toho napríklad vidno, že za rok 2015 bolo zaregistrovaných až 21 595 tzv. prvoregistrácií. Pozrite si ďalšie štatistiky z kuchyne SK-NICu, a. s. čítať »
 
Fa­ce­book opäť me­ní al­go­rit­mus News Fee­du. Kto­ré prís­pev­ky uvi­dí­te ako pr­vé?
Facebook oznámil na svojom blogu, že opäť mení algoritmus News Feed, aby sa používateľom nezobrazovali príspevky, ktoré nechcú vidieť. čítať »
 
YouTu­be vraj chys­tá ži­vé 360° vi­deos­trea­my pre vir­tuál­nu reali­tu
Zástupcovia YouTube na stretnutí s výrobcami kamier vyhlásili, že pracujú na možnosti živého streamovania 360-stupňového videa. čítať »
 
Pre­zi­dent za­lo­žil inter­ne­to­vú strán­ku ve­rej­ná ob­jed­náv­ka
Prezident Andrej Kiska založil internetovú stránku s názvom verejnaobjednavka.sk, ktorú spúšťa ako občan Slovenskej republiky. Ako pre médiá uviedol, je potrebné vytvoriť jednoznačnú verejnú objednávku, aby politici cítili tlak a riešili veci, ktoré riešiť treba. čítať »
 
Yahoo má pre­púš­ťať, prob­lé­my jej ro­bí Goog­le a Fa­ce­book
Šéfka spoločnosti Yahoo Inc. Marissa Mayerová predstaví plán škrtov v nákladoch, ktorý bude zahŕňať zníženie počtu pracovných miest o 15 % a zatvorenie niekoľkých divízií. čítať »
 
Wra­pi­fy vo­di­čom za­pla­tí, ak ne­cha­jú svo­je auto pre­me­niť na po­jaz­dnú rek­la­mu
Prevádzkovať auto nie je lacná záležitosť. Pohonné hmoty, poistenie, údržba -náklady rýchlo rastú. A práve tu by chcel pomôcť startup Wrapify, ktorý ponúka vodičom peniaze za to, ak si nechajú svoje vozidlo „obaliť" reklamou. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter