V. Británia: BBC hrozí po roku 2012 redukcia programov a webu

Britskej vysielacej spoločnosti BBC hrozí, že po vypnutí analógového vysielania v roku 2012 obmedzí svoj televízny, rozhlasový aj webový obsah. Budúcnosť BBC jej generálny riaditeľ Mark Thompson vidí v „redukcii v niektorých programoch a obsahu“ a preskúmaní rozsahu jej webových stránok. Naznačil takisto, že spoločnosť minie v budúcnosti viac z rozpočtu na licencie na domáce, britské programy ako na drahší import. Tvrdí, že BBC si musí určiť „nové hranice“.

„Očakávajte redukcie niektorých typov programov a obsahu – pozrite sa napríklad na súčasný rozsah našej webovej stránky – a hĺbkové preskúmanie budúcnosti nášho portfólia služieb hneď, ako dosiahneme prepnutie“ z analógového vysielania na digitálne. O webovej stránke povedal, že „by mohla byť menšia“, pričom „by mohla byť silnejšia“. Okrem toho navrhol možnosť, že by zaviedli ankety, v ktorých by diváci hodnotili programy od 1 do 100.

Jeho slová už skôr potvrdil tieňový sekretár pre kultúru Jeremy Hunt, keď vyjadril pochybnosť o hodnote výstavných televíznych kanálov BBC Three a BBC Four, digitálnych rozhlasových staníc 1Xtra, 6 Music a Radio 7. Dovedna stoja tieto projekty stovky miliónov libier z celkového rozpočtu BBC vo výške 4,6 miliardy libier (5,05 miliardy eur).

Mark Thompson v súčasnosti hodnotí BBC. Výsledky má predstaviť na začiatku budúceho roku.

Zdroj: SITAOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Sta­ne sa z Pi­ra­te Bay naj­väč­šia strea­min­go­vá služ­ba na sve­te?
Vďaka doplnku pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Internet Explorer s názvom Torrenty-Time sa web The Pirate Bay premenil na najväčší svetový portál na streaming videa. čítať »
 
Fa­ce­book mu­sí pres­tať sle­do­vať webo­vé ak­ti­vi­ty ľu­dí, aj keď ne­vyu­ží­va­jú Fa­ce­book
Francúzske úrady dali spoločnosti Facebook tri mesiace na to, aby prestala bez povolenia sledovať webovú aktivitu ľudí, ktorí nevyužívajú jej služby. čítať »
 
SK-NIC: Na Slo­ven­sku je viac ako 336-ti­síc do­mén a naj­viac sa ich za­čí­na na pís­me­no S
Správca národnej domény .sk neustále eviduje trendy vo vývoji počtu domén. Z toho napríklad vidno, že za rok 2015 bolo zaregistrovaných až 21 595 tzv. prvoregistrácií. Pozrite si ďalšie štatistiky z kuchyne SK-NICu, a. s. čítať »
 
Fa­ce­book opäť me­ní al­go­rit­mus News Fee­du. Kto­ré prís­pev­ky uvi­dí­te ako pr­vé?
Facebook oznámil na svojom blogu, že opäť mení algoritmus News Feed, aby sa používateľom nezobrazovali príspevky, ktoré nechcú vidieť. čítať »
 
YouTu­be vraj chys­tá ži­vé 360° vi­deos­trea­my pre vir­tuál­nu reali­tu
Zástupcovia YouTube na stretnutí s výrobcami kamier vyhlásili, že pracujú na možnosti živého streamovania 360-stupňového videa. čítať »
 
Pre­zi­dent za­lo­žil inter­ne­to­vú strán­ku ve­rej­ná ob­jed­náv­ka
Prezident Andrej Kiska založil internetovú stránku s názvom verejnaobjednavka.sk, ktorú spúšťa ako občan Slovenskej republiky. Ako pre médiá uviedol, je potrebné vytvoriť jednoznačnú verejnú objednávku, aby politici cítili tlak a riešili veci, ktoré riešiť treba. čítať »
 
Yahoo má pre­púš­ťať, prob­lé­my jej ro­bí Goog­le a Fa­ce­book
Šéfka spoločnosti Yahoo Inc. Marissa Mayerová predstaví plán škrtov v nákladoch, ktorý bude zahŕňať zníženie počtu pracovných miest o 15 % a zatvorenie niekoľkých divízií. čítať »
 
Wra­pi­fy vo­di­čom za­pla­tí, ak ne­cha­jú svo­je auto pre­me­niť na po­jaz­dnú rek­la­mu
Prevádzkovať auto nie je lacná záležitosť. Pohonné hmoty, poistenie, údržba -náklady rýchlo rastú. A práve tu by chcel pomôcť startup Wrapify, ktorý ponúka vodičom peniaze za to, ak si nechajú svoje vozidlo „obaliť" reklamou. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter