Google kúpil Gizmo5. Chce konkurovať Skypu?

google.jpg Google sa aj naďalej snaží rozšíriť súpravu svojich služieb a teraz sa zameriava aj na volanie po internete. Kúpil firmu Gizmo5, poskytovateľa softvéru na volanie po internete. Aké má Google plány?

Gizmo5 poskytuje služby veľmi podobné Skypu a ponúka svojim používateľom lacné volania za použitia klienta v počítači, prípadne aj v mobilnom telefóne. Zatiaľ však ani jedna zo zúčastnených spoločností nepodala o akvizícii podrobnejšie informácie, ale aspoň sa potvrdili dohady, ktoré sa šírili už od minulého týždňa.

Google na svojom blogu informoval o tom, že existujúci používatelia môžu bez problémov služby Gizmo5 využívať, nové registrácie však už možné nie sú. Táto akvizícia je pokračovaním snahy Googlu presadiť svoje služby VoIP. Už viac ako pred dvoma rokmi totiž Google kúpil Grand Central, vtedajšiu konkurenciu Skypu. Používatelia si pomerne dlho robili starosti, či Google nenechá službu „zomrieť“, to sa nakoniec nepotvrdilo a po dvoch rokoch bola služba premenovaná na Google Voice. Azda už čoskoro ju budú môcť využiť všetci používatelia, v súčasnosti je totiž registrácia len na pozvánky a iba pre Spojené štáty. I vďaka tejto novej akvizícii sa však dá očakávať, že Google má s hlasovými službami veľké plány, pravdepodobne nielen pre americký trh.

Google Voice zatiaľ svojim používateľom poskytuje rad rozličných služieb vrátane tzv. hlasových správ a, samozrejme, lacného volania. Nič sa však nezaobíde bez negatívnych ohlasov, a tak Google čelí podozreniu o blokovaní určitých hovorov. To sa však zatiaľ nepotvrdilo.

Pre Google je Gizmo5 už tohtoročná štvrtá akvizícia, keď začiatkom novembra oznámil, že za 750 miliónov dolárov kupuje spoločnosť AdMob, poskytovateľa mobilnej reklamy. Google to teda s hlasovými službami myslí naozaj vážne a bude určite zaujímavé sledovať, ako sa mu bude dariť. O všetkom, čo sa okolo Google Voice šuchne, vás, samozrejme, budeme na IT news informovať.

Zdroj: computerworld.czOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Sta­ne sa z Pi­ra­te Bay naj­väč­šia strea­min­go­vá služ­ba na sve­te?
Vďaka doplnku pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Internet Explorer s názvom Torrenty-Time sa web The Pirate Bay premenil na najväčší svetový portál na streaming videa. čítať »
 
Fa­ce­book mu­sí pres­tať sle­do­vať webo­vé ak­ti­vi­ty ľu­dí, aj keď ne­vyu­ží­va­jú Fa­ce­book
Francúzske úrady dali spoločnosti Facebook tri mesiace na to, aby prestala bez povolenia sledovať webovú aktivitu ľudí, ktorí nevyužívajú jej služby. čítať »
 
SK-NIC: Na Slo­ven­sku je viac ako 336-ti­síc do­mén a naj­viac sa ich za­čí­na na pís­me­no S
Správca národnej domény .sk neustále eviduje trendy vo vývoji počtu domén. Z toho napríklad vidno, že za rok 2015 bolo zaregistrovaných až 21 595 tzv. prvoregistrácií. Pozrite si ďalšie štatistiky z kuchyne SK-NICu, a. s. čítať »
 
Fa­ce­book opäť me­ní al­go­rit­mus News Fee­du. Kto­ré prís­pev­ky uvi­dí­te ako pr­vé?
Facebook oznámil na svojom blogu, že opäť mení algoritmus News Feed, aby sa používateľom nezobrazovali príspevky, ktoré nechcú vidieť. čítať »
 
YouTu­be vraj chys­tá ži­vé 360° vi­deos­trea­my pre vir­tuál­nu reali­tu
Zástupcovia YouTube na stretnutí s výrobcami kamier vyhlásili, že pracujú na možnosti živého streamovania 360-stupňového videa. čítať »
 
Pre­zi­dent za­lo­žil inter­ne­to­vú strán­ku ve­rej­ná ob­jed­náv­ka
Prezident Andrej Kiska založil internetovú stránku s názvom verejnaobjednavka.sk, ktorú spúšťa ako občan Slovenskej republiky. Ako pre médiá uviedol, je potrebné vytvoriť jednoznačnú verejnú objednávku, aby politici cítili tlak a riešili veci, ktoré riešiť treba. čítať »
 
Yahoo má pre­púš­ťať, prob­lé­my jej ro­bí Goog­le a Fa­ce­book
Šéfka spoločnosti Yahoo Inc. Marissa Mayerová predstaví plán škrtov v nákladoch, ktorý bude zahŕňať zníženie počtu pracovných miest o 15 % a zatvorenie niekoľkých divízií. čítať »
 
Wra­pi­fy vo­di­čom za­pla­tí, ak ne­cha­jú svo­je auto pre­me­niť na po­jaz­dnú rek­la­mu
Prevádzkovať auto nie je lacná záležitosť. Pohonné hmoty, poistenie, údržba -náklady rýchlo rastú. A práve tu by chcel pomôcť startup Wrapify, ktorý ponúka vodičom peniaze za to, ak si nechajú svoje vozidlo „obaliť" reklamou. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter