USA: Sociálna sieť Facebook už má 250 miliónov používateľov

Žiadne z varovaní a pochybností o osude osobných informácií, ktoré sú „zavesené“ na sociálnej sieti Facebook, neznížilo popularitu tejto sociálnej siete. Práve naopak. Jej tvorca Mark Zuckerberg na svojom oficiálnom blogu uviedol, že Facebook dosiahol 250 miliónov registrovaných používateľov, čo je priam neuveriteľný úspech pre program, ktorý spustili iba v roku 2004. „Ľudia svoje účty používajú, aby boli stále v obraze a vedeli, čo sa deje v ich okolí. Náš rýchly nárast nám veľmi lichotí a potvrdzuje, že používatelia z celého sveta pochopili, aké dôležité je byť zapojený prostredníctvom Facebooku do všetkého, čo človeka zaujíma,“ vysvetlil ďalej Zuckerberg.

Zakladateľ siete si tiež zaspomínal, že jeho prvotným cieľom bolo, aby bol portál dynamický. „Facebook vždy chcel byť miestom používateľov a vecí, ktoré ich zaujímajú. Tých 250 miliónov registrovaných je zodpovedných za existenciu programu a iba vďaka nim má toto miesto pre používateľov význam. Preto im patrí moje ďakujem,“ uviedol. Na Zuckerbergovom blogu sa nachádza aj video, ktoré zachytáva evolúciu medzinárodného šírenia tejto americkej siete. „Štvrť miliardy používateľov nie je iba úžasné číslo, je to aj znamenie toho, ako rýchlo musíme pracovať, aby sme Facebook a jeho moc spájať ľudí rozšírili do celého sveta,“ uzavrel.

Zdroj: SITAOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Sta­ne sa z Pi­ra­te Bay naj­väč­šia strea­min­go­vá služ­ba na sve­te?
Vďaka doplnku pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Internet Explorer s názvom Torrenty-Time sa web The Pirate Bay premenil na najväčší svetový portál na streaming videa. čítať »
 
Fa­ce­book mu­sí pres­tať sle­do­vať webo­vé ak­ti­vi­ty ľu­dí, aj keď ne­vyu­ží­va­jú Fa­ce­book
Francúzske úrady dali spoločnosti Facebook tri mesiace na to, aby prestala bez povolenia sledovať webovú aktivitu ľudí, ktorí nevyužívajú jej služby. čítať »
 
SK-NIC: Na Slo­ven­sku je viac ako 336-ti­síc do­mén a naj­viac sa ich za­čí­na na pís­me­no S
Správca národnej domény .sk neustále eviduje trendy vo vývoji počtu domén. Z toho napríklad vidno, že za rok 2015 bolo zaregistrovaných až 21 595 tzv. prvoregistrácií. Pozrite si ďalšie štatistiky z kuchyne SK-NICu, a. s. čítať »
 
Fa­ce­book opäť me­ní al­go­rit­mus News Fee­du. Kto­ré prís­pev­ky uvi­dí­te ako pr­vé?
Facebook oznámil na svojom blogu, že opäť mení algoritmus News Feed, aby sa používateľom nezobrazovali príspevky, ktoré nechcú vidieť. čítať »
 
YouTu­be vraj chys­tá ži­vé 360° vi­deos­trea­my pre vir­tuál­nu reali­tu
Zástupcovia YouTube na stretnutí s výrobcami kamier vyhlásili, že pracujú na možnosti živého streamovania 360-stupňového videa. čítať »
 
Pre­zi­dent za­lo­žil inter­ne­to­vú strán­ku ve­rej­ná ob­jed­náv­ka
Prezident Andrej Kiska založil internetovú stránku s názvom verejnaobjednavka.sk, ktorú spúšťa ako občan Slovenskej republiky. Ako pre médiá uviedol, je potrebné vytvoriť jednoznačnú verejnú objednávku, aby politici cítili tlak a riešili veci, ktoré riešiť treba. čítať »
 
Yahoo má pre­púš­ťať, prob­lé­my jej ro­bí Goog­le a Fa­ce­book
Šéfka spoločnosti Yahoo Inc. Marissa Mayerová predstaví plán škrtov v nákladoch, ktorý bude zahŕňať zníženie počtu pracovných miest o 15 % a zatvorenie niekoľkých divízií. čítať »
 
Wra­pi­fy vo­di­čom za­pla­tí, ak ne­cha­jú svo­je auto pre­me­niť na po­jaz­dnú rek­la­mu
Prevádzkovať auto nie je lacná záležitosť. Pohonné hmoty, poistenie, údržba -náklady rýchlo rastú. A práve tu by chcel pomôcť startup Wrapify, ktorý ponúka vodičom peniaze za to, ak si nechajú svoje vozidlo „obaliť" reklamou. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter