Google cenzuruje tváre na službe Street View

Google po žalobách a veľkej nevôli obyvateľstva proti službe Street View začal postupne cenzurovať tváre ľudí a dokonca aj zvierat zachytených na snímkach zobrazovaných v tejto službe. V poslednom pridanom meste Boston sú zahmlené všetky tváre, ktoré sa na odfotených snímkach nachádzajú.

Podľa oficiálneho blogu pre Google Maps strávila časť pracovníkov spoločnosti viac ako rok prácou na príprave nástroja, ktorý dokáže automaticky rozpoznať a scenzurovať tváre ľudí, zachytených na akýchkoľvek fotografiách. Tento nástroj vyskúšali na poslednom pridanom meste Boston, ktoré sa tak zaradilo medzi mnoho ďalších miest v USA s podporou Street View.

Google už pred časom zaradil možnosť vyhľadávať tváre na indexovaných obrázkoch cez službu Image Search v rozšírených možnostiach vyhľadávania. Momentálne sa však čaká na spustenie nového algoritmu na vyhľadávanie, ktorý výskumníci z Google oznámili pred časom na konferencii v Pekingu.

 Záujem Googlu na ochrane súkromia osôb, ktoré sú zachytené pri ich bežnej činnosti, dáva logický zmysel. Google čelí niekoľkým žalobám, ktoré podali rozhorčení obyvatelia zachytení v nie príliš príjemných situáciách, prípadne majú pocit, že ide o porušenie ich súkromia. Algoritmus na cenzurovanie tvárí je až natoľko dobrý, že sa mu nevyhol ani kôň ťahajúci kočiar (po kliknutí sa obrázok zobrazí vo väčšom rozlíšení).

Zdroj: Synopsi BlogOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Sta­ne sa z Pi­ra­te Bay naj­väč­šia strea­min­go­vá služ­ba na sve­te?
Vďaka doplnku pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Internet Explorer s názvom Torrenty-Time sa web The Pirate Bay premenil na najväčší svetový portál na streaming videa. čítať »
 
Fa­ce­book mu­sí pres­tať sle­do­vať webo­vé ak­ti­vi­ty ľu­dí, aj keď ne­vyu­ží­va­jú Fa­ce­book
Francúzske úrady dali spoločnosti Facebook tri mesiace na to, aby prestala bez povolenia sledovať webovú aktivitu ľudí, ktorí nevyužívajú jej služby. čítať »
 
SK-NIC: Na Slo­ven­sku je viac ako 336-ti­síc do­mén a naj­viac sa ich za­čí­na na pís­me­no S
Správca národnej domény .sk neustále eviduje trendy vo vývoji počtu domén. Z toho napríklad vidno, že za rok 2015 bolo zaregistrovaných až 21 595 tzv. prvoregistrácií. Pozrite si ďalšie štatistiky z kuchyne SK-NICu, a. s. čítať »
 
Fa­ce­book opäť me­ní al­go­rit­mus News Fee­du. Kto­ré prís­pev­ky uvi­dí­te ako pr­vé?
Facebook oznámil na svojom blogu, že opäť mení algoritmus News Feed, aby sa používateľom nezobrazovali príspevky, ktoré nechcú vidieť. čítať »
 
YouTu­be vraj chys­tá ži­vé 360° vi­deos­trea­my pre vir­tuál­nu reali­tu
Zástupcovia YouTube na stretnutí s výrobcami kamier vyhlásili, že pracujú na možnosti živého streamovania 360-stupňového videa. čítať »
 
Pre­zi­dent za­lo­žil inter­ne­to­vú strán­ku ve­rej­ná ob­jed­náv­ka
Prezident Andrej Kiska založil internetovú stránku s názvom verejnaobjednavka.sk, ktorú spúšťa ako občan Slovenskej republiky. Ako pre médiá uviedol, je potrebné vytvoriť jednoznačnú verejnú objednávku, aby politici cítili tlak a riešili veci, ktoré riešiť treba. čítať »
 
Yahoo má pre­púš­ťať, prob­lé­my jej ro­bí Goog­le a Fa­ce­book
Šéfka spoločnosti Yahoo Inc. Marissa Mayerová predstaví plán škrtov v nákladoch, ktorý bude zahŕňať zníženie počtu pracovných miest o 15 % a zatvorenie niekoľkých divízií. čítať »
 
Wra­pi­fy vo­di­čom za­pla­tí, ak ne­cha­jú svo­je auto pre­me­niť na po­jaz­dnú rek­la­mu
Prevádzkovať auto nie je lacná záležitosť. Pohonné hmoty, poistenie, údržba -náklady rýchlo rastú. A práve tu by chcel pomôcť startup Wrapify, ktorý ponúka vodičom peniaze za to, ak si nechajú svoje vozidlo „obaliť" reklamou. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter