Čína proti reklamným mailom a ilegálnym esemeskám

Po kontrolovaní toho, aké hry ľudia hrajú a na akých stránkach surfujú, sa čínske úrady rozhodli zamerať na nevyžiadanú poštu a ilegálne textové správy. Nový zákon totiž zakáže posielanie e-mailov na reklamné účely, pokiaľ na to nemá odosielateľ oficiálne povolenie. Správa musí byť tiež jasne označená ako reklamná. Čína má v súčasnosti približne 111 miliónov používateľov internetu. Každý z nich dostane týždenne priemerne 16,8 nevyžiadaných mailov, čo je viac ako 60 percent všetkej elektronickej pošty.
V najľudnatejšej krajine sveta bol totiž prekonaný ďalší rekord - v počte vlastníkov mobilných telefónov. V priebehu tohto mesiaca ich bolo až 400 miliónov, čo je o 5,4 milióna viac ako v januári. Prvá mobilná sieť bola v Číne spustená v roku 1987. V roku 1997 dosiahol počet vlastníkov 10 miliónov. O šesť rokov neskôr (v r. 2003) už bolo v Číne viac mobilných telefónov ako pevných liniek.
V krajine podľa vlády obiehajú aj ilegálne textové správy. Pravdepodobne ide o esemesky s obsahom odporujúcim komunistickej ideológii. Mobilné telefóny a karty budú musieť byť po novom zaregistrované na skutočné meno majiteľa. Textové správy budú vraj aj prísnejšie kontrolované. Ich kontrola a prípadná cenzúra však nebude jednoduchá, pretože len v januári tohto roku poslali Číňania 34 miliárd krátkych textových správ.

Zdroj: TechTree, YahooOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

Sta­ne sa z Pi­ra­te Bay naj­väč­šia strea­min­go­vá služ­ba na sve­te?
Vďaka doplnku pre prehliadače Chrome, Firefox alebo Internet Explorer s názvom Torrenty-Time sa web The Pirate Bay premenil na najväčší svetový portál na streaming videa. čítať »
 
Fa­ce­book mu­sí pres­tať sle­do­vať webo­vé ak­ti­vi­ty ľu­dí, aj keď ne­vyu­ží­va­jú Fa­ce­book
Francúzske úrady dali spoločnosti Facebook tri mesiace na to, aby prestala bez povolenia sledovať webovú aktivitu ľudí, ktorí nevyužívajú jej služby. čítať »
 
SK-NIC: Na Slo­ven­sku je viac ako 336-ti­síc do­mén a naj­viac sa ich za­čí­na na pís­me­no S
Správca národnej domény .sk neustále eviduje trendy vo vývoji počtu domén. Z toho napríklad vidno, že za rok 2015 bolo zaregistrovaných až 21 595 tzv. prvoregistrácií. Pozrite si ďalšie štatistiky z kuchyne SK-NICu, a. s. čítať »
 
Fa­ce­book opäť me­ní al­go­rit­mus News Fee­du. Kto­ré prís­pev­ky uvi­dí­te ako pr­vé?
Facebook oznámil na svojom blogu, že opäť mení algoritmus News Feed, aby sa používateľom nezobrazovali príspevky, ktoré nechcú vidieť. čítať »
 
YouTu­be vraj chys­tá ži­vé 360° vi­deos­trea­my pre vir­tuál­nu reali­tu
Zástupcovia YouTube na stretnutí s výrobcami kamier vyhlásili, že pracujú na možnosti živého streamovania 360-stupňového videa. čítať »
 
Pre­zi­dent za­lo­žil inter­ne­to­vú strán­ku ve­rej­ná ob­jed­náv­ka
Prezident Andrej Kiska založil internetovú stránku s názvom verejnaobjednavka.sk, ktorú spúšťa ako občan Slovenskej republiky. Ako pre médiá uviedol, je potrebné vytvoriť jednoznačnú verejnú objednávku, aby politici cítili tlak a riešili veci, ktoré riešiť treba. čítať »
 
Yahoo má pre­púš­ťať, prob­lé­my jej ro­bí Goog­le a Fa­ce­book
Šéfka spoločnosti Yahoo Inc. Marissa Mayerová predstaví plán škrtov v nákladoch, ktorý bude zahŕňať zníženie počtu pracovných miest o 15 % a zatvorenie niekoľkých divízií. čítať »
 
Wra­pi­fy vo­di­čom za­pla­tí, ak ne­cha­jú svo­je auto pre­me­niť na po­jaz­dnú rek­la­mu
Prevádzkovať auto nie je lacná záležitosť. Pohonné hmoty, poistenie, údržba -náklady rýchlo rastú. A práve tu by chcel pomôcť startup Wrapify, ktorý ponúka vodičom peniaze za to, ak si nechajú svoje vozidlo „obaliť" reklamou. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter