TS: Ultra-malý Intel SSD 310 ponúka plný SSD výkon v osminovom balení

Spoločnosť Intel dnes ohlásila dostupnosť Intel Solid-State Drive (Intel SSD) 310, ultra malých solid-state drive (SSD), ktoré ponúkajú výkon modelu Intel X25 vo veľkosti jednej osminy. S rozmermi 51mm krát 30mm a hrúbkou len 5mm je Intel SSD 310 rýchly, ultra-kompaktný SSD prinášajúci flexibilitu, odolnosť a škálovateľnosť pre nové, inovatívnej formy a zariadenia. Je možné ho použiť v notebookoch s dvoma diskami, v moderných jedno diskových tabletoch ako aj pre nízko-napäťové odolné industriálne alebo vojenské aplikácie. V prípade spárovania s vysoko kapacitnými HDD v dvojdiskových systémoch dokáže Intel SSD 310 zvýšiť celkový výkon PC až o 60 percent.*

SSD disky používajú nepohyblivé časti a preto sú spoľahlivejšie ako klasické mechanické HDD, zároveň majú nižšiu spotrebu a umožňujú lepšiu odozvu systému. Intel SSD 310 obsahuje 34 nanometrovú (nm) Intel NAND flash pamäť a sú dostupné v m-SATA prevedení s kapacitami 40 (GB) a 80GB.

Intel SSD 310 podporuje SATA signál cez PCI Express (PCIe) mini konektor pre kompaktné úložiská dát v jedno-diskových netbookoch, tabletoch alebo iných príručných zariadeniach. S váhou len 10 gramov jeho kompaktná veľkosť umožňuje zariadeniam s dvoma diskami, notebookom alebo malým desktopovým zariadeniam rýchle štartovanie a zrýchlený prístup k často používaným aplikáciám a súborom. “Intel SSD 310 nám umožňuje ponúkať výhody plne-výkonných Intel SSD diskov spárovaných s klasickým harddiskom v malých dvoj diskových systémoch,” povedal Tom Butler, riaditeľ ThinkPad produktového marketingu v spoločnosti Lenovo. “Ponúkame Intel SSD riešenia pre vysoko inovatívne laptopy Lenovo ThinkPad a už teraz sa tešíme na implementácii tohto nového riešenia do celej škály ThinkPad produktov.”

So svojim odolným dizajnom boli Intel SSD 310 vybrané aj spoločnosťou DRS Technologies pre nové ARMOR komunikačné tabletové PC, ktoré bude predstavené na výstave Storage Visions v Las Vegas. Mobilné ARMOR tabletové PC sú certifikované spoločnosťou DRS pre prácu v extrémnych podmienkach a teplotách, vydržia otrasy, vibrácie i pády. Na jedno nabitie vydržia pracovať až 9 hodín.

“Aby sme splnili rôznorodé požiadavky našich mobilných užívateľov, navrhli sme zariadenie pre náročné a dôležité úlohy, ktoré si vyžadujú konektivitu a mobilitu v operáciách za každého počasia,” povedal Mike Sarrica, viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti DRS Tactical Systems Inc. Intel SSD 310 spĺňa tieto požiadavky aj vďaka svojej spoľahlivosti a vysoko výkonnému pamäťovému riešeniu.”

“Intel SSD 310 je prvým produktom novej vlny SSD diskov, ktoré predstavíme v budúcom roku,” povedal Tom Rampone, viceprezident spoločnosti Intel a generálny riaditeľ skupiny Intel NAND Solutions. “Predstavením tohto produktu ponúka spoločnosť Intel plný výkon SSD v kompaktnej a ultra-malej podobe.”

Intel SSD 310 je v súčasnosti dodávané za cenu 99 USD za 40GB riešenie a 179 USD za 80GB verziu pri množstve 1 000 kusov. Viac informácií o Intel SSD môžete nájsť na stránke www.intel.com/go/ssd alebo v multimedia press kit na www.intel.com/pressroom/kits/ssd.

Zdroj: TS Intel


Ohodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

In­tel: No­vé pro­ce­so­ry bu­dú po­mal­šie. Dô­vo­dom je ús­po­ra ener­gie
Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov. čítať »
 
LG pred­beh­ne Sam­sung: No­vin­ku G5 pred­sta­ví o pár ho­dín skôr ako Sam­sung svo­ju S7
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď. čítať »
 
Mat­rox C900: Jed­nos­lo­to­vá kar­ta pre de­väť dis­ple­jov
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov? čítať »
 
iP­ho­ne 7 má prísť s duál­nym fo­toa­pa­rá­tom. Poz­ri­te si, ako bu­dú vy­ze­rať fot­ky
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. čítať »
 
Ultra­za­bez­pe­če­ný vo­do­tes­ný Tu­ring Pho­ne vy­me­nil An­droid za OS Sail­fish
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu. čítať »
 
No­vé gra­fic­ké kar­ty AMD Fi­reP­ro pre­me­nia oby­čaj­ný po­čí­tač na gra­fic­ký su­perstroj
AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. čítať »
 
HP má vlas­tné in­te­li­gen­tné ho­din­ky. Vzhľa­dom sa po­ná­ša­jú na kla­sic­ké chro­nog­ra­fy
Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. čítať »
 
Lu­mir C: LED lam­pa na­pá­ja­ná pla­me­ňom svieč­ky
V prípade výpadku elektriny vám môže poslúžiť sviečka. Problém je v tom, že neosvetlí širokú oblasť a jej svetlo je dosť slabé. Pomôcť tu môže lampa Lumir C, LED svietidlo, ktoré znásobí svetlo sviečky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter