Canon: Po najvyššom rozlíšení má aj najväčší snímač

canon-cmos-1.jpg Pred časom sme vám predstavili čip CMOS s rozlíšením 120 Mpix od Canonu (správu nájdete tu). Spoločnosť však má v talóne ďalší atraktívny kúsok, je ním najväčší snímač CMOS, aký bol vôbec vyrobený. Jeho rozmery sú 202 × 205 mm, čo je zhruba 40-krát viac v porovnaní s aktuálne najväčším komerčne dostupným senzorom Canonu, ktorým je 21,1 Mpix full-frame snímač (predstavu o porovnaní rozmerov si môžete urobiť z obrázka).

Extrémnu plochu snímača využili vývojári Canonu nie na zvýšenie rozlíšenia, ale na realizáciu čipu s väčšou plochou snímacích prvkov. Tým dosiahli výrazné zvýšenie jeho citlivosti. Firemné materiály hovoria až o stotinovej úrovni osvetlenia v porovnaní so súčasnými čipmi, pri ktorej možno získať výbornú kvalitu snímok. Prístroj je schopný zaznamenať video pri osvetlení iba 0,3 luxu (zodpovedá polovičnej intenzite svitu Mesiaca).

Firemné materiály síce neuvádzajú nič o rozlíšení snímača, ale teraz to nie je podstatné, ide o demonštráciu technologických možností. Komerčná dostupnosť produktov založených na tomto čipe je otázna aj s ohľadom na extrémne výrobné náklady.

Zdroj: www.canon.comOhodnoťte článok:
 
 
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

In­tel: No­vé pro­ce­so­ry bu­dú po­mal­šie. Dô­vo­dom je ús­po­ra ener­gie
Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov. čítať »
 
LG pred­beh­ne Sam­sung: No­vin­ku G5 pred­sta­ví o pár ho­dín skôr ako Sam­sung svo­ju S7
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď. čítať »
 
Mat­rox C900: Jed­nos­lo­to­vá kar­ta pre de­väť dis­ple­jov
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov? čítať »
 
iP­ho­ne 7 má prísť s duál­nym fo­toa­pa­rá­tom. Poz­ri­te si, ako bu­dú vy­ze­rať fot­ky
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. čítať »
 
Ultra­za­bez­pe­če­ný vo­do­tes­ný Tu­ring Pho­ne vy­me­nil An­droid za OS Sail­fish
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu. čítať »
 
No­vé gra­fic­ké kar­ty AMD Fi­reP­ro pre­me­nia oby­čaj­ný po­čí­tač na gra­fic­ký su­perstroj
AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. čítať »
 
HP má vlas­tné in­te­li­gen­tné ho­din­ky. Vzhľa­dom sa po­ná­ša­jú na kla­sic­ké chro­nog­ra­fy
Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. čítať »
 
Lu­mir C: LED lam­pa na­pá­ja­ná pla­me­ňom svieč­ky
V prípade výpadku elektriny vám môže poslúžiť sviečka. Problém je v tom, že neosvetlí širokú oblasť a jej svetlo je dosť slabé. Pomôcť tu môže lampa Lumir C, LED svietidlo, ktoré znásobí svetlo sviečky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter