Commodore – legenda sa vracia

Replika legendárneho počítača Commodore 64 príde pred Vianocami, iné „klávesnicové" počítače už sú v predaji.

Commodore 64 z počiatku osemdesiatych rokov patrí k najlegendárnejším (a najpredávanejším) počítačom na svete. Vyrobila ho rovnomenná firma, ktorá má na svedomí aj ďalšiu legendu z polovice osemdesiatych rokov – počítač Amiga. Americká firma Commodore USA sa ich rozhodla reinkarnovať a opäť predávať. Ibaže z Amigy sa stal Amigo. Ten, na rozdiel od pôvodnej Amigy z polovice osemdesiatych rokov, nie je 16-bitový a nemá dokonca ani 16 MB vnútornú pamäť. Jeho parametre sú o niečo lepšie. Má 1,5 GHz procesor, 1 GB RAM, 4 USB porty, VGA a kompozitný výstup. Ďalšie dva modely počítačov integrovaných do klávesnice sa volajú Phoenix a Invictus. Všetky tri sú už v predaji.

Na vianočný trh by mala prísť ďalšia chuťovka tejto spoločnosti – 64-bitové počítače s označením PC64 a PC64 Pro, odkazujúce na slávny Commodore 64. Ibaže parametre budú trochu iné. Prvý z nich bude obsahovať procesor Intel Atom 525 s grafikou NVIDIA Ion2, 4GB DDR3, 1TB pevný disk, HDMI, DVD/CD mechaniku (blu-ray je ako opcia), DVI, 6 USB portov, WiFi, bluetooth a čítačku pamäťových kariet. Pokiaľ ide o vzhľad, mal by byť vernou kópiou originálu.

Pro verzia bude ešte zaujímavejšia: procesor 2,66 GHz Intel Core I7, NVIDIA GeForce GT 330M, 2 TB (!) pevný disk, 4GB DDR3 SDRAM a blu-ray mechanika. Tento však nebude mať presný vzhľad pôvodného modelu. Viac informácií o nových počítačoch Commodore získate tu.

Zdroj: webnoviny.sk

Galéria k článku:Ohodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

In­tel: No­vé pro­ce­so­ry bu­dú po­mal­šie. Dô­vo­dom je ús­po­ra ener­gie
Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov. čítať »
 
LG pred­beh­ne Sam­sung: No­vin­ku G5 pred­sta­ví o pár ho­dín skôr ako Sam­sung svo­ju S7
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď. čítať »
 
Mat­rox C900: Jed­nos­lo­to­vá kar­ta pre de­väť dis­ple­jov
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov? čítať »
 
iP­ho­ne 7 má prísť s duál­nym fo­toa­pa­rá­tom. Poz­ri­te si, ako bu­dú vy­ze­rať fot­ky
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. čítať »
 
Ultra­za­bez­pe­če­ný vo­do­tes­ný Tu­ring Pho­ne vy­me­nil An­droid za OS Sail­fish
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu. čítať »
 
No­vé gra­fic­ké kar­ty AMD Fi­reP­ro pre­me­nia oby­čaj­ný po­čí­tač na gra­fic­ký su­perstroj
AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. čítať »
 
HP má vlas­tné in­te­li­gen­tné ho­din­ky. Vzhľa­dom sa po­ná­ša­jú na kla­sic­ké chro­nog­ra­fy
Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. čítať »
 
Lu­mir C: LED lam­pa na­pá­ja­ná pla­me­ňom svieč­ky
V prípade výpadku elektriny vám môže poslúžiť sviečka. Problém je v tom, že neosvetlí širokú oblasť a jej svetlo je dosť slabé. Pomôcť tu môže lampa Lumir C, LED svietidlo, ktoré znásobí svetlo sviečky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter