TS: Procesory Intel Atom expandujú do úložných systémov

• Spoločnosť Intel predstavuje novú procesorovú platformu Intel Atom pre úložné systémy nachádzajúce sa v domácnostiach a malých firmách so zvýšenou rýchlosťou procesora a podporou novej pamäťovej technológie.
• Procesory Intel Atom optimalizované prie sieťové úložné zariadenia v domácnostiach a malých firmách už od svojho uvedenia začiatkom roka získali podporu mnohých najdôležitejších výrobcov úložných systémov, ako napríklad: Acer*, Cisco*, LaCie*, LG Electronics*, NETGEAR*, QNAP*, Super Micro*, Synology* a Thecus*. Títo všetci už zapracovali procesory Intel Atom do svojich produktov, ktoré sú momentálne dostupné na trhu.

Vďaka výdatnej podpore procesorov Intel Atom optimalizovaných pre sieťové úložné zariadenia pre domácnosti a malé spoločnosti celým odvetvím sa rozhodla spoločnosť Intel túto platformu ďalej posilniť predstavením dvoch nových procesorov Intel Atom. Od prvotného „vpádu“ Intelu na tento trh v marci tohto roka bolo predstavených množstvo produktov založených na energeticky výhodnej platforme s procesormi Intel Atom od týchto výrobcov: Acer*, Cisco*, LaCie*, LG Electronics*, NETGEAR*, QNAP*, Super Micro*, Synology* a Thecus*.

Rozširujúc svoju ponuku pre zariadenia určené spotrebiteľom a malým spoločnostiam spoločnosť Intel predstavuje 1.8GHz procesor Intel Atom D425 (jednojadrový) a D525 (dvojjadrový). Tieto procesory zvýšia rýchlosť pohybu dát aj vďaka vyšším frekvenciami CPU, ako aj podporou novej pamäťovej technológie DDR3 SODIMM.

Nové procesory Intel Atom (D425 a D525) sú spárované s I/O radičom Intel 82801 IR I/O, ktorý zabezpečuje vstupno/výstupnú (I/O) konektivitu pre uspokojenie stále rastúcich potrieb firiem, ktoré vyrábajú úložné systémy. Obidva procesory ponúkajú flexibilitu a podporu pre Microsoft Windows Home Server* a open source operačný systém Linux.

"Sieťové úložné zariadenia založené na platforme s procesorom Intel Atom umožňujú spotrebiteľom a firmám organizovať, riadiť, chrániť a zdieľať dokumenty, fotky, videá and hudbu v domácnostiach alebo kanceláriách," povedal Dinesh Rao, produktový manažér, Intel Storage Group. "Všestranný procesor Atom, ktorý je srdcom množstva malých, inovatívnych zariadení, ktoré sú pripojené na internet, umožní predajcom úložných zariadení vývoj nízko-napäťových systémov, ktoré budú odložené na stole alebo na poličke a udržia digitálny obsah v bezpečí dostupný kedykoľvek a odkiaľkoľvek."

Od marca výrobcovia úložných systémov využívajú procesory Intel Atom D410 (jednojadrový) a D510 (dvojjadrový) spárované s radičom Intel 82801 IR I/O na poháňanie takzvaných network-attached storage (NAS) zariadení pre domácnosti a malé spoločnosti. Tieto produkty na ukladanie dát s procesorovou platformou Intel Atom sú aktuálne dostupné a ďalšie služby budú sprístupnené ešte tento rok.

"Spoločnosť LaCie nedávno predstavila dva úložné servery využívajúce procesorovú technológiou Intel Atom s cieľom priniesť schopnosti riešení na úrovni veľkých spoločností pre malé a stredne veľké firmy, ktoré doteraz nemali možnosť využívať podobných výhod," povedal Erwan Girard, Business Unit manažér spoločnosti LaCie Solutions. "Nové servery ponúkajú ideálny mix funkcionalít na úrovni veľkých systémov a intuitívneho softvéru pre správu zabalených v oceňovanom 5big dizajne pre stolné počítače, umožňujúc tak týmto produktom bezchybne zapadnúť do akéhokoľvek obchodného prostredia."

Nové procesory Intel Atom pre spotrebiteľov a NAS zariadenia pre spotrebiteľov a menšie spoločnosti budú čoskoro v predaji. Ďalšie informácie sú dostupné na www.intel.com/go/storage.

Zdroj: TS IntelOhodnoťte článok:
   
 

24 hodín

týždeň

mesiac

Najnovšie články

In­tel: No­vé pro­ce­so­ry bu­dú po­mal­šie. Dô­vo­dom je ús­po­ra ener­gie
Popredný svetový výrobca mikroprocesorov Intel na čele so svojím viceprezidentom Williamom Holtom oznámil počas konferencie ISSCC v San Franciscu koniec éry neustáleho zrýchľovania čipov. čítať »
 
LG pred­beh­ne Sam­sung: No­vin­ku G5 pred­sta­ví o pár ho­dín skôr ako Sam­sung svo­ju S7
Veľtrh MWC v Barcelone sa pomaly, ale isto blíži. Už teraz je známe, že v predvečer veľkej udalosti spoločnosť Samsung nebude jediná, ktorá verejnosti odhalí novú vlajkovú loď. čítať »
 
Mat­rox C900: Jed­nos­lo­to­vá kar­ta pre de­väť dis­ple­jov
Aj vy patríte k používateľom, ktorí si nevedia predstaviť prácu na počítači bez minimálne dvoch monitorov? čítať »
 
iP­ho­ne 7 má prísť s duál­nym fo­toa­pa­rá­tom. Poz­ri­te si, ako bu­dú vy­ze­rať fot­ky
Len nedávno sme priniesli niekoľko zvestí o očakávanom iPhone 7 a už sa objavili ďalšie. Pochádzajú od analytika KGI Ming-Chi Kua, ktorý zvyčajne disponuje pomerne spoľahlivými informáciami. čítať »
 
Ultra­za­bez­pe­če­ný vo­do­tes­ný Tu­ring Pho­ne vy­me­nil An­droid za OS Sail­fish
Keď pred siedmimi mesiacmi tvorcovia predstavili mobilný telefón Turing Phone, charakterizovali ho ako ultrazabezpečený androidový smartfón, zhotovený (čiastočne) z tekutého kovu. čítať »
 
No­vé gra­fic­ké kar­ty AMD Fi­reP­ro pre­me­nia oby­čaj­ný po­čí­tač na gra­fic­ký su­perstroj
AMD prichádza s riešením pre tých, ktorí potrebujú pracovať s vysokým rozlíšením a pokročilou grafikou, nemajú na to však dostatočne výkonný počítač. čítať »
 
HP má vlas­tné in­te­li­gen­tné ho­din­ky. Vzhľa­dom sa po­ná­ša­jú na kla­sic­ké chro­nog­ra­fy
Ani spoločnosť Hewlett-Packard nebude výnimkou. V súčasnosti totiž pracuje na niekoľkých modeloch vlastných smartwatch, ktoré sa napohľad od bežných hodiniek takmer nelíšia. čítať »
 
Lu­mir C: LED lam­pa na­pá­ja­ná pla­me­ňom svieč­ky
V prípade výpadku elektriny vám môže poslúžiť sviečka. Problém je v tom, že neosvetlí širokú oblasť a jej svetlo je dosť slabé. Pomôcť tu môže lampa Lumir C, LED svietidlo, ktoré znásobí svetlo sviečky. čítať »
 
 
 
  Zdieľaj cez Facebook Zdieľaj cez Google+ Zdieľaj cez Twitter Zdieľaj cez LinkedIn Správy z RSS Správy na smartfóne Správy cez newsletter